Audi Q5 | Modeli | Audi Türkiye
Audi Q5

Q5

Bir SUV'dan daha fazlası.
Audi Q5.

Ortalama yakıt tüketimi¹: 9.2–6.4 l/100 km
Ortalama CO₂ emisyonu¹: 209–168 g/km

Audi Q5, sportifliği yüksek günlük kullanım kolaylığı ile birleştirir. Sportif tasarım dili ilk bakışta cezbeder ve quattro dört tekerlekten çekiş sayesinde dinamizmi her yolculukta etkileyicidir.

Tüylerinizi diken diken eden tasarım

Audi Q5'in büyüleyici tasarım dili, sportif öğelere ve kendinden emin bir karizmaya sahiptir. Yüksek hava girişleri ve dikey nervürlü bir görünüme sahip düz, geniş, sekizgen radyatör koruyucu ızgarasıyla, dikkat çekici şekilde bir heykeli andıran araç ön kısmı, aracın kendine özgü özgüvenini kanıtlar niteliktedir. Trapez egzoz boruları, yatay çıtalı difüzör ve ışıkların altında tüm araç genişliği boyunca uzanan krom şerit, dinamik tasarımı uyumlu bir şekilde tamamlar.

Yeni aydınlatma tasarımları

Üç boyutlu bir düzen ile küçük, ayrı ayrı kontrol edilebilen bölümler halinde gruplanan OLED'ler, yeni aydınlatma tasarımları yaratmayı mümkün kılan etkileyici bir ışık düzenlemesi oluşturur. Bir araç satın alırken, müşteriler, kişisel bir dokunuş katacakları üç arka lamba ışık imzası tasarımı seçeneğine sahiptirler. Ek olarak, sürüş moduna bağlı olarak, arka lambaların ışık imzasının özelliği kullanım sırasında otomatik olarak uyarlanır. Dijital OLED arka lambalar yakınlık algılama özelliğine sahiptir: Araç hareketsizken ve arkadan gelen başka bir araç veya yol kullanıcısı aracınıza iki metreden fazla yaklaştığında tüm OLED segmentleri otomatik olarak etkinleştirilerek daha geniş bir alanı görünür kılar.
Audi Q5'in dinamik yandan görünümü

Büyüleyici sürüş dinamikleri

Audi Q5, etkileyici bir şekilde spontane, dinamik hızlanma ve çevik yol tutuşu sunar. Standart olarak tamamen değişken bir quattro sistemi mevcuttur. Bu, tahrik kuvvetlerinin gerektiğinde tek tek tekerlekler arasında dağıtılmasını sağlar. Ek olarak, Audi drive select, sürücünün çeşitli modlar aracılığıyla araç özelliklerini ayarlamasına olanak tanır.

Renkler ve jantlar

Tamamen kendi tasarımınıza göre bir Audi Q5 yaratmak için farklı dış renk seçenekleri ve jantları kombine edin.
5J5J_54U_Pyramid_AU42x_Q5_003_00.jpg
Quantum gri Quantum gri
Metalik Navarra Mavi Metalik Navarra Mavi
Sedefli Daytona gri Sedefli Daytona gri
Metalik Distrikt Yeşil Metalik Distrikt Yeşil
5 V kollu yıldız tasarımlı, antrasit siyah, parlak 20" hafif alaşım jantlar 5 V kollu yıldız tasarımlı, antrasit siyah, parlak 20" hafif alaşım jantlar
5 kollu tasarımlı 20" alaşım jantlar 5 kollu tasarımlı 20" alaşım jantlar
5 V kollu ofset tasarımlı, antrasit siyah, parlak 21" Audi Sport alaşım jantlar 5 V kollu ofset tasarımlı, antrasit siyah, parlak 21" Audi Sport alaşım jantlar
5 kollu poligon tasarımlı 21" Audi Sport hafif alaşım jantlar 5 kollu poligon tasarımlı 21" Audi Sport hafif alaşım jantlar

Her gün premium deneyimi yaşayın

Boyut, performans ve işlevselliği birleştiren Audi Q5, günlük yaşam için birinci sınıf bir SUV'dur. Audi Q5'teki arka koltuk arkalığı üç bölümden oluşur, istendiğinde öne ve arkaya hareket ettirilebilir ve açısı ayarlanabilir. İsteğe bağlı değişken katlanır paspas, elektrikle çalışan bagaj kapağının sensör kontrolü ve isteğe bağlı uyarlanabilir havalı süspansiyon aracılığıyla araç yüksekliğinin manuel olarak düşürülmesi gibi akıllı çözümler yüklemeyi kolaylaştırır.

