Q5 PI > Q5 > Audi Türkiye
Audi Q5

Q5

Bir SUV'dan daha fazlası
Audi Q5.

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 5,4-5,3 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 143–139 g/km

Yeni Audi Q5², bir Audi Avant'ın sportifliğini yüksek günlük kullanım kolaylığıyla birleştirir. Aracın yeni, sportif tasarım dili ve quattro dört tekerlekten çekiş özelliği sayesinde her yolculukta hissedeceğiniz dinamizmi sizi ilk bakışta büyüleyecek."

Tüylerinizi diken diken eden tasarım

Yeni Audi Q5²'nin büyüleyici tasarım dili, sportif öğelere ve kendinden emin bir karizmaya sahiptir. Yüksek hava girişleri ve dikey nervürlü bir görünüme sahip düz, geniş, sekizgen radyatör koruyucu ızgarasıyla, dikkat çekici şekilde bir heykeli andıran araç ön kısmı, aracın kendine özgü özgüvenini kanıtlar niteliktedir. Trapez egzoz boruları, yatay çıtalı difüzör ve ışıkların altında tüm araç genişliği boyunca uzanan krom şerit, dinamik tasarımı uyumlu bir şekilde tamamlar.

Yeni aydınlatma tasarımları

Üç boyutlu bir düzen ile küçük, ayrı ayrı kontrol edilebilen bölümler halinde gruplanan OLED'ler, yeni aydınlatma tasarımları yaratmayı mümkün kılan etkileyici bir ışık düzenlemesi oluşturur. Bir araç satın alırken, müşteriler, kişisel bir dokunuş katacakları üç arka lamba ışık imzası tasarımı seçeneğine sahiptirler. Ek olarak, sürüş moduna bağlı olarak, arka lambaların ışık imzasının özelliği kullanım sırasında otomatik olarak uyarlanır. Dijital OLED arka lambalar yakınlık algılama özelliğine sahiptir: Araç hareketsizken ve arkadan gelen başka bir araç veya yol kullanıcısı aracınıza iki metreden fazla yaklaştığında tüm OLED segmentleri otomatik olarak etkinleştirilerek daha geniş bir alanı görünür kılar.
Audi Q5 OLED arka farlar
  • 1920x1080-audi-q5-oled-v3-my2021.jpg
    Arka lamba ışık imzası 1
  • 1920x1080-audi-q5-oled-v1-my2021.jpg
    Arka lamba ışık imzası 2
  • 1920x1080-audi-q5-oled-v2-my2021.jpg
    Arka lamba ışık imzası 3
Audi Q5'in dinamik yandan görünümü

Büyüleyici sürüş dinamikleri

Yeni Audi Q5² etkileyici bir şekilde spontane, dinamik hızlanma ve çevik yol tutuşu sunar. Standart olarak tamamen değişken bir quattro tahriki ile teslim edilir. Bu, tahrik kuvvetlerinin tekerlekler arasında gereken şekilde ayrı ayrı dağıtılmasını sağlar. Mekanik kilit işlevi, mükemmel sürüş dinamikleri sağlamak amacıyla tasarlanmıştır ve tahrik torkunu gecikme yapmadan ön ve arka akslara dağıtır. Sonuç, olağanüstü çekiş gücü ve yön dengesidir. Dört tekerleğin tamamında sürekli değişken adaptif sönümleme sistemine sahip otomatik olarak kontrol edilen havalı süspansiyon, araç yüksekliğini ve sönümlemeyi otomatik olarak ayarlar. Ek olarak, Audi drive select, sürücünün çeşitli modlar aracılığıyla araç özelliklerini sürüşe uygun şekilde ayarlamasını sağlar.

