1300x551_ARS7_141001_1.jpg

Audi RS 6 Avant'ın TFSI motoru

412 kW (560 hp) güç üreten 4.0 litre V8 TFSI motor, aracı 0’dan 100 km/s’e sadece 3,9 saniyede hızlandırır. Daimi sportif güç, tam olarak kullanıma sunulmuş durumda. Motor sporlarının heyecanı sıradan yollarda.

Audi cylinder on demand teknolojisiyle sürüş durumuna bağlı olarak kısmi yükte sekiz silindirin sadece dördü aktiftir. Motor hiç olmadığı kadar sorunsuz ve güçlü bir şekilde çalışmaya devam ederken, Audi supap kaldırma sistemi her gruptan iki silindirin emme ve çıkış supaplarını kapatır; püskürtme ve ateşleme işlevlerini devre dışı bırakır. İçeri ne hava çekilir ne de yakıt tüketilir ki bu da daha iyi bir yakıt verimliliği ve emisyon değerleri sağlar.

4.0 litrelik V8 TFSI motor, start-stop ve enerji geri kazanım sistemiyle donatılmıştır. Audi RS 6 Avant, anında tepki verme ve tüm motor devri aralığında sunduğu olağanüstü güç ile üstün performans gösterir.

Hızlı vites değişimleri ve yüksek verimlilik sergileyen, 8 ileri tiptronic formunda uygun bir otomatik şanzımana sahiptir. Dinamik vites değiştirme programı (DSP), vites değişimlerinin ideal motor hızı aralığında gerçekleşmesini sağlayarak tahrik kuvveti kayıplarının azalmasını sağlar. tiptronic, spor program (S) veya manuel mod ile daha da dinamik bir sürüş tarzı yaratır.

750x420_ATEC_140422_Text.jpg
Audi RS 6 Avant'ın tork eğrisi

700 Nm'lik azami tork değeriyle Audi RS 6 Avant, elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s'lik azami hıza hızla ulaşır. Araç, opsiyonel olarak 280 km/s veya 305 km/s azami hız seçeneğiyle de temin edilebilir.