Okyanuslara kafa tutan yüzücüyle birlikte kulaç atmak için Marmaris’e

Dünyanın en zorlu 7 açık denizini yüzerek geçmeyi başaran ve ‘Man vs Ocean’ isimli kitabıyla tüm dünyada yankı uyandıran İngiliz açık su yüzücüsü Adam Walker, Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında düzenlenecek ‘AUDI Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’ için Türkiye’ye geliyor.

Aquamasters ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğiyle 18-22 Mayıs tarihleri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’ bir efsaneyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en zorlu 7 açık denizini yüzerek geçmeyi başaran İngiliz açık su yüzücüsü Adam Walker, şampiyona kapsamında Audi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan ‘AUDI Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda kulaç atacak.

Yarışmacılara eğitim verecek

‘Man vs Ocean’ isimli kitabı en çok satanlar listesinde yer alan Adam Walker, bu yıl üçüncü kez düzenlenecek ve profesyonel yüzücülerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyona öncesi, Açık Su Martı Hotel Maratonu’na katılacak sporculara Açık Su Yüzme Eğitimi de verecek.

Şampiyona iki kategoride düzenleniyor

18-22 Mayıs tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleşecek şampiyona, dünyada örneğine rastlanmayan şekilde; 18-21 Mayıs tarihleri arasındaki Uluslararası Audi Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve 22 Mayıs’taki Açık Su Martı Hotel Maratonu olmak üzere, iki ayrı kategoride düzenleniyor.

Başvurular devam ediyor

Her iki kategoride, Adam Walker’la birlikte yarışmak isteyenler için başvurular www.aquamasters.org sitesinden online olarak yapılabiliyor. Açık Su Martı Hotel Maratonu’nun başvuruları 16 Mayıs, Audi Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın başvuruları ise 2 Mayıs sona erecek.

Yenilmez Armada’nın efsaneleri de Marmaris’te olacak

Şampiyonanın onur konukları ise, 1955-1970 yılları arasında kırılması güç rekorlara imza atan; 17 yıl hiç yenilmeyen, 22 yılda tek mağlubiyet alan, 29 defa Türkiye Şampiyonu olan ve Türk spor tarihinde ‘Yenilmez Armada’ olarak bilinen takımın iki efsane ismi Behçet Kurtiç ve Tuncay Şenyüz olacak.