Audi RS 3 Sportback Modeli ve Fiyat Listesi – Audi Türkiye > A3 > Audi Türkiye

RS 3 Sportback

RS 3 Sportback S tronic *
0,00 EUR

  • Temel fiyat
    0,00 EUR
  • Opsiyonel donanım
    0,00 EUR
  • Fiyat
    0,00 EUR

Rekor hızda heyecan verici. Audi RS 3 Sportback.

5 silindirli 294 kW (400 hp) TFSI ve maksimum 480 Nm tork sayesinde yeni Audi RS 3 Sportback sadece 4,1 saniyede 100 km/s'ye ulaşır. Dış görünüm olarak, Audi RS 3 Sportback, gücünü, parlak siyah petekli singleframe yapısı ve geniş hava girişleri ile kenarlı etek ile gösterir.

563x317_ARS3_161006.jpg
2.5 TFSI sadece bir motor değil, bir sözdür. En yüksek hız opsiyonel olarak 280 km/s'ye yükseltilebilir. 1-2-4-5-3 atış düzenine sahip 5 silindirli benzersiz ses, duygusal sürüş deneyimini güçlendirir. Motor sesi, doğrudan bitişik silindirlerin ve silindirlerin birbirlerinden uzaklaştığı alternatif ateşleme ile oluşturulur. Şimşek hızında, yedi vitesli çift kavramalı S tronic şanzıman, kuvvetleri sürekli dört tekerden çekiş gücüne yönlendirir. 294 kW (400 bg) ile motor, önceki modellerden 33 bg daha fazladır ve diğer şeylerin yanı sıra alüminyum krank karteri sayesinde 26 kg daha hafiftir. Böylece, RS 3 Sportback 4 saniyede 0'dan 100 km/s'e çıkar. 480 Nm'lik maksimum tork 1,700 ile 5,850 rpm arasındadır ve çok geniş bir hız aralığında olağanüstü motor gücü sağlar.
563x317_ARS3_D_161006_detail.jpg
Standart olarak sunulan quattro dört tekerden çekiş sistemi ve yedi vitesli çift kavramalı S tronic şanzıman daha fazla dinamizm ve daha az ödün verme sağlar. Tahrik torkları akslar arasında değişken olarak dağıtılır - sürücü yolda daha sportif oldukça, daha hızlı ve sık bir şekilde torkun çoğunluğu arka aksa ulaşır. Ön akstaki ray genişliği A3 Sportback'e göre 20 milimetre daha fazladır, tekerlek kemerleri de buna göre daha ileridir. Buna ek olarak, RS'ye özgü elektronik stabilizasyon kontrolü, herhangi bir yüzeyde belirleyici bir avantaj sağlamak için kontrollü sürüklenmeye izin veren bir Sport moduna sahiptir. Standart araç dinamiği sistemi 'Audi drive select' ile, direksiyon, motor yönetim sistemi ve değiştirilebilir egzoz valfleri gibi birçok bileşen, bireysel sürüş tarzına tamamen uyarlanabilir.

İdeal çizgiler bu şekilde görünür.

Audi RS 3 Sportback her açıdan en iyisidir. Üç boyutlu petek yapılı singleframe ve quattro logosu, geniş hava girişleri ve kenarlı ekleri, olağanüstü dinamiklerin bir ifadesidir. Konturlu RS-tampon, ön görünümü daha da geniş gösterir. Opsiyonel parlak siyah stil paketi, ön spoylerde, Audi singleframe panjurunun çerçevesi ve yan camların kenarlarındaki ek aksları ayarlar. Çarpıcı bir tavan spoyleri arkayı vurgular; dikey strutlar ve RS egzoz sisteminin geniş oval egzoz boruları ile özlü difüzör ek parçası resmi tamamlar. 5 kollu rotor tasarımlı ve opsiyonel seramik ön frenlere sahip 19 inç döküm alüminyum jantlar da performansını belirginleştirir.
RS-Collage.jpg
Her zaman en iyi başlangıç noktası.

Standart olarak, sürücüyü RS 3 ışıklı eşik plakaları karşılar. RS logolu siyah Fine Nappa deri spor koltuklar standarttır; entegre koltuk başlığına sahip, daha fazla konturlu RS spor koltuklar,opsiyonel olarak mevcuttur. RS-Design Paketi ile daha sportiftir: kırmızı zıt dikiş, örneğin kapı kol dayanağı, zemin paspasları ve emniyet kemerleri gibi iç aksamları vurgular. Vites değiştirme düzeneklerine sahip düz tabanlı RS çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi, sürücünün her şeyin kontrol altında tutmasını sağlar. Tamamen dijital gösterge paneli 'Audi sanal kokpit' 12.3-inç ekran üzerindeki tüm bilgileri gösterir - ve eğer istenirse rev sayacını öne koyan özel bir RS ekranında.