RS 6 Avant performance > A6 > Audi Türkiye

RS 6 Avant performance

Performanstaki artış.

Yüksek performanslı yeni RS modeli, daha fazlasını isteyen sürücüler için geliştirildi: Daha fazla dinamizm, daha fazla güç, daha fazla ayrıcalık. Bunu başarmak için RS 6 Avant'ın 4.0-litre V8 TFSI motorunda değişiklik yapıldı. Artık 445 kW (605 PS) gücü ile araç, 0'dan 100 km/s'e 3,7 saniyede hızlanıyor. Azami hızı 305 km/s'i buluyor.

Galeri – RS 6 Avant performance

Daha fazla görsel
 • Gözle görülür sportiflik.

  Audi RS 6 Avant performance'ın öne çıkan özellikleri.
 • Dış tasarım. Dinamik çizgiler.
  480x270_ARS6_PRF_151002_1.jpg

  Çok yönlü tasarım detayları, RS 6 Avant performance'ın yarattığı sportif ilk izlenimi zenginleştirir. Bu detaylar arasında, önde geniş hava manfezlerini içeren sportif tamponlar ve arkada yüksek profilli difüzör eki ile RS'e özgü parlak siyah bal peteği formlu ızgara ve ekstra geniş eşikler yer alır. Dış tasarım aynı zamanda quattro logolu hava kanalı ve mat titanyum cilalı karakteristik eklentilerle de nitelenir; örneğin tek çerçeveli ızgaranın çevresi ve ön spoylerler ile hava menfezlerindeki yan kapakçıklar, yan camlardaki çıtalar, dış ayna yuvaları ve arkadaki difüzör ekinin üst kenarı.

 • Standart sekiz ileri tiptronic sistem, sportif performansı zirveye çıkaracak şekilde ayarlanmıştır. Tüm vites değişimleri hızlı ve esnektir. quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi bu etkileyici gücü yola aktarır ve torku da merkezî diferansiyel aracılığıyla, gerektiği gibi esnek bir şekilde dağıtır. Yeni RS 6 Avant performance, standart olarak özel olarak ayarlanmış havalı süspansiyonla sunulur. Dinamik ayarı sayesinde RS uyarlanabilir havalı süspansiyon, gövdeyi 20 milimetre alçaltır. Bütünleşik kontrollü sönümleme, yol koşullarına, sürüş tarzınıza ve Audi drive select moduna karşılık verir.

  Daha fazlası
 • Motor. Yoğunlaştırılan güç.
  480x270_ARS7_141001_1.jpg

  RS 6 Avant'tan tanıdığımız 4.0-litre V8 TFSI motorda, yeni Audi RS 6 Avant performance'da kullanılmak üzere değişiklik yapıldı. Yüksek performanslı RS modeli, 0'dan 100 km/s'e sadece 3,7 saniyede hızlanır ki bu da RS'in baz modeline göre 0,2 saniyelik bir gelişmeyi ifade eder. Öne çıkan özel bir nitelik olarak motor, sürücüye kısa bir süreliğine 750 Nm kadar gücün temin edildiği yüksek turboşarj basıncı (Overboost işlevi) sağlar. Bundan 8,4 saniye sonra RS 6 Avant performance, 200 km/s çizgisini geçer. Opsiyonel alınabilen dinamik paketlerle azami hız, 250'den 280'e ya da 305 km/s'e yükseltilebilir.

 • İç mekan. Fark edilebilen kusursuzluk.
  480x270_ARS6_D_10075_1.jpg

  Yeni Audi RS 6 Avant performance'da birinci sınıf işçilik önemli bir özelliktir. RS ön spor koltuklar istek üzerine mavi petek desenli ve siyah Alcantara/deri kombinasyonuyla alınabilir. Opsiyonel olarak alınabilen kontrast iplikli mavi renkte karbon kabartma desenli kumaş dekoratif unsurlar, ilave bir tasarım etkisi katar. Yuvarlak göstergelerin siyah kadranları, beyaz skalaları ve kırmızı ibreleri vardır. RS logoları; anahtarı, üç kollu deri kaplı RS spor direksiyonu, ışıklandırılmış kapı eşiği trimlerini, takometreyi, büyük DIS ekranını ve MMI Navigasyon plus sisteminin elektrikli olarak açılan monitörünü süslemektedir. RS 6 Avant performance, 565 ila 1680 litre arasında değişen bir bagaj hacmi sunar.

Ayrıcalıklı özellikler

RS 6 Avant performance çeşitli opsiyonel ekstra donanımlar sunar: Siyah ve mavi renklerde sunulan, opsiyonel RS performance tasarım paketi; çıkıntılı yan desteklere sahip standart RS spor koltuklara, kol dayamaları, kumandaları ve paspasları, uyumlu kontrast dikişli ve bal peteği desenli Alcantara/deri kombinasyonlu yeni koltuk kılıflarını ekleyerek içeriği tamamlar. Bu kombinasyon, Alcantara diz korumalar ve mavi karbon kabartma desenli kumaştan dekoratif unsurlarla tamamlanır. RS 6 Avant performance'ın standart renklerine, Nardo Grisi ve Mitos Siyahı dahildir. Metalik Ascari Mavisi, RS performans modelleri için özel bir boya rengi olarak opsiyonel sipariş edilebilir. Renk yelpazesi, Audi exclusive'in kişisel ve mat boya seçenekleriyle tamamlanır.