Audi A8 L | Modeli | Audi Türkiye
Audi A8 L

A8 L

Gerçek mükemmellik gösterisi.
Audi A8 L

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 11,1-5,8 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 254–152 g/km

Audi A8 L'in, arkasında özellikle yüksek oturma konforu ile lüks ve ekstra geniş bir iç mekana sahip olacaksınız. Gelişmiş sürücü asistan sistemleri² ve ağ bağlantılı sistemler, günlük yaşamınızı gözle görülür derecede kolaylaştırır."

En ufak ayrıntıda bile mükemmellik

Audi A8 L'deki isteğe bağlı temin edilebilen dinlenme koltuğu³, ön yolcu tarafındaki arka yolcuya, özellikle rahat bir dinlenme pozisyonu için çok çeşitli ayarlar ve bir ayak dayama yeri sayesinde maksimum oturma konforu sunar. Ek olarak, ön yolcu koltuğu otomatik olarak ileri doğru hareket ettirilebilir ve maksimum bacak mesafesi sağlamak için koltuk arkalığı öne doğru katlanabilir. Ayak dayama yeri masaj işlevi³ ve arkadaki ekranlar³, ⁴ A8 L'in dinlenme yeri özelliklerini mükemmel şekilde tamamlar.

Fond Audi A8 L
 
MMI display in the Audi A8 L

Ekran ve kullanım konsepti

Orta konsoldaki akustik ve dokunsal geri bildirime sahip iki dokunmatik ekran, bilgi-eğlence sisteminin ve ayrıca klima, konfor ve rahatlık işlevlerinin sezgisel çalışmasını sağlar. Gelişmiş ses kontrolü⁵ araçla etkileşimin bir diyalog şeklinde yürütülmesini sağlar. Audi connect⁷ sayesinde Amazon Alexa⁶ entegrasyonunu kullanabilirsiniz.

Kişisel özgürlüğünüz

Audi exclusive⁸ kişiselleştirme programı, kişisel tasarım fikirlerinizi biçimlendirir: İç mekan için çok çeşitli seçenekleri dilediğiniz biçimde birleştirin ve dış mekanın, "ara" mavisi, kristal görünümü, metalik Suzuka grisi, Goodwood yeşili, sedefli, ipanema kahverengi ve metalik gibi yansıtıcı renklerle göz alıcı olmasını sağlayın.

Bol ışıkla beslenen bir iç mekan

Opsiyonel panoramik cam açılır tavanın ekstra geniş renkli camı, aracın içinde hoş bir atmosfer yaratır. Güneş ışığı çok fazla gelmeye başladığında ışık geçirmeyen otomatik güneşliği etkinleştirebilirsiniz. Entegre bir rüzgar deflektörü, açılır tavan açıkken rüzgar sesini azaltır.

Renkler ve jantlar

Tamamen kendi tasarımınıza göre bir Audi A8 L yaratmak için farklı dış renk seçeneklerini ve jantları kombine edin.
Z8Z8_41J-Pyramid_AU65x_A8_004_00.jpg
Terra grey Terra grey
Monsun grey Monsun grey
Mythos black Mythos black
Vesuv grey Vesuv grey
Moon light Moon light
21 inç Audi Sport alaşım jantlar, 10-Y kollu evo tasarım 21 inç Audi Sport alaşım jantlar, 10-Y kollu evo tasarım
20 inç alaşım jantlar, 10 paralel kollu tasarım 20 inç alaşım jantlar, 10 paralel kollu tasarım
20 inç alaşım jantlar, 10-Y kollu tasarım 20 inç alaşım jantlar, 10-Y kollu tasarım
20 inç alaşım jantlar, 20 kollu yapıda tasarım 20 inç alaşım jantlar, 20 kollu yapıda tasarım
20 inç Audi Sport alaşım jantlar, 5 kollu türbin tasarımı 20 inç Audi Sport alaşım jantlar, 5 kollu türbin tasarımı
Assistance systems view Audi A8 L

Arka plandaki yardımcılar

Şehirde, şehir dışında ve otoyollarda güvenli ve keyifli sürüş - isteğe bağlı yardım paketi asistan paketi plus'ı seçerseniz, Audi A8 L'nizi çok çeşitli sürücü asistan sistemleri ile donatabilirsiniz. Bunlar arasında öne çıkan sistemlerden biri, boylamasına ve enine park yerlerine girip çıkarken destek sağlayan Park Asistanı plus²'tır. Araç direksiyonu yönlendirme, hızlanma, frenleme ve motoru kapatma işlemlerini devralır; siz sadece işlemi başlatır ve izlersiniz.

1
*** Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri araç donanımına göre farklılık gösterebilir***
2
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.
3
Mevcudiyet hakkında bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
4
Arka taraftaki ekranların işlevleri bölgeye göre değişiklik gösterebilir ve müşteri cihazı için mobil hizmetler/uygulama sağlayıcısı tarafından sağlanan hizmetlere bağlıdır. Ekranları kullanmak için bir müşteri tarafında bir cihazın (akıllı telefon, tablet vb.) bulunuyor olması gereklidir. Ekranlar, arka Media Control uygulamasıyla kontrol edilir (normal indirme portalları ve mağazalarında bulunur). Görüntülenebilir içerik hakkında daha fazla bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin. Cep telefonu ücretleri geçerli olabilir
5
Seçili dillerde mevcuttur. Ülkeye özgü mevcudiyet durumuna bağlıdır.
6
Servis, bir Audi yetkili satıcısından temin edilebilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon, Alexa ve ilgili tüm logolar Amazon.com Inc. veya iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu yalnızca aşağıdaki dillerde mevcuttur: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca. Sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Amazon, Amazon Alexa'nın işlevlerinden ve içeriğinden sorumludur. Bazı Alexa işlevleri, uyumlu akıllı ev teknolojisine bağlıdır. Mevcudiyet hakkında daha fazla detaylı bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
7
Audi connect hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen www.audi.com/connect adresini ziyaret edin veya Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
8
Audi exclusive, Audi Sport GmbH tarafından sunulan bir seçenektir. Standart ve opsiyonel donanımlar hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com adresini ziyaret edin.