Audi Q5 Sportback | Audi Türkiye
Side rear view Audi Q5 Sportback

Q5 Sportback

Yeniden tanımlanan SUV.
Audi Q5 Sportback.

Ortalama yakıt tüketimi¹: 9,1-6,4 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 208-168 g/km

Audi Q5 Sportback, bir SUV'un güçlü performansını yüksek günlük kullanım kolaylığıyla birleştirir. Coupé benzeri tavan çizgisi sportif tasarım dilini vurgularken, opsiyonel quattro dört tekerlekten çekiş, büyüleyici bir sürüşe her zaman hazırdır.

Her sürüş bir ifadedir

Audi Q5 Sportback'in tasarımı, araca etkileyici bir şekilde dinamik ve kendine güvenen bir karizma ekler. Diğer kendine has bir özellik ise, coupé benzeri tavan çizgisine ifade kazandıran ve aracın aerodinamik görünümünü yoğunlaştıran geniş, düz eğimli arka kısımdır. Yatay çıtalı difüzör, tüm araç genişliği boyunca uzanan krom şerit ve tavan kenarındaki sportif spoyler dinamik tasarımı uyumlu bir şekilde tamamlar. Opsiyonel S line donanım seçeneği, daha da sportif vurgular ekler.

Front view Audi Q5 Sportback

Audi Q5 Sportback'in ön kısmı, çarpıcı hava girişleri ve petek görünüme sahip geniş, düz Audi Singleframe ızgara ile benzeri olmayan bir güven sağlıyor.

Panoramik görünüm

Not: Bu 360 derece animasyonla Audi Q5 Sportback'i farklı açılardan yaşayın.

Audi Q5 Sportback 360 derece panoramik görünüm

Özel arka lamba ışık imzasına sahip OLED arka farlar

Audi Q5 Sportback'e yönelik opsiyonel OLED'ler, üç boyutlu bir yerleşime sahip küçük, ayrı ayrı kontrol edilebilen segmentler halinde düzenlenmiştir ve etkileyici sıralamaları sayesinde yeni aydınlatma senaryoları yaratır. Aracı satın alırken, opsiyonel üç farklı arka lamba ışık imza tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, arka lamba ışık imzasının karakteri, kullanıldığında sürüş modunu yansıtmak için otomatik olarak değişir. Yenilikçi OLED teknolojisine sahip opsiyonel arka lambalar, yakınlık algılama özelliği ile donatılmıştır: Araç hareketsizken ve arkadan gelen başka bir araç veya yol kullanıcısı aracınıza 2 metreden fazla yaklaştığında tüm OLED segmentleri otomatik olarak etkinleştirilerek daha geniş bir alanı görünür kılar.
Audi Q5 Sportback Hareketli arka lambalar
Not: Aracı satın alırken, Audi Q5 Sportback'i kişiselleştirmek için isteğe bağlı olarak üç farklı arka lamba imzası tasarım seçeneği vardır. Animasyon, arka lamba imzası 1'in dinamik ışık evrelemesini gösterir.
Audi Q5 Sportback Yandan görünüm

Büyüleyici sürüş dinamikleri

Audi Q5 Sportback etkileyici bir şekilde spontane, dinamik hızlanma ve çevik yol tutuşu sunar. Araç, opsiyonel olarak sürüş koşullarını sürekli olarak izleyen ve çekiş gücünü tekerlekler arasında gerektiği gibi dağıtan ultra teknolojisine sahip quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulur. Bu sistem, sürüş hassasiyeti ve sportif, arka eğilimli yol tutuş sağlar. Audi drive select, kendi gereksinimlerinize uygun hale getirilmiş bir sürüş duygusu için istenen araç özelliklerini ayarlayabileceğiniz farklı mod seçenekleri sunar. Daha fazla performans, daha fazla konfor veya ikisinin bir karışımını seçin.

Jantlar

Tamamen kendi tasarımınıza göre bir Audi Q5 Sportback yaratmak için farklı gövde renklerini ve jantları kombine edin.
6I6I-46Q_Pyramid_AU42x_Q5_008_00.jpg
Metalik Ultra mavi Metalik Ultra mavi
Metalik Navarra mavisi Metalik Navarra mavisi
Sedefli Daytona grisi Sedefli Daytona grisi
Metalik Distrikt yeşil Metalik Distrikt yeşil
Quantum grisi Quantum grisi
21 inç hafif alaşım jantlar, 5 çift kollu türbin yapıda tasarım, parlak kaplamalı mat titanyum gri 21 inç hafif alaşım jantlar, 5 çift kollu türbin yapıda tasarım, parlak kaplamalı mat titanyum gri
21 inç hafif alaşım jantlar, 5 çift kollu türbin yapıda tasarım, parlak kaplamalı mat titanyum gri 21 inç hafif alaşım jantlar, 5 çift kollu türbin yapıda tasarım, parlak kaplamalı mat titanyum gri
20 inç hafif alaşım jantlar, 5 V kollu yıldız yapıda tasarım, parlak kaplamalı antrasit siyah 20 inç hafif alaşım jantlar, 5 V kollu yıldız yapıda tasarım, parlak kaplamalı antrasit siyah
21 inç Audi Sport hafif alaşım jantlar, 5 kollu poligon tasarım 21 inç Audi Sport hafif alaşım jantlar, 5 kollu poligon tasarım
20 inç alaşım jantlar, 5 kollu 20 inç alaşım jantlar, 5 kollu

