Audi A5 Sportback | Audi Türkiye
Audi A5 Sportback

A5 Sportback

Sportif ve tüm aileye uygun.
Audi A5 Sportback.

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 6,8-3,7 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 153–98 g/km

Audi A5 Sportback ile farkınızı ortaya koyarsınız. Bu beş kapılı aile otomobilinin çarpıcı tasarımı, ona derinlik ve genişlik kazandırır. Buna ek olarak, isteğe bağlı Matrix LED farlar ve geniş bir bilgi-eğlence platformu gibi öncü teknolojiler sunar.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080_AA5_SB_191004-opt.jpg
1920x1080_AA5_SB_191004-opt.jpg
 • Geniş yan hava girişleri ve geniş, derin Tek Çerçeve, Audi A5 Sportback'in ön kısmına hakimdir.

 • Audi A5 Sportback'in etkisini göstermesine izin verin.

 • Zarif bir gövde çizgisi, Audi A5 Sportback'in yandan görünümünü karakterize eder.

 • Çarpıcı LED stop lambaları ve trapezoid egzoz boruları, aracın arkasını öne çıkarıyor.

 • İsteğe bağlı dinamik direksiyon gibi sürüş dinamiklerini iyileştirmeye yardımcı olan teknolojiler, güçlü motorlarla (ortalama yakıt tüketimi¹: 6,8–3,7 l/100 km; toplam CO₂ emisyonları¹: 153–98 g/km) birleşerek etkileyici bir sürüş hissi yaratır.

 • Aydınlatma teknolojinizi seçerken, Audi lazer ışığına sahip isteğe bağlı Matrix LED farları da tercih edebilirsiniz.

 • LED stop lambaları, Audi A5 Sportback'in yatay tasarımıyla uyum sağlıyor.

 • Kayak ve bagaj kutusu, isteğe bağlı Audi Orijinal Aksesuarları² yelpazemizden faydalı bir ektir.

 • Audi Orijinal Aksesuarlarından² isteğe bağlı giriş LED'inin ayırt edici özellikleri, özel logo projeksiyonu ve artırılmış parlaklığıdır.

 • Audi Orijinal Aksesuarlarından² isteğe bağlı giriş LED'inin ayırt edici özellikleri, özel logo projeksiyonu ve artırılmış parlaklığıdır.

 • Tam önünüzde konumlandırılan opsiyonel Audi sanal kokpit plus, size en önemli araç bilgilerini yüksek çözünürlükte sunar.

Sürerken hayran bırakmak için tasarlandı

Geniş hava girişleri ve krom giydirmeler bu sportif beş kapılı aracın ön kısmına keskin görünümünü kazandırır. Yanlarda, orta ağırlıkta kapı eşikleri aracın sportifliğine vurgu yaparken ve göze çarpan tekerlek kemerleri de isteğe bağlı sunulan 20 inç alaşım jantları vurgular. Difüzördeki mat alüminyum gümüş renkte yatay şerit ve ikizkenar yamuk şeklindeki egzoz boruları, arka kısmın genişliğini etkileyici bir şekilde ön plana çıkarır. Buna ek olarak; opsiyonel, Advanced ve S line donanım paketleri sayesinde Audi A5 Sportback'i özelleştirmek de mümkündür.

Audi A5 Sportback rear

Bağlantılar? Kişisel ve dijital

Opsiyonel Audi phone box⁶ (bkz. fotoğraf) sayesinde akıllı telefonunuzda yüksek arama kalitesinin ve endüktif kablosuz şarjın keyfini çıkarın. Veya Audi A5 Sportback'inizin kapılarını Audi connect anahtarı⁷ ve Android akıllı telefonunuz⁸ ile araç anahtarınıza dokunmadan kolayca kilitleyin ve açın.

