The Populist

Bebek’te herkes popüler

Bomontiada’daki mekânıyla hemen her yaş grubunun akınına uğrayan başarılı konsept The Populist, adının hakkını veren popüler menüsü ve alıştığımız eğlenceli dekorasyonuyla yeni şubesini Bebek’te açtı.

Her gün Bebek sahili boyunca yürüyüş yapanlar adımları hızlandırmaya başlasa iyi olur, çünkü semte bomba gibi bir menüyle gelen The Populist’in lezzetlerine karşı koymak imkansız.

İstanbul’un mini eğlence merkezi haline gelen Bomontiada’da, tarihi bira fabrikasından dönüştürülen dev mekanıyla tanıdığımız The Populist, ev yapımı craft biraları ve iddialı lezzetleriyle kısa sürede herkesin gözdesi haline gelmişti. Gördüğü talebi yeni bir semte taşıyan mekân, şimdi Bebek’te, yine mimarisiyle fark yaratan eğlenceli bir atmosferde misafirlerini ağırlıyor.

populist

The Populist Bebek’in konsept tasarımı, tıpkı Bomontiada’daki gibi İspanya’nın ödüllü tasarım ofisi Lagranja imzasını taşıyor. Fotoğraflar, grafikler, özel tasarım mobilya ve slogan gibi unsurlar yine bir arada. Göze çarpan en ilginç dekorasyon objesi, tavandan başlayıp mekânı çevreleyen ‘beer dream machine’. Craft lezzetlerin yapımında kullanılan özel aktarım makinesinin benzeri olarak tasarlanan maket, mekâna ihtişamlı bir görünüm veriyor. Bebek’in vazgeçilmezi deniz havasını solumak isteyenler The Populist’in dışarıda konumlanan rahat oturma alanını tercih edebiliyor. Mekânla özdeşleşen DJ performansları ise bu kez bar bölümündeki DJ kabininde gerçekleşiyor.

populist
populist

Menüye henüz aşina değilseniz

Amerika’dan ithal edilen özel bir tütsüleme fırını sayesinde tadabileceğiniz kuzu kafes ve Frankfurter sosisi denemekte daha fazla gecikmeyin deriz. Pideye yakın bir tada sahip ‘pizetta’lar ise taş fırından servis ediliyor üstelik kokoreçli, köfteli gibi Türk usulü seçeneklere de sahip. Bebek için yeni sürprizler, sağlıklı alternatifler de hazır. Pazar kahvaltısı devamı gelecek sürprizlerden ilki. Her damak zevkine hitap edecek birçok sunumu bir araya getiren menü, uzun saatlere yayılan kahvaltı keyfi için ideal. Sahil şeridi boyunca süren pazar kahvaltısı sıraları meşhur malum, The Populist’in rezervasyon imkanı sunuyor olması ise bu anlamda ayrı bir artı.

Şef Muhittin Kabasakal ve ekibinin hazırladığı kahvaltı lezzetlerinde

simitli, zeytin-peynirli klasik kahvaltı seçeneklerinden yeni tatlara yok yok. Formuna dikkat edenler için ‘Ilık Granola’, fırınlanmış kıtır gevrek tahıllar, kuru meyvelerle hazırlanıyor ve yanında taze çilekli yoğurtla servis ediliyor. ‘Bircher Müsli’ ve ‘Ispanaklı Yumurta’ yine hafif ve sağlıklı bir kahvaltı tercih edenler için. Sporu sıkı tutanların mükafatı imza lezzetler ‘Avokado Tost’ ve ‘Populist Madam’. ‘Eggs Benedict’ ve ‘Röşti Patates’ ise şımarmak isteyenlerin hem gözüne hem de midesine hitap edecek türde. Tatlı sevenleri dev pankek yığınları bekliyor. Populist Pancake seçeneğinde Nutella pankekin direkt hamuruna katılıyor. Meyve parçaları ve şurupla birleşince de tadına doyulmuyor. Taze meyve suları, popüler Mimosa kokteyl ve sebze suları sağlıklı içecek arayanlara. Craft tatları, hamburgerleri ve partileriyle aklımıza kazınan The Populist’in Bebek şubesiyle kahvaltının da en popüleri olacağı kesin!

populist

The Populist Bebek

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, Neşe Sokak No:1 Beşiktaş, İstanbul

Tel: 0212 358 56 80