1300x551_ARS6_D_141001_2_79_3PZ.jpg

Audi drive select

Audi RS 6 Avant'ınızın karakterini standart Audi drive select sistemiyle değiştirin. Araç bileşenleri bir düğmeye dokunarak tek tek etkilenebilir - Audi RS 6 Avant'ınızı sürüş tarzınıza uyarlayın.

Dört farklı mod arasından seçim yapabilirsiniz; auto, comfort dynamic, individual. Oto modu sportif tarzda sürüş için mükemmelken, konfor, daha uzun mesafeler için ideal, dinamik mod ise daha etkili bir sürüş tarzını destekler. Bireysel modda ise kişisel bileşen seçiminizi tercihleriniz doğrultusunda uyarlayıp yapılandırabilirsiniz.

Dinamik Sürüş Kontrollü (DRC) RS spor süspansiyon plus'ın amortisör özellikleri gibi çeşitli opsiyonel sistemler de uyarlanabilir. Bunlar üç düzeyde çeşitlilik gösterir: Konfor modunda dengeli bir yol tepkisinden, dinamik modda sportif, doğrudan tepki özelliğine kadar... Opsiyonel dinamik direksiyon da değişken şekilde ayarlanabilir. Elektrikli direksiyon desteği ve oranı, seçilen Audi drive select moduna ve yol hızına göre değiştirilir. Opsiyonel alınabilen spor diferansiyelli quattro da arka tekerlekler arasında tahrik kuvvetlerinin ayrıca sınırsız değişken şekilde dağıtılmasına imkân verir. Bu tork değişimi özellikle aracın direksiyon davranışını etkiler ve çevikliği daha da artırır. Uyarlanabilir hız sabitleme sisteminin tepkisi de daha yavaş veya daha anlık olarak ayarlanabilir.

cc278551-fe68-4f39-8857-3dad93ceb3e5.jpg
Spor süspansiyon plus (Dinamik süspansiyon kontrollü-DRC)