Audi phone box

Ödün vermek mi? Hiç gerek yok

Geniş iç mekanı sayesinde Audi A5 Sportback'in bagaj bölümü ve arka kısmı işten arta kalan ve aile ile birlikte geçirilen zamanlar için bol miktarda alan sunar. İç mekandaki yatay tasarım öğeleri, yeniden tasarlanan orta konsol, parlak siyah kapı giydirmeleri ve yüksek kaliteli işçilik malzemeleri ile alan hissi görsel olarak zenginleştirilir. Opsiyonel design selection okapi kahverengi iç görünüm ve opsiyonel S line donanım paketi serisiyle aracınızı daha da özelleştirin. Son teknoloji ürünü bilgi-eğlence platformu ve isteğe bağlı iç mekan aydınlatma paketi Audi A5 Sportback'in¹ iç tasarımına ilerici bir zarafet katar.

Interior Audi A5 Coupé

İşlev mi, tasarım mı? İkisi de

Audi Orijinal Aksesuarları² Audi A5 Sportback'inize daha fazla özellik eklemeniz için size sayısız seçenek sunar. Büyüleyici tasarıma ve yüksek düzeyde işlevselliğe sahip, günlük hayatta ek bagaj taşımayı kolaylaştıran kayak ve bagaj kutusu gibi özel çözümlerden yararlanın.

Audi A5 Sportback top box
Driver opens door of an Audi A5

Arka plandaki asistan sistemler

Opsiyonel sürücü asistan sistemleri⁹ Audi A5 Sportback'iniz ile yola çıktığınızda size yenilikçi destek sağlar. Örneğin şehir trafiğinde, araçtan çıkış uyarısı, siz kapıyı açmadan önce bir LED sinyali aracılığıyla arkadan yaklaşan trafik konusunda sizi uyarır.

En iyi sürüş tarzı? Çeşitlilik

Audi A5 Sportback'in opsiyonel dinamik direksiyon sistemi, aracın yönlendirme oranını ve yönlendirme kuvvetini araç hızına hassas şekilde uyarlayarak karşı konulmaz sportifliği ve geliştirilmiş sürüş konforunu doğrudan yola aktarır. Audi drive select ve dinamik, konfor, otomatik, bireysel ve verimlilik modları ile sürüş tarzınızı dilediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Ve konu motorlara geldiğinde: 100 KW'den başlayan birçok TFSI ve TDI varyantı arasından seçim yapabilirsiniz (Ortalama yakıt tüketimi¹: 6,8-3,7 l/100 km; ortalama CO₂ emisyonları¹: 153-98 g/km). Motorların birçoğu, günlük çalışma sırasında enerjiyi geri kazanarak yakıt tüketimini azaltabilen mild hibrit teknolojisine sahiptir. Dahası, ultra teknolojiye sahip quattro tahrik sistemi birçok motor tipi için mevcuttur.

Audi A5 Sportback driving
1
*** Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Audi Orijinal Aksesuarları ek ücret karşılığında AUDI AG'den temin edilebilir. Aracın yakıt tüketimi ve emisyon rakamları hesaplanırken aksesuarlar dikkate alınmaz. Bu nedenle, aksesuarlar yalnızca ilk kayıttan sonra takılabilir.
3
Audi connect hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen www.audi.com/connect adresini ziyaret edin veya Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
4
Google ve Google logosu, Google Inc.’in tescilli ticari markalarıdır.
5
Servis, bir Audi yetkili satıcısından temin edilebilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon Alexa entegrasyonunun yalnızca 2020 yılının 30. takvim haftasından itibaren üretilen araçlarda mevcut olması bekleniyor. Amazon, Alexa ve ilgili tüm logolar Amazon.com Inc. veya iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu yalnızca aşağıdaki dillerde mevcuttur: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca. MMI touch özellikli MMI navigation plus özelliğinin sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Amazon, Amazon Alexa'nın işlevlerinden ve içeriğinden sorumludur. Bazı Alexa işlevleri, uyumlu akıllı ev teknolojisine bağlıdır. Mevcudiyet hakkında detaylı bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
6
Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin.
7
Opsiyonel olarak temin edilebilen akıllı araç anahtarı, Audi connect anahtarı için bir ön koşuldur.
8
Uyumlu cep telefonlarıyla ilgili bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin (gereksinimler Android işletim sistemi, NFC teknolojisi ve akıllı telefona entegre edilmiş güvenlik unsurlarını içerir).
9
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.