Fonksiyonel ve Şık

Audi Q5 Sportback'in belirleyici özelliği boyutun, performansın ve işlevselliğin birleşimidir. Ayrı ayrı veya birlikte katlanabilen üç bölümden oluşan esnek arka koltuk sırası bilhassa kullanışlı bir özelliktir. Değişken katlanır bagaj bölmesi paspası ve sensör kontrollü bagaj bölmesi kapağı gibi opsiyonel akıllı çözümler, yüklemeyi daha da kolaylaştırır.

Not: Audi Q5 Sportback'in cömert saklama alanını bu arka koltuk animasyonu ile deneyimleyin.
Audi Q5 Sportback Arka Koltuklar

İç mekan: Sportif ve zarif

Audi Q5 Sportback, düz eğimli arka kısmıyla bile rahat baş yüksekliği ve diz mesafesi de dahil olmak üzere beş kişi için bol miktarda alan sunar. Opsiyonel design selection Fine Napa deri, görsel vurgular ekler. Ön spor koltuklar, mükemmel oturma pozisyonu ve biçimli koltuk yan destekleri sunar. Kontrast dikişlere sahip criollo kahverengi koltuk döşemesi, aracın şık karakterini ön plana çıkarır.

İç mekana göz atın
Audi Q5 Sportback Audi sanal kokpit

Gerçek anlamda yol gösterir

Audi Q5 Sportback size ve dünyaya bağlıdır. Çevrimiçi ilgi alanları, benzin istasyonlarını veya otoparkları bulmak için opsiyonel MMI touch özellikli MMI navigasyon plus'ınızı kullanmayı gerçek anlamda kolaylaştırır. Görüntülenen bilgiler arasında açılış saatleri, ziyarete açık olup olmama bilgisi ve ücretler yer alır. Trafik durumu, engeller ve trafik sıkışıklığının oluşumu ve çözümü hakkında son derece detaylı gerçek zamanlı bilgileri görüntülemek için çevrimiçi trafik bilgileri plus'ı kullanın.

Audi exclusive

Audi exclusive

Audi exclusive⁴ ile Audi Q5 Sportback'inizi kendiniz kadar benzersiz hale getirin. Örneğin dış tasarımda, Audi exclusive ile özelleştirilmiş narenciye sarısı gövde rengi. Audi exclusive ile iç mekanda kaliteli Napa deri koltuk döşemesi ve kalendula sarısı kontrast dikişe ve fitile sahip jet grisi döşemelerin yanı sıra, Audi exclusive piyano siyahı kaplamalar.

Audi Orijinal Aksesuarları

Audi Orijinal Aksesuarları

Audi Orijinal Aksesuarları⁵ size Audi Q5 Sportback²'nize daha da fazla özellik eklemeniz için sayısız yol sunar. Örneğin, offroad stil paketi, koşu tahtaları veya çeşitli jant seçenekleriyle.

1
*** Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Sadece Audi aktif şerit asistanı, uyarlanabilir hız sabitleme sistemi (ACC) veya şeritten ayrılma uyarısı ile birlikte kullanılabilir. Lütfen dikkat: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.
3
Amazon, Amazon Music, Alexa ve ilgili tüm logolar Amazon.com Inc. veya iştiraklerinin markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu aşağıdaki dillerde mevcuttur: Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, İngilizce ve Japonca. MMI touch özellikli MMI navigation plus özelliğinin sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Mevcudiyet hakkında daha fazla bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin. Alexa aracılığıyla ses akışı, bir Audi yetkili satıcısından temin edilebilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon Music özelliğinin kullanımı ilave maliyetlere yol açabilir.
4
Audi exclusive, Audi Sport GmbH tarafından sunulan bir seçenektir. Standart ve opsiyonel donanımlar hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com adresini ziyaret edin.
5
Audi Orijinal Aksesuarları ek ücret karşılığında AUDI AG'den temin edilebilir. Aracın yakıt tüketimi ve emisyon rakamları hesaplanırken aksesuarlar dikkate alınmaz. Bu nedenle, aksesuarlar yalnızca ilk kayıttan sonra takılabilir.