Audi Q5 Arka Koltuk animasyonu
Not: Bu arka koltuk animasyonu ile Audi Q5'in cömert saklama alanını deneyimleyin.
İç mekana bir göz atın

Kişisel mesafe için bolca alan

Beş kişi için geniş tavan boşluğu ve bacak mesafesi de dahil olmak üzere geniş alan sunan ferah alan konsepti. Yüksek oturma konumu, trafik durumuna iyi bir genel bakış sağlar. Aracın yatay gövde çizgisi, genişlik ve konfor izlenimine vurgu yapar. Geniş gösterge paneli boyunca yontulmuş bir kaplama şeridi, genel zarafet izlenimini şık bir şekilde tamamlar. Oturma donanımı yelpazesine istenirse masaj işlevi bile eklenebilir. Karanlıkta, isteğe bağlı satın alabileceğiniz ambiyans aydınlatma plus paketi, design selection iç görünüm paketinde standart olarak çekici tasarım vurguları oluşturur.

Audi Q5 Audi sanal kokpit

Aramak geçmişte kaldı

Dünya ile bağlantılı – Audi Q5'te daha azını beklemeyin. Örneğin, çevrimiçi ilgi çekici yerler, yakındaki benzin istasyonlarını veya otoparkları bulmak ve görüntülemek için navigasyon verilerini kullanmanızı sağlar. Görüntülenen bilgiler arasında açılış saatleri, müsaitlik durumu ve fiyatlar yer alır. Çevrimiçi trafik bilgileri plus, trafik durumu, engeller ve trafik sıkışıklığının oluşumu ve çözümü hakkında son derece ayrıntılı gerçek zamanlı bilgiler sayesinde hedefinize giden en hızlı rotayı bulmanıza yardımcı olabilir. myAudi navigasyon³,⁴ ile akıllı telefonunuzu kullanarak hedefleri arayabilir ve rotanızı planlayabilirsiniz.

Panoramik görünüm

Not: Bu 360 derecelik animasyonda Audi Q5'i farklı açılardan deneyimleyin.

Her açıdan Audi Q5
Audi exclusive

Audi exclusive

Audi exclusive⁶ ile Audi Q5'inizi sizin kadar benzersiz yapın. Dış tasarımda, örneğin Audi exclusive kişiselleştirilebilir gövde rengi seçeneği Metalik Ascari mavi ile. İç mekanda, Audi exclusive alabaster beyazı eşkenar dörtgen desenli ve okyanus mavisi kontrast dikişli, fine nappa deri döşeme ve süslemeler.

Audi Orijinal Aksesuarları

Audi Orijinal Aksesuarları

Audi Orijinal Aksesuarları⁷ size Audi Q5'inize daha da fazla özellik eklemeniz için sayısız yol sunar. Örneğin, offroad stil paket, marşpiye veya çeşitli jant seçenekleriyle.

1
Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Yalnızca Audi aktif şerit asistanı, uyarlanabilir hız sabitleyici (ACC) veya şeritten ayrılma uyarısı ile birlikte sunulur. Lütfen dikkat: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, sürücü aracı sürmekten sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.
3
Ülkeye özgü mevcudiyet değişkenlik gösterebilir.
4
Ülkeye özgü mevcudiyet değişkenlik gösterebilir. iOS/Android işletim sisteminin mevcut uyumluluğu, ilgili App Store'daki myAudi uygulamasının açıklamasında bulunabilir. www.my.audi.com adresinde önceden kayıt gereklidir.
5
Amazon, Amazon Music, Alexa ve ilgili tüm logolar, Amazon.com, Inc. veya bağlı şirketlerin markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu şu dillerde mevcuttur: Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, İngilizce ve Japonca. MMI touch ile MMI navigasyon plus'ın sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Kullanılabilirlik /mevcudiyet hakkında daha fazla bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınızla iletişime geçin. Alexa üzerinden ses akışı, bir Audi yetkili satıcısından temin edilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon Müzik kullanımı ek maliyetlere yol açabilir.
6
Audi exclusive, Audi Sport GmbH'nin bir opsiyonudur. Standart ve opsiyonel donanımlar hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınızla iletişime geçin veya www.audi.com.tr adresini ziyaret edin.
7
Audi Orijinal Aksesuarları AUDI AG'den ek ücret karşılığında temin edilebilir. Aracın yakıt tüketimi ve emisyon değerleri hesaplanırken aksesuarlar dikkate alınmaz. Bu nedenle, aksesuarlar ancak ilk kayıttan sonra takılabilir.