1300x551_TDI.jpg

TDI®

Üstün çekiş gücü ve azami verimliliğin eş anlamlısı: TDI – bir Audi buluşu. Günümüzde TDI motorları sportif, sarsıntısız ve ekonomik motorlardır.

00:00 | 00:00

Üstün çekiş gücü ve azami verimliliğin eş anlamlısı: TDI – bir Audi buluşu. Günümüzde TDI motorları sportif, sarsıntısız ve ekonomik motorlardır.

Audi'nin dizel teknoloji cephesinde sahip olmaya devam ettiği, çığır açan rol, on yıllar boyunca inşa ettiği rakipsiz uzmanlıktan kaynaklanır. Audi mühendisleri birbiri ardına gerçekleştirilen çok önemli atılımlardan sorumludur ki bunların en önemlisi Audi'nin binek otomobilde, dünyanın gelmiş geçmiş ilk TDI motorunu görücüye çıkardığı 1989 yılında gerçekleşmiştir. Bugün TDI, geleceğin araç sürüş sistemleri için güçlü, ekonomik ve verimli bir alternatiftir.

Common rail (yüksek basınçlı püskürtme) ve piezo enjektörlü TDI motorlar, mükemmel akustik konforla birlikte son derece sarsıntısız ve verimli bir yanma gerçekleştirirler. Aynı zamanda, standart olarak takılan dizel partikül filtresi gibi önlemlerle salınımlar azaltılmıştır. Değişken türbin kanadı geometrisini içeren turboşarj, motorun yüksek torkunun üretilmesinde ve aynı motor hacminden elde edilen güç miktarının artırılmasında önemli rol oynar. Silindire hava akışının kontrolü, güç oluşumunda önemli gelişmelere de imza atar. Bu da egzoz gazı devridaimine izin vermek gibi ek bir avantaj sağlar ki böylelikle nitrojen oksit salınımları da ayrıca azaltılmış olur.

Ekonomi, düşük emisyonlar ve yüksek bir güç çıkışı - tüm bunlar öncü teknolojilerle başarılıyor. TDI'ların en yeni nesli, yüksek verimliliğe sahip, yüksek teknolojili motorlardır.