Yeni Audi A6 Sedan | Audi Türkiye
Audi A6 Sedan

A6 Sedan

İlerleme sadece hissedilmekle kalmaz. Yaşanır.
Yeni A6 Sedan

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹ 7.4–4.0 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 170–104 g/km

Tasarım verimlilikle ve sportiflik stil ile buluştuğunda. Yenilik ve kesinlikle birlikte ilerlediğinde ve ilerici zarafet her bir çizgide belirgin olduğunda. Tasarım ile işlev bir ifadeye dönüştüğünde ve ilerleme her şeyin üstüne çıktığında. Üst sınıfın hızını belirleyen otomobil: Audi A6 Sedan. Hiç olmadığı kadar atletik. Her zaman olduğu gibi üstün.

Açık bir ifade. Her açıdan.
Genişletilmiş singleframe'den, sportif krom detaylı yan hava menfezlerine ve dar formlu farlara kadar ilerici bir yapıya sahip olan A6 Sedan'ın ön kısmı ilk bakışta harika bir etki yaratır. Tekerlek kemerlerinin üstündeki güçlü kavislere sahip keskinleştirilmiş omuz çizgisi, quattro mirasını vurgular. Dış aynalar, tornado çizgisi üzerinde sportif bir şekilde konumlandırılmıştır. Üstelik coupé benzeri akıcı tavan çizgisi, karakteristik alüminyum stiline sahip, zarif ve üç boyutlu olarak biçimlendirilen arka kısma ulaşır.
Aydınlatma teknolojisi hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan with ambient lighting

Keyif verici

Opsiyonel ambiyans aydınlatması paketi eşsiz bir atmosfer yaratır ve A6 Sedan'ın iç mekânına, ferah ve büyüleyici bir ortam kazandırır. Belirgin forma sahip ışık hatları, gösterge panelini, orta konsolu ve diğer çarpıcı tasarım yapılarını kesintisiz aydınlatmayla 30 farklı renk tonunda vurgular.

İç mekan hakkında daha fazlası

Sadeleştirilmiş tasarım. Azami kullanım kolaylığı.

Opsiyonel olarak sunulan MMI Navigasyon plus ile birlikte ekran ebadı 10,1 inçe çıkan üst ve standart 8,6 inçlik alt HD ekranlar, zarif ve şık gösterge paneline kusursuz bir şekilde uyum gösterir ve sürücünün gereksinimlerine göre ideal olarak ve özel bir şekilde hazırlanır. Üst gösterge ekranında sürücü, araç bilgilerini, bilgi eğlence sistemini ve navigasyon sistemini yönetir; alt gösterge ekranında ise metin girişleri, klima ve çeşitli konfor işlevleri kontrol edilebilir.

Cockpit Audi A6 Sedan
İşletim sistemi hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan rushing by

Üstün performans

A6 Sedan, Avrupa lansmanına, bir dizel bir benzinli olmak üzere iki güçlü motorla başladı. Benzinli motor, 3.0 TFSI1 340 hp güç çıkışı ve 500 Nm tork ile altı silindirli motor 0'dan 100 k/s'e 5,1 saniyede ulaşır. Benzer performans 286 hp güç çıkışına ve 620 Nm torka sahip 3.0 TDI2 V6 dizel motor tarafından da sunuluyor. Tüm motorlar yeni yarı hibrit teknoloji ile donatılmış durumda.

Motor hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan in rearview

Daha çevik. Daha fazla manevra kabiliyeti. Daha sportif.

Standart olarak sunulan ilerici direksiyon sistemi ve opsiyonel olarak sunulan dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi, çevikliği ve manevra kabiliyetini arttırır. Sportif bir şanzıman ile güçlü bir sürüş dinamiği sağlanır. Opsiyonel olarak sunulan 21" jantlar, sportifliği vurgular.

Sürüş dinamikleri hakkında daha fazlası

Sekiz nesildir daima bir nesil ileride.

Vizyonuyla inovasyon yaratıyor. Dijitalleşmeyi gerçeğe dönüştürüyor. İlerici işletim konsepti ve zengin sürücü asistan sistemleri daha fazla güvenlik sunar. Artan konfor, üst sınıftaki yeni standartları belirler. İşte bu bizim arzumuz. İşte bu bizim tutkumuz. A6 Sedan'ın sekizinci nesli.

Audi A6 Sedan in the city
1
Ortalama yakıt tüketimi, lt/100 km: 7,1 - 6,7; ortalama CO2 emisyonları, gr/km: 161 - 151
2
Ortalama yakıt tüketimi, lt/100 km: 5,8 - 5,5; ortalama CO2 emisyonları, gr/km: 150 - 142