Renkler ve jantlar

Tamamen kendi tasarımınıza göre bir Audi Q5 yaratmak için farklı dış renk seçenekleri ve jantları kombine edin.
M4M4_54U_Pyramid_AU42x_Q5_003_00.jpg
Metalik Distrikt yeşil Metalik Distrikt yeşil
Metalik Navarra Gri Metalik Navarra Gri
Sedefli Daytona gri Sedefli Daytona gri
Kuantum Gri Kuantum Gri
5 V kollu yıldız tasarımlı, antrasit siyah, parlatılmış, 20 "alaşım jantlar 5 V kollu yıldız tasarımlı, antrasit siyah, parlatılmış, 20 "alaşım jantlar
5 kol tasarımlı 20 "Alaşım jantlar 5 kol tasarımlı 20 "Alaşım jantlar
5 V kollu offset tasarımlı 21" Audi Sport alaşım jantlar, antrasit siyah, parlatılmış 5 V kollu offset tasarımlı 21" Audi Sport alaşım jantlar, antrasit siyah, parlatılmış
Audi Sport 5 kollu çokgen tasarımlı 21 "Alaşım jantlar Audi Sport 5 kollu çokgen tasarımlı 21 "Alaşım jantlar
Şimdi araç oluşturun

Premiumla buluşan günlük hayat

Boyut, performans ve işlevselliği bir araya getiren yeni Audi Q5², günlük hayat için birinci sınıf bir SUV'dur. Kullanımı kolay özellikler, günlük zorlukların üstesinden güvenle gelebileceğiniz anlamına gelir. Yeni Audi Q5²'nin üç segmentli arka koltuk arkalığı, isteğe göre öne ve arkaya hareket ettirilebilir ve açısı ayarlanabilir. Standart, değişken katlanır paspas, otomatik olarak açılıp kapatılan bagaj kapağının isteğe bağlı sunulan sensör kontrolü ve isteğe bağlı sunulan adaptif havalı süspansiyonun manuel olarak indirilebilmesi gibi akıllı çözümler, yükleme ve boşaltma yapmayı kolaylaştırır.

Audi Q5'in arka alanı

Kişiye özgülük için bol miktarda alan

Beş kişi için geniş tavan boşluğu ve bacak mesafesi de dahil olmak üzere geniş alan sunan ferah alan konsepti. Yüksek oturma konumu, trafik durumuna iyi bir genel bakış sağlar. Aracın yatay gövde çizgisi, genişlik ve konfor izlenimine vurgu yapar. Geniş gösterge paneli boyunca yontulmuş bir kaplama şeridi, genel zarafet izlenimini şık bir şekilde tamamlar. Oturma donanımı yelpazesine istenirse masaj işlevi bile eklenebilir. Karanlıkta, isteğe bağlı satın alabileceğiniz iç mekan aydınlatması, design selection iç görünüm paketinde standart olarak çekici tasarım vurguları oluşturur.

Audi Q5 MMI sistemi

Aracınızı aramak artık geçmişte kaldı

Dünya ile bağlantılı - Audi Q5'te² daha azını beklemeyin. Örneğin, çevrimiçi yapılan gezilecek yerler araması, yakındaki benzin istasyonlarını veya otoparkları bulmak ve görüntülemek için navigasyon verilerini kullanmanıza olanak tanır. Görüntülenen bilgiler arasında açılış saatleri, ziyarete açık olup olmama bilgisi ve ücretler yer alır. Çevrimiçi trafik bilgi plus⁴, trafik durumu, engeller ve sıkışık trafik ve bundan nasıl kaçınabileceğinize dair oldukça ayrıntılı gerçek zamanlı bilgiler sayesinde hedefinize giden en hızlı rotayı bulmanıza yardımcı olabilir. myAudi navigasyon⁴ ile akıllı telefonunuzu kullanarak varış noktaları arayabilir ve rotanızı planlayabilirsiniz. Aracı çalıştırdığınızda, bilgiler sorunsuz ve hızlı bir şekilde araç içi navigasyon sistemine aktarılır ve orada kullanılmaya devam eder. Araçtan indiğinizde, akıllı telefon otomatik olarak varış noktanıza giden son adımları kapsayan rota rehberliği görevini yeniden devralır. Sistemlerin sunulması ülkelere göre değişiklik gösterir.

Bırakın Audi Q5'iniz
etkisini bir kez daha göstersin.

Hareketli bir kamera taşıyıcı ile alınan kamera kaydıyla her açıdan Audi Q5
1
Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 5,4-5,3 l/100 km; ortalama CO₂ emisyonları¹: 143-139 g/km.
3
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.
4
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.