Audi Q3 Modeli ve Fiyat Listesi – Audi Türkiye
 • stage_exterior_front.jpg
Der neue Audi Q3

Yeni Audi Q3

Çok yönlü bir araç.
Yeni Audi Q3.

Yeni Audi Q3, harika çok yönlü özellikleriyle bir aile SUV'udur. İkinci nesilde sadece görsel açıdan daha öz güvenli görünmekle kalmaz, aynı zamanda oldukça geniş mekânı, kapsamlı uyarlanabilme özellikleri ve birçok pratik ayrıntısı sayesinde çok daha fazla kullanım değeri sunar. Sekizgen tasarımlı singleframe ve geniş yan hava menfezleri, kaslı ön kısmı niteler. Geniş ve uyarlanabilir: Arka koltukların ve koltuk arkalıklarının konumuna bağlı olarak bagaj bölümünün hacmi toplamda 530 ya da 675 litredir. Arkalıkların katlanmasıyla bu rakam 1.525 litreye çıkar. Yeni Audi Q3, dijital bir kokpit ve touch response özellikli MMI ile de öne çıkar. Birçok segmentten alınan sayısız bilgi-eğlence sistemi çözümü, kompakt SUV'un çevresiyle olan bağlantısını kurar. Yeni asistan sistemler, park sırasında, şehir içi sürüşte ve uzun yolculuklarda sürücüyü destekler. Tıpkı daha da geliştirilmiş süspansiyon gibi bu özellikler de konforu artırır.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080-AQ3_181004.jpg
1920x1080-AQ3_181004.jpg
 • Opsiyonel alınabilen Audi connect modülü çok çeşitli özellikler sunar. Google Earth ve Google Street View özellikli navigasyondan çevrim içi trafik bilgilerine ve Twitter gibi sosyal medyaya kadar çeşitlilik gösteren yelpaze, otomobilde kullanıma yönelik özel olarak hazırlanmıştır.

 • Opsiyonel alınabilen en üst düzey ekstralar arasında iki bölgeli klima, yardımcı ısıtma, ısıtmalı direksiyon simidi ve panoramik cam tavan sayılabilir.

 • Alüminyum jantların formatı, dış trime bağlı olarak, 17 ve 18 inçten başlayıp 20 inç çapa kadar uzanabilir.

 • Bu özel üretim modeline yapılan ayrıcalıklı dokunuşlar arasında, singleframe'de yer alan Audi halkaları ile arkadaki siyah cilalı model ibaresi sayılabilir.

 • Yeni Audi Q3 opsiyonel olarak, uyarlanabilir uzun hüzmesinin, yolu akıllı bir şekilde aydınlattığı Matrix LED farlar ile alınabilir.

 • Arka koltukların ve koltuk arkalıklarının konumuna bağlı olarak bagaj bölümünün hacmi toplamda 530 ya da 675 litredir.

 • Arkalıkların katlanmasıyla bagaj hacmi 1.525 litreye çıkar.

 • Artık analog göstergeler yok: Standart MMI radyoda dahi sürücünün çok fonksiyonlu direksiyonu kullanarak çalıştırdığı 10,25 inç ekranlı dijital bir gösterge grubu vardır. İlk seçenek seviyesi olan MMI radyo plus'ta kullanıcılar, gösterge grubunu isteğe bağlı olarak, ek işlevler içeren Audi sanal kokpite yükseltebilirler.

 • Harika ses deneyimi: Gerçekten de 3D sesi ile Bang & Olufsen Premium Ses Sistemi, yeni Audi Q3'te üç boyutlu bir ses-müzik deneyimi yaşatır.

 • Seçenek olarak sürücü, Audi drive select dinamik yol tutuş sistemini kullanarak, sürüş durumuna, yol koşullarına ya da kişisel gereksinimlere bağlı olarak Audi Q3'ün özelliklerini değiştirebilir.

 • Elektrikli bagaj kapısı, bagaj bölümüne zahmetsizce erişilmesini sağlar. Bagaj bölümü, pratik anahtar ile birlikte tekme hareketiyle açılıp kapatılabilir.

 • İleri doğru atılır gibi görünüm: Kontrast renkli tekerlek boşluk kemerlerinin trimleri arazi aracı görünümünü vurgular. Yanlardan, arka camı da kuşatan uzun bir tavan kenarı spoyleriyle desteklenen gövde hattının keskin eğimli D sütunları da dinamik bir görüntü yaratır.

Yeni Audi Q3'ün alan konsepti

7

aşamaya kadar

yatırılabilen koltuk arkalıkları

675

Litreyi bulan

net bagaj alanı

1,525

Litreyi bulan

toplam saklama alanı

Geniş ve uyarlanabilir: Alan konsepti

Volkswagen Grubu'nun modüler çapraz matrisine dayanan yeni Audi Q3 gerçekten de tüm boyutları itibarıyla gelişmiştir ve üst kompakt SUV segmentine konumlandırılmıştır. 4.485 milimetrelik uzunluğu ile bu araç, öncekine göre 97 milimetre daha uzundur. Genişliği ise 25 milimetre artarak 1.856 milimetreye çıkmıştır ancak 1.585 milimetre olan yüksekliği ile birinci nesil Q3'e göre 5 milimetre daha basıktır. 77 milimetre uzatılarak 2.680 milimetreye çıkarılan dingil mesafesi ise çok daha ferah olup, diz, baş ve dirsek mesafesi dahi artmıştır.

