Audi Göcek Yarış Haftası 16 Mayıs’da yelkenler fora diyor

Yelken tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği AUDI GÖCEK YARIŞ HAFTASI "ŞARIK TARA - Atatürk'ü Anma 19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR KUPASI" yelken yarışları 15 – 19 Mayıs tarihleri arasında bu sene 17. kez yelken severerle buluşuyor.

Doğuş Grubu'nun iki önemli markasının güç ve deniz tutkularını bir araya getirerek Göcek Yat Kulübü organizasyonunda, 17 yıldır başarı ile gerçekleştirdiği Audi Göcek Yarış Haftası yelken yarışlarında, 30 – 35 tekne ve 350 yelkenci mücadele edecek.

Göcek'in olağanüstü güzellikte ki bahar günlerinde, 350’yi aşkın yelkencinin 4 gün sürecek yarış programı, uluslar arası düzeyde başarılı yarışçıların yelken ve denizcilik ustalıklarının kıyasıya çarpıştığı şamandra yarışları ve uzun süredir bölgenin coğrafi zenginliğinin üst düzey kullanıldığı coğrafi rotalarıyla katılımcıları heyecanlı anlar bekliyor.

Yarış Haftası süresince tüm sosyal etkinlikler Doğuş Grubu bünyesindeki D-MARIN GÖCEK Marina desteği ve ev sahipliğinde yapılacak.

Audi Göcek Yarış Haftası, özel rotalarıyla Fethiye Körfezi ve Göcek koylarını kapsayan bölgede yapılacak 6 yarıştan oluşuyor. 15 Mayıs günü D-Marin Göcek’te düzenlenecek Açılış Partisi ile etkinlikler start alıyor. AUDI desteğinde görkemli geceleriyle tanınan Göcek Yarış Haftası, bu yıl da adına yakışır bir kapanış töreni hazırlığında. Aynı zamanda yarış haftasının kapanış günü olan 19 Mayıs gecesinde, yarışan ekipler Türkiye’nin en çok dinlenen yabancı müzik radyosu "Power FM" DJ performansı eşliğinde, müzikseverler için uzun soluklu bir program sunacak.

Büyük kupa ve büyük heyecan! Şarık Tara - Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası bu yıl hangi ekibin evine götüreceği merakla bekleniyor!

Göcek Yat Kulübü’nün özel olarak hazırlattığı ve Türkiye’de bir ilk olarak verilen el emeği Bandırma Vapuru maket ödülü olan Şarık Tara - Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası, Audi Göcek Yarış Haftası süresince tüm yarışların genel klasman birincisine verilecek.

Büyük ödül ve büyük onur! "Yaşam Boyu Yelken Ödülü" bu yıl kimin olacak?

Audi Göcek Yarış Haftası'nda birincisinin İtalyan denizci ve Göcek tutkunu-yarışçı Lady BUBU kaptanı Giacomo Campari’ye verildiği çok özel bir ödül var. Denizcilik camiasında bir ilk olan Yaşam Boyu Yelken Ödülü’ne, geçtiğimiz yıllarda Türk Denizcilerimiz Sadun Boro, Cumhur Gökova, Tanıl Tuncel ve Haluk Karamoğlu’na layık görüldü. Yelken dünyasının oscar'ı kabul edilen özel ödülün bu yıl altıncı sahibine verilecek.

"Yelken Sporu Destek Teşekkür Ödülü"

Göcek Yat Kulübünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşama geçirilen yelken okulundan yetişen genç yelkencilerimize destek veren kurum ve/veya şahıslara verilen Yelken Sporu Destek Teşekkür Ödülünün 8.si, yine kapanış ödül töreninde sahibini bulacak.

Yelken haftasının tüm geliri, Göcek ve çevre bölgelerimizde yelken sporunu yaygınlaştırmak, bu anlamda eğitim verebilmek ve bu eğitimlerin özellikle ekonomik yetersizlik içerisinde bulunan genç ve çocuklarımıza ulaşabilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.