1300x551-elektrikli-coupe-konsepti.jpg

Audi çok güzel

Audi, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli konsept otomobili olan Audi e-tron GT concept’i görücüye çıkardı

Audi, ilk tam elektrikli modeli olan e-tron SUV’un ardından, elektrikli otomobil atağına devam ediyor. 2025 yılına kadar tam elektrikli 12 modeli satışa sunmayı planlayan marka, SUV modeli Audi e-tron ve 2019’da tanıtacağı e-tron sportback’in ardından, bir sonraki elektrikli model yaklaşımını gösteren Audi e-tron GT concept’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

4 kapılı ve 2,9 metre dingil mesafesine sahip olan Audi e-tron GT concept, 450 litre arka, 100 litre de önde olmak üzere toplam 550 litre bagaj kapasitesine sahip. Ön ve arka tekerleklerde bulunan iki elektrikli motoru 590 hp güç üreten otomobil, bu gücü elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen e-quattro 4 tekerlekten çekiş sistemi ile dağıtıyor

Motor seçenekleri

Sanal yan aynalar yalnızca yeni bir teknoloji deneyimi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda konfor ve güvenlik yönünden önemli avantajlar sunuyor. Aynaların düz gövdesi içinde yer alan ufak kameradan alınan görüntüler dijital olarak işlenerek, iç mekandaki 7 inçlik yüksek kontrastlı ekranlara aktarılıyor. Sürücü, dokunmatik ekranı kullanarak aynaları kontrol edebiliyor. Görüntüde odaklanılan alan değiştirilerek istenen görüş açısı sağlanabildiği gibi, görüntüyü yaklaştırıp uzaklaştırmak da mümkün. Sürücü, MMI multimedya iletişim sistemi üzerinden, otoban sürüşü, dönüşler ve park için üç farklı görüntü modundan birini seçebiliyor.