1611316792_Q8_quattro_Kendi_Yolunu_A__ar_02.jpg

Contemporary Istanbul’un sanal versiyonu sona erdi

Audi’nin sponsorları arasında yer aldığı ve 19-20 Aralık tarihlerindeki ön izleme ile başlayan Virtual Contemporary Istanbul, sona erdi.

İlk kez gerçekleştirilen ve 13’ü yurtdışından olmak üzere 37 galeri ve 13 inisiyatifin katıldığı Virtual Contemporary Istanbul’da, 8. kez düzenlenen Plugin’de 17 sanatçı 17 eser ile yer aldı.

Audi’nin de “quattro – unbound” isimli video art çalışmasıyla yer aldığı fuarda, 560 sanatçıya ait 1800 eser sergilendi.

Türkiye ve dünya çağdaş sanatı bu yıl da Contemporary Istanbul’da buluştu. Bu yıl 15’si düzenlenen ve pandemi nedeniyle ilk kez online ortamda gerçekleştirilen Fuar, sanal ortamda katılımcılarının (koleksiyoner-galeri-sanatçı) birbiriyle etkileşime geçmesine olanak sağlarken, sanatseverlerin de çevrimiçi özel içeriklere erişimine imkan sağladı.

Fuar süresince online görüşme platformu üzerinden yapılan rehberli turlara katılarak, galeriler, sanatçılar ve eserler hakkında bilgi alan çağdaş sanat tutkunları, 560 sanatçıya ait 1800 eseri de görme fırsatı yakaladılar.

Audi’nin quattro’ya özel eseri

Düzenlendiği ilk yıllardan bu yana fuarın sponsorları arasında yer alan Audi, sanal ortamdaki fuarda da ‘quattro-unbound’ isimli eseriyle yer aldı.

Audi’nin efsanevi dört tekerden çekiş sistemi quattro’nun 40. Yılı kapsamında hazırlanan “unbound” video art çalışması; zorlu hava koşullarına meydan okuyan eşsiz quattro teknolojisinden aldığı ilhamla, çizgilerin sadeliğini, müziğin sürükleyici ritmiyle bir araya getiriyor ve izleyicilerine dinamik bir deneyim yaşatıyor.