Yolda Şarj | Audi Türkiye

Audi Türkiye Şarj
Yolda şarj

Yolda şarj

Siz ve Audi'niz e-tron Şarj Hizmeti ile 320.000'den fazla halka açık şarj noktasına erişebilirsiniz. Hızlı şarj ağı, Avrupa'nın ana trafik rotaları boyunca tüm elektrikli Audi modellerine hızlı şarj noktaları sunmaktadır. Neredeyse sınırsız olan elektromobiliteyi keşfedin.

e-tron şarj hizmeti

e-tron şarj hizmeti

Erişiminiz

e-tron şarj hizmeti size Avrupa'daki en büyük halka açık şarj ağlarından birine erişim sunar:

  • 26 Avrupa ülkesinde 320.000'den fazla halka açık şarj noktası - ve giderek artıyor.
  • E-roaming aracılığıyla tek bir sözleşme ile uluslararası ücretlendirme
  • Ülke başına tek tip tarifeler
  • (Türkiye pazarında sunulmamaktadır.)
e-tron şarj hizmetine gitAudi şarj merkezi

Nürnberg’deki şarj istasyonları: Audi şarj merkezi

Audi premium şarj merkezi

23.12.2021 tarihinden itibaren Nürnberg'deki tüm sürücüler elektrikli araçlarını ilk Audi şarj merkezinde şarj edebilecekler. Etkileyici tasarımı ve ambiyansı ile yüksek kaliteli Audi lobi , şarj işlemini bir şarj deneyimine dönüştürecektir. Buna ek olarak Audi, 2nd Life pilot projesinde doğru akım için tampon depolama olarak lityum-iyon bataryalar kullanıyor. Zamanınızı bireysel olarak organize edin.

Daha fazla bilgi edinin
Audi şarj merkezindeki prosedür

Varış

1.

Şarj istasyonunun kilidini açtıktan ve kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra şarj işlemi başlar ve kapalı bir geçitten Audi lobisine geçebilirsiniz. Audi sürücüleri özel rezervasyon fonksiyonunu önceden kullanabilirler.

Sizin zamanınız

2.

Audi lobisinde kendinize ve endişelerinize zaman ayırabilirsiniz. Sürdürülebilir ürünlerden yapılan atıştırmalıklar ve içecekler satın alınabilir. Gerekirse, sessiz bir ortamda hareket halindeyken de çalışabilirsiniz.

Sürüşe devam

3.

Maksimum 320 kW şarj gücüne sahip HPC hızlı şarj istasyonlarında şarj süresi araç modeline bağlı olarak değişir. Merkezi gösterge paneli veya myAudi uygulaması aracılığıyla aracınızın şarj durumunu her zaman takip edebilirsiniz. Rahatlamış ve canlanmış olarak yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Nürnberg'deki Audi şarj merkezini gösteriyor.

Sadece Audi sürücüleri için

Bir Audi sürücüsü olarak Audi şarj merkezinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Audi şarj merkezini bulmak için myAudi uygulamasındaki POI aramasını kullanın ve orada bir şarj istasyonu için önceden boş bir yer ayırtın. Bu, size ve Audi'nize şarj etmek için uygun bir yol sunar.Sıkça sorulan sorular

AC veya DC ne anlama geliyor?

AC (Alternating Current) kısaltması alternatif akım, DC (Direct Current) kısaltması ise doğru akım anlamına gelmektedir. Elektrikli araçları şarj etmek için hem alternatif akım hem de doğru akım kullanılabilir. Yüksek voltajlı bataryada sadece doğru akım depolanabildiğinden, alternatif akımın önce doğru akıma dönüştürülmesi gerekir. Bu nedenle, e-araçlar alternatif akımı (örneğin Schuko soketi aracılığıyla) doğru akıma dönüştüren AC/DC dönüştürücüye ihtiyaç duyar.

HPC’den ne anlarsınız?

HPC*, Yüksek güç şarjı anlamına gelir ve elektrikli bir otomobilin hızlı şarj edilmesini sağlar.

Evde şarj ederken genellikle elde edilen değerler genellikle 22KW'tan azdır. Bunun üzerindeki değerler, yani 50KW ve daha fazlası, hızlı şarj olarak adlandırılır. Her elektrikli araç bu kadar yüksek şarj akımlarını desteklemez. Elektrikli mobiliteyi daha cazip hale getirmek için 350KW'a kadar şarj kolonları bugün zaten mevcut. HPC şarjı çoğunlukla otoyollar boyunca bulunur, böylece kısa şarj süreleri ve sonuç olarak daha kısa duraklamalar sağlar. Bu da seyahat süresini önemli ölçüde kısaltır.

HPC şarjı genellikle %20 ile %80 SOC** şarj seviyesi arasında kullanılır, çünkü %80 - %100 arası şarj işlemi ortalamadan daha uzun sürer.

*HPC şarjı (yüksek performanslı değiştirme veya yüksek güç değiştirme) = 100 kW'tan itibaren şarj gücü

**SOC (şarj durumu) = yüksek voltajlı bir bataryanın yüzde olarak şarj durumu.

Şarj istasyonlarına ilişkin veriler ne kadar güncel?

myAudi uygulamasındaki ve araç navigasyonundaki şarj istasyonlarına ilişkin bilgiler günlük olarak güncellenir. Şarj istasyonlarındaki kullanılabilirlik bilgileri de sürekli olarak güncellenir, ancak birkaç dakikalık hafif bir zaman gecikmesine tabidir.

Örneğin aracınız bir yeraltı otoparkındaysa, veriler yalnızca araç çevrimiçi bağlantı kurar kurmaz (yeraltı otoparkından çıktıktan kısa bir süre sonra) güncellenebilir.

Başka sorunuz var mı?
Burada Audi müşteri hizmetleri tarafından toplanan elektrikli tahrik konusunda sıkça sorulan tüm soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.
SSS bölümü