Audi Yeni A4 Sedan PI Modeli ve Fiyat Listesi - Audi Türkiye
A4 Saloon

Yeni A4 Sedan

Sportif bir ifade.
Audi A4 Sedan.

Ortalama yakıt tüketimi*: 6,8-4,9 l/100 km Ortalama CO₂ emisyonları*: 155-125 g/km

Yeni bir tasarım tarzı ve neredeyse tamamen yeni ön yüzü sayesinde Audi A4 Sedan’ın sportif karakteri her zamankinden daha da fazla etkin: göz alıcı ve estetik olduğu kadar dinamik ve güçlü bir görünüm. Yüksek kaliteli ve işlevsel tasarımlı bir iç mekan, dijitalleşme, bilgi-eğlence ve sürücü asistan sistemleri ve güçlü motorlar konularında yenilikçi teknolojiler ile aracın özellikleri tamamlanmaktadır.

Cömert ve yüksek kaliteli iç mekan

Audi A4 Sedan’ın iç mekanında son derece geniş bir alan ve aydınlığı ve genişliği en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir düzenleme deneyimleyeceksiniz. Örneğin, sürekli hava jeti şeridi aracın genişliğini ön plana çıkartırken, bu şeridin üstündeki krom şerit uygulaması sayesinde yüksek kaliteli bir tasarım vurgusu ortaya çıkmakta. Orta konsoldaki geniş saklama bölmesi pratik bir saklama alanı sunuyor. Standart iç aydınlatma, duyusal amaçlar için ön tarafta kullanabileceğiniz okuma lambaları içerir. İsteğe bağlı takılan Ambiyans aydınlatma paketlerinden biri ile sizi daha da iyi hissettiren bir atmosfer yaratırsınız. Audi A4 Sedan’ın özelliklerinden bir diğeri de modüler hat konseptimizdir. Bu konsept size, yapılandırmada daha fazla esneklik sunar - böylece farklı tasarım paketlerini aracın iç ve dış tasarımında bir araya getirebilirsiniz.

Audi A4 Saloon

Trend belirleyen teknolojiler

Dokunmatik ve doğal dil etkileşimine sahip sezgisel kullanım konsepti sayesinde Audi A4 Sedan size büyük bir kullanım kolaylığı sunar. Dijital gösterge paneli Audi sanal gösterge plus gibi opsiyonel teknolojiler için bilgi-eğlence sistemi seçiminizi yapın. Tam önünüzde yer alan 12,3 inç ekran, hız ve motor devri de dahil olmak üzere önemli işlevleri net ve tam HD çözünürlükte görüntüler. Audi connect tuşu¹ ve Audi phone box¹ gibi isteğe bağlı özellikler, akıllı telefonunuzu araca entegre eder.

Audi A4 Saloon
İşletim konsepti ve bilgi-eğlence sistemi hakkında daha fazlası

Güçlü motorlar

Audi A4 Sedan için farklı motor seçenekleri¹ sunuyoruz. Benzinli 2.0 TFSI motor, 110 kW (150 hp), 140 kW (190 hp) veya 180 kW (245 hp) seçenekleri olarak mevcuttur. İkinci model, sürüş koşulları gerektirdiğinde quattro dört tekerlekten çekiş sistemini sadece birkaç mili saniyede etkinleştiren ultra teknolojiye sahiptir ve ideal çekiş ve sürüş dinamikleri sağlar. Dizel motorlu 2.0 TDI motor 140 kW (190 hp) güce sahipken, daha gelişmiş bir motor olan 3.0 TDI, 170 kW (231 hp) güç üretmektedir. Bu motor modellerinden bazılarında, kayışlı marş motoru alternatörü ve Li-ion akü ile donatılmış 12 volt’luk yarı hibrit sistemi bulunur. Bu teknoloji, yelken modu olarak da adlandırılan, sürüş sırasında motorun kapatılmasını sağlar. Bu sayede yakıt tüketimi azaltılır. (Bahsedilen motor seçenekleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir.) ¹ Ortalama yakıt tüketimi*: 6,8-4,9 l/100 km; Ortalama CO₂ emisyonları*: 155-125 g/km.

¹ Combined fuel consumption*: 6.8-4.9 l/100 km; combined CO₂ emissions*: 155-125 g/km.

Audi A4 Saloon

Arkaplan Asistanları

Audi A4 Sedan’ı kullanırken sürücü asistan sistemlerinden⁵ yararlanın. Şehir içi sürüş asistanı paketi gibi farklı özelliklere sahip isteğe bağlı önceden yapılandırılmış paketler arasında seçiminizi yapın. Park yardım plus ve geri görüş kamerası dahil olmak üzere şehir içi trafiğine yönelik sistemleri birleştirir. Bu paketin bir parçası olan çıkış uyarısı, arkadan yaklaşan diğer sürücüleri tespit eder ve gerektiğinde kapıyı bir LED sinyaliyle açarak sizi uyarır. Audi A4 Sedan’da, standart olarak Audi pre sense city ile donatılmıştır. Bu özellik, fren pedalının titreme ihtimali de dahil olmak üzere, sizi, 85 km/sa hızlara kadar olan olası çarpışma tehlikelerinde, görsel ve sesli olarak uyarır.

Fonksiyonel ve çarpıcı aydınlatma

Audi A4 Sedan’ın bir başka görsel özelliği de ilerici aydınlatma tasarımıdır. Bu standart donanım, LED teknolojili farlar içerir. LED teknolojili farlar, yandıktan hemen sonra gün ışığı kalitesinde aydınlatma sağlar. İsteğe bağlı olarak, dinamik aydınlatma ve dinamik dönüş sinyali özelliklerine sahip Matrix LED farları tercih edebilirsiniz. Matrix LED teknolojisi, bir kamera sistemi ile LED ışık kaynakları ve hassas optikleri birleştirir. Bu, sistemin yoldaki diğer alanları parlak bir şekilde aydınlatırken gelen araçları parlak ışık etkisinden korunmasını sağlar. Aracın kilidini açtığınızda veya aracı kilitlediğinizde, farlar etkileyici bir görsellikte ışık verir. Aracın arkasındaki LED farlar da, opsiyonel olarak, bu etkileyici ışık gösterisine ve dinamik dönüş sinyali özelliğine sahiptir.

Audi A4 Saloon
1
Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için Audi yetkili satıcınıza danışın veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin.
2
Audi connect hakkında daha fazla bilgiye www.audi.com/connect adresinde ve Audi yetkili satıcınızdan erişebilirsiniz.
3
Google ve Google logosu, Google Inc.’in tescilli ticari markalarıdır.
4
Ülkeye özgü mevcudiyet durumuna bağlıdır. Kaydınızı önceden yapmak için lütfen www.audi.com/myaudi adresini ziyaret edin. İnternet üzerinden veri akışı ortamı için akıllı telefon ve Audi MMI arasında aktif WLAN bağlantısı.
5
Asistan sistemlerinin sürücüyü sürüş sırasında sadece ilgili sistem sınırları dahilinde desteklediğini lütfen unutmayın. Sürüş görevini yerine getirme sorumluluğu ve gerekli özenin gösterilmesi daima sürücüye aittir.