1300x551_audi_q5.jpg

Audi Q5’e Altın Direksiyon Ödülü!

Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden olan Altın Direksiyon Ödülleri’nde, (Golden Steering Wheel Awards) Audi Q5, Büyük SUV kategorisinde 2017 yılının ‘En İyi Otomobili’ seçildi

Avrupa’da 20 ülkede yerel dillerde de yayınlanan Alman Auto Bild Dergisi ve Bild am Sonntag Gazetesi tarafından düzenlenen Altın Direksiyon Ödülleri sahiplerini buldu. Okurların oyu ile 20 otomobilin finale kaldığı ödüllerde, finalist otomobiller aralarında yarış pilotları, tasarımcılar, mühendisler ve otomotiv editörlerinin bulunduğu 52 kişilik jüri tarafından kapsamlı bir şekilde test edildi. Yapılan değerlendirmede, Audi Q5, Büyük SUV kategorisinde en iyi otomobil seçilerek, Altın Direksiyon Ödülü’nün sahibi oldu.

Q5 Ailesi’nin ikinci nesli olan Yeni Q5, segmentinin en düşük sürtünme katsayısına sahip. Markanın ultra hafiflik felsefesiyle üretilen, otomobil yenilenmiş motorlarının da desteğiyle, verimli yakıt tüketimi sağlıyor. quattro dört tekerden çekiş sistemi, yenilikçi sürücü destek sistemleri, bağlanabilirlik teknolojisi ve bilgi eğlence sistemleriyle Q5 Audi’nin en beğenilen modelleri arasında yer alıyor.