Der Raumkofort des neuen Audi Q3
Der Raumkofort des neuen Audi Q3
Alan konsepti hakkında daha fazlası

Zeki bir şekilde bağlantılı

Aile SUV'unun işletim ve görüntüleme konsepti tepeden tırnağa yenilendi - Audi'nin artık analog göstergelerle işi bitmiştir. Standart MMI radyoda dahi sürücünün çok fonksiyonlu direksiyonu kullanarak çalıştırdığı, 10,25 inç ekranlı dijital bir gösterge grubu vardır. İlk seçenek seviyesi olan MMI radyo plus'ta kullanıcılar, gösterge grubunu isteğe bağlı olarak, ek işlevler içeren Audi sanal kokpite yükseltebilirler. Bu donanım, MMI işlevlerini içerir ve yol ile motor devir hızına ek olarak müzik listeleri ve Audi connect servisleriyle ilgili bilgileri de görüntüler.

Das Bedienkonzept & Infotainment des neuen Audi Q3
İşletim konsepti hakkında daha fazlası

Yolda ve arazide çeviklik: Motorlar ve süspansiyon

Şehirde manevra kabiliyetine sahip, kır yollarında çevik ve otobanda dengeli - Audi Q3'ün süspansiyonu geniş bir seçenek sunar. Önceki modelin sportif karakteri korunmuş ancak net bir şekilde, ek konforla geliştirilmiştir. Daha uzun dingil mesafesinin de sayesinde yeni SUV, engebeli yolların üstesinden kolaylıkla gelir. Seçenek olarak sürücü, Audi drive select dinamik yol tutuş sistemini kullanarak, sürüş durumuna, yol koşullarına ya da kişisel gereksinimlere bağlı olarak Audi Q3'ün özelliklerini değiştirebilir. Sistem, belirgin derecede konforludan ve yüksek düzeyde verimliden tam sportife kadar altı profil sunar. Alüminyum jantların formatı, dış trime bağlı olarak 17 ve 18 inçten başlayıp 20 inçe kadar uzanabilir ki bu sonuncusu Audi Sport GmbH ürünü olup, 255/40 lastiklerle sunulmaktadır.

Die Fahrdynamik des neuen Audi Q3
Sürüş dinamikleri ve motor hakkında daha fazlası
Die Fahrerassistenzsysteme des neuen Audi Q3

Kolaylık ve güvenlik

Konu asistan sistemlerine gelince de Audi Q3 sınıfının birincisidir. Opsiyonel olarak S tronic ile birlikte alınabilen uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, öne çıkan bir destek sistemidir. Sistem, uyarlanabilir hız desteği, sıkışık trafik yardımcısı ve aktif şerit takip asistanını kapsar. Böylelikle uzunlamasına ve yanal kontrolde sürücüye yardımcı olarak, bilhassa uzun yolculuklarda konforu önemli ölçüde artırır.

Asistan sistemler hakkında daha fazlası

Aydınlatma teknolojisi

Farlar dardır ve kanat formlarıyla içeri doğru bakarlar. Audi, tümü LED teknolojisiyle olmak üzere farları üç versiyonda sunar. En üst versiyonu, uyarlanabilir uzun hüzmesinin, yolu akıllı bir şekilde aydınlattığı Matrix LED farlar oluşturur. Yandan görünümün öne çıkan özelliği, farların ve arka lambaların simetrik aydınlatma grafikleridir.

Die Lichttechnologie des neuen Audi Q3

Daha da fazla sportiflik adına özel seri

Lansmana özel olarak Audi, müşterilerine sayısız ekstra aksesuar ve donanımı barındıran özel bir versiyon sunacak. Pek çok ayrıntıya yönelik olarak renk vurgularını da içeren S line dış paket, belirgin ölçüde sportif bir görünümü meydana getiriyor. Spor süspansiyon, 20 inç jantlar ve Matrix LED farlar da bu donanım serisine dâhil. Bu özel üretim modeline yapılan ayrıcalıklı dokunuşlar arasında, singleframe'de yer alan Audi halkaları ile arkadaki siyah cilalı model ibaresi sayılabilir. Boya renkleri olarak Pulse turuncusu ve Kronos grisi mevcuttur. İç mekânda öne çıkan özellikler arasında; özel kontrast dikişli spor koltuklar, alt kısmı düzleştirilmiş deri direksiyon, ambiyans aydınlatma paketi ve alüminyum görünümlü dekorlar yer alır. Gösterge paneli ve kapı içi kol dayamalar Alcantara ile tamamlanmıştır.

Das Editionsmodell des neuen Audi Q3