Audi A6 Avant | Modeli | Audi Türkiye
Audi A6 Avant

A6 Avant

"Kararlı bir şekilde çok yönlü.
Audi A6 Avant."

Bir atletin gözle görülecek derecede belirgin hatlarıyla bir araya gelen olağanüstü mekan ferahlığı ve geleceğe yönelik dijital uyumluluk. Audi A6 Avant her açıdan galip. Dışarıdan bakıldığında sportif ve şık, içeriden bakıldığında sofistike ve cömert görünen Avant dijital çağın getirdiği özelliklerle kapsamlı bir şekilde bağlantılıdır ve yenilikçi sürücü asistan sistemleri ile business sınıfında yeni standartları belirlemektedir. Bir kez daha.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080-audi-a6-avant-top-2021-AA6_A_181003_1.jpg
1920x1080-audi-a6-avant-top-2021-AA6_A_181003_1.jpg
  • Sun yes, heat no. The electrically adjustable sunblind for the optional panoramic glass sunroof reduces the build-up of heat in strong sunlight.

  • Sleek lines and elegantly flowing proportions. The Audi A6 Avant signals progressiveness and dynamism, especially in profile.

  • Sporty roof line and coupé-like silhouette. The Audi A6 Avant embodies elegance in every line.

  • Technically and visually fascinating in equal measure: the optional LED rear lights with characteristic light signature – visually connected by an elegant horizontal chrome strip.

  • The optional panoramic glass sunroof combines an inviting atmosphere with a greater sense of spaciousness.

  • The partly optional range of wheels for the Audi A6 Avant comprises elegant and sporty designs in sizes from 17 to 21 inches.

  • In the interior of the Audi A6 Avant, the governing aesthetic design principle is minimalism. Hardly any switches and just a few buttons – the MMI touch response displays are fully integrated into the black-panel surface.

  • The driver assist systems² for the Audi A6 Avant help you drive safely and give you more time for the important things.

  • Functionality meets comfort. The Audi A6 Avant demonstrates perfectly balanced versatility.

Benzersiz şekilde dinamik. Şüphe götürmez şekilde Avant.
Daha düz, daha geniş ve daha derin; A6 Avant'ın ön kısmı ilk bakışta tüm gözleri üzerine çekme gücüne sahiptir. Çarpıcı bir şekilde ortaya konan tekerlek kemerleri, önlerden itibaren bir eğimle yükselen tavan hattı ve düz ve dik D sütunu, orantıların dinamiğini bir kez daha vurgulayarak, benzeri olmayan bir silueti tamamlamaktadır. Arka kısım ise özellikle tavan kenarındaki sportif spoyler ve karakteristik krom süslemelerle vurgulanmıştır. Ferahlıktan asla ödün vermeyen geniş alanla birlikte atletik bir görünüş için.
Dış görünüş hakkında daha fazla bilgi
Önceki modele kıyasla daha konforlu iç mekan alanı

İç mekan alanı uzunluğu

+ 21

mm

Baş üstü mesafesi

+ 14

mm

Omuz alanı

+ 7

mm

Bol miktarda alan sağlar

Konfordan asla ödün vermez: Audi A6 Avant’ın optimize edilmiş alan konsepti, her zamanki gibi cömert bagaj hacminin yanında sürücü ve yolculara daha fazla ayak, baş ve omuz alanı sağlamaktadır. Üzerinden yükleme yapılabilme seçeneğine sahip ayrık arka koltuk arkalıkları, 40:20:40 oranında esnek bir şekilde katlanarak isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde uyum sağlayabilmektedir. İster ailenizle kayak ekipmanlarını da alıp dağlara, isterse de uzun iş seyahatlerine çıkıyor olun: 565 ile 1.680 litre arasındaki bagaj hacmiyle tüm seçenekler emrinize amadedir.

Audi A6 Avant bagaj kapasitesi
Mekan konforu hakkında daha fazla bilgi
Audi A6 Avant ambiyans aydınlatma

Donanım paketleri

Müşterinin isteğine bağlı olarak, Audi A6 Avant'ın iç mekanı çok farklı karakterler barındırır. Temel pakete ek olarak, her biri kendi renk konseptine sahip olan dört donanım paketi mevcuttur: sport, design, design selection ve - burada gösterilen - S line spor paketi. Renkler hem yenilikçi hem de şık görünmektedir. Valcona deri ve fırçalanmış mat alüminyumdan dekoratif süslemelere kadar uzanan malzemelerin hem malzeme hem de üretim kaliteleri yüksektir.

Minimalist tasarım. Maksimum kullanım kolaylığı.

İsteğe bağlı olarak sunulan 10,1 inç ve 8,6 inçlik HD dokunmatik ekranlar olan Dokunmatik MMI High ekranlar şık ön panele kusursuz bir şekilde uyum sağlarlar ve opsiyonel Audi sanal kokpitin 12,3 inçlik ekranı ile tamamlanmaktadırlar. Kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri yedi sürücüye kadar kullanıcının ayrı ayrı kullanıcı profillerinde tercih ettikleri ayarları kaydetmeklerine olanak vermektedir. Akıllı telefonlara benzer şekilde, merkezi araç fonksiyonları MMI ekran üzerinde istenen konuma sürüklenip bırakılabilir: Esnek, rahat ve hepsinden önce: basit.

Cockpit Audi A6 Avant
Bilgi-eğlence sistemi hakkında daha fazla bilgi
Aydınlatma teknolojisi hakkında daha fazla bilgi
Sürücü asistan sistemleri hakkında daha fazla bilgi

Yüksek performans sahibi

Markanın Avrupa lansmanı için, A6 Sedan iki güçlü motorla sunulmuştur: bir dizel ve bir benzinli motor. Benzinli motor bir 3.0 TFSI motordur. 340 hp güç ve 500 Nm tork ile, altı silindirli motor 0’dan 100 km/sa hıza 5,1 saniye içinde çıkmaktadır. 286 hp güç ve 620 Nm torka sahip 3.0 TDI V6 dizel motor da benzer bir performans sağlamaktadır. Tüm motorlarda yeni yarı hibrit teknolojisi kullanılmıştır.

Audi A6 Avant in sideview
Motor hakkında daha fazla bilgi
Headlights Audi A6 Avant

Daha çevik. Daha kolay manevra yapılabilir. Daha sportif.

Standart olarak sunulan ilerici direksiyon sistemi, özellikle isteğe bağlı dinamik tüm tekerlerden yönlendirme sistemiyle birlikte sunulan, direksiyon için çarpıcı derecede sportif bir şanzıman sayesinde güçlü sürüş dinamikleri sağlar.

Sürüş dinamikleri hakkında daha fazlası
Audi A6 Avant parkt vor Hauseingang