Audi A5 Sportback | Audi Türkiye
Audi A5 Sportback

A5 Sportback

Sportif ve tüm aileye uygun.
Audi A5 Sportback.

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 6,8-3,7 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 153–98 g/km

Audi A5 Sportback ile farkınızı ortaya koyarsınız. Bu beş kapılı aile otomobilinin çarpıcı tasarımı, ona derinlik ve genişlik kazandırır. Buna ek olarak, isteğe bağlı Matrix LED farlar ve geniş bir bilgi-eğlence platformu gibi öncü teknolojiler sunar.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080_AA5_SB_191004-opt.jpg
1920x1080_AA5_SB_191004-opt.jpg
 • Large side air inlets and the wide, deep Singleframe dominate the front of the Audi A5 Sportback.

 • Let the Audi A5 Sportback take effect.

 • An elegant body line characterises the side view of the Audi A5 Sportback.

 • Striking LED rear lights and trapezoid tailpipes make the rear of the vehicle stand out.

 • Technologies that help improve driving dynamics, such as the optional dynamic steering, combine with powerful engines (Fuel consumption combined¹: 6.8–3.7 l/100 km; CO₂ emissions combined¹: 153–98 g/km) to create a compelling driving sensation.

 • When it comes to choosing your lighting technology, you can also go for the optional Matrix LED headlights with Audi laser light.

 • The LED rear lights dovetail with the horizontal design of the Audi A5 Sportback.

 • The ski and luggage box is a useful addition from our optional range of Audi Genuine Accessories².

 • Hallmarks of the optional entry LED from Audi Genuine Accessories² are its special logo projection and increased brightness.

 • The atmospheric ambient lighting package plus is just one of the items in the optional interior design selection equipment line.

 • Positioned right in front of you, the optional Audi virtual cockpit plus provides you with the most important vehicle information in high resolution.

Sürerken hayran bırakmak için tasarlandı

Geniş hava girişleri ve krom giydirmeler bu sportif beş kapılı aracın ön kısmına keskin görünümünü kazandırır. Yanlarda, orta ağırlıkta kapı eşikleri aracın sportifliğine vurgu yaparken ve göze çarpan tekerlek kemerleri de isteğe bağlı sunulan 20 inç alaşım jantları vurgular. Difüzördeki mat alüminyum gümüş renkte yatay şerit ve ikizkenar yamuk şeklindeki egzoz boruları, arka kısmın genişliğini etkileyici bir şekilde ön plana çıkarır. Buna ek olarak; opsiyonel, Advanced ve S line donanım paketleri sayesinde Audi A5 Sportback'i özelleştirmek de mümkündür.

Audi A5 Sportback rear

Bağlantılar? Kişisel ve dijital

Opsiyonel Audi phone box⁶ (bkz. fotoğraf) sayesinde akıllı telefonunuzda yüksek arama kalitesinin ve endüktif kablosuz şarjın keyfini çıkarın. Veya Audi A5 Sportback'inizin kapılarını Audi connect anahtarı⁷ ve Android akıllı telefonunuz⁸ ile araç anahtarınıza dokunmadan kolayca kilitleyin ve açın.

Audi phone box

Ödün vermek mi? Hiç gerek yok

Geniş iç mekanı sayesinde Audi A5 Sportback'in bagaj bölümü ve arka kısmı işten arta kalan ve aile ile birlikte geçirilen zamanlar için bol miktarda alan sunar. İç mekandaki yatay tasarım öğeleri, yeniden tasarlanan orta konsol, parlak siyah kapı giydirmeleri ve yüksek kaliteli işçilik malzemeleri ile alan hissi görsel olarak zenginleştirilir. Opsiyonel design selection okapi kahverengi iç görünüm ve opsiyonel S line donanım paketi serisiyle aracınızı daha da özelleştirin. Son teknoloji ürünü bilgi-eğlence platformu ve isteğe bağlı iç mekan aydınlatma paketi Audi A5 Sportback'in¹ iç tasarımına ilerici bir zarafet katar.

Interior Audi A5 Coupé

İşlev mi, tasarım mı? İkisi de

Audi Orijinal Aksesuarları² Audi A5 Sportback'inize daha fazla özellik eklemeniz için size sayısız seçenek sunar. Büyüleyici tasarıma ve yüksek düzeyde işlevselliğe sahip, günlük hayatta ek bagaj taşımayı kolaylaştıran kayak ve bagaj kutusu gibi özel çözümlerden yararlanın.

Audi A5 Sportback top box
Driver opens door of an Audi A5

Arka plandaki asistan sistemler

Opsiyonel sürücü asistan sistemleri⁹ Audi A5 Sportback'iniz ile yola çıktığınızda size yenilikçi destek sağlar. Örneğin şehir trafiğinde, araçtan çıkış uyarısı, siz kapıyı açmadan önce bir LED sinyali aracılığıyla arkadan yaklaşan trafik konusunda sizi uyarır.

En iyi sürüş tarzı? Çeşitlilik

Audi A5 Sportback'in opsiyonel dinamik direksiyon sistemi, aracın yönlendirme oranını ve yönlendirme kuvvetini araç hızına hassas şekilde uyarlayarak karşı konulmaz sportifliği ve geliştirilmiş sürüş konforunu doğrudan yola aktarır. Audi drive select ve dinamik, konfor, otomatik, bireysel ve verimlilik modları ile sürüş tarzınızı dilediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Ve konu motorlara geldiğinde: 100 KW'den başlayan birçok TFSI ve TDI varyantı arasından seçim yapabilirsiniz (Ortalama yakıt tüketimi¹: 6,8-3,7 l/100 km; ortalama CO₂ emisyonları¹: 153-98 g/km). Motorların birçoğu, günlük çalışma sırasında enerjiyi geri kazanarak yakıt tüketimini azaltabilen mild hibrit teknolojisine sahiptir. Dahası, ultra teknolojiye sahip quattro tahrik sistemi birçok motor tipi için mevcuttur.

Audi A5 Sportback driving
1
*** Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Audi Orijinal Aksesuarları ek ücret karşılığında AUDI AG'den temin edilebilir. Aracın yakıt tüketimi ve emisyon rakamları hesaplanırken aksesuarlar dikkate alınmaz. Bu nedenle, aksesuarlar yalnızca ilk kayıttan sonra takılabilir.
3
Audi connect hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen www.audi.com/connect adresini ziyaret edin veya Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
4
Google ve Google logosu, Google Inc.’in tescilli ticari markalarıdır.
5
Servis, bir Audi yetkili satıcısından temin edilebilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon Alexa entegrasyonunun yalnızca 2020 yılının 30. takvim haftasından itibaren üretilen araçlarda mevcut olması bekleniyor. Amazon, Alexa ve ilgili tüm logolar Amazon.com Inc. veya iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu yalnızca aşağıdaki dillerde mevcuttur: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca. MMI touch özellikli MMI navigation plus özelliğinin sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Amazon, Amazon Alexa'nın işlevlerinden ve içeriğinden sorumludur. Bazı Alexa işlevleri, uyumlu akıllı ev teknolojisine bağlıdır. Mevcudiyet hakkında detaylı bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
6
Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin.
7
Opsiyonel olarak temin edilebilen akıllı araç anahtarı, Audi connect anahtarı için bir ön koşuldur.
8
Uyumlu cep telefonlarıyla ilgili bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin (gereksinimler Android işletim sistemi, NFC teknolojisi ve akıllı telefona entegre edilmiş güvenlik unsurlarını içerir).
9
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.