1300x551-AQ5_161008_ohne_Illu.jpg

quattro'nun sahip olduğu güçlerden biri daha: Doğru anı fark etmek.

Neredeyse tüm yüzey koşullarına hazır. Ve de gelecekte oluşabilecek meydan okuyucu tüm zorlu koşullara. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi quattro ile ultra teknoloji. Sürekli dört tekerlekten çekişli quattro’ya sahip tüm 4 silindirli motorlarda bulunan akıllı bir işletim stratejisi sayesinde, Q5’iniz, çekiş gücünde en ufak bir kayıp yaşanmaksızın, dinamik ve güvenli bir sürüş sunar.

Kullanılmasına gerek duyulmayan durumlarda quattro devre dışı bırakılır ve yakıt tasarrufu sağlanır. Şüpheniz olmasın, dört tekerlekten çekiş sistemi daima kullanımda kalmaktadır. Tüm yol şartlarında dengeli bir güç dağılımı sağlamak için. Sürüş şartları gerektirdiği anda, quattro derhal devreye girecektir.
1300x551-adaptive-air-suspension-detail.jpg

Her şeyi sönümler. Heyecan tutkunuz hariç.

İsteğe bağlı olarak sunulan sürüş koşullarına duyarlı havalı süspansiyon, her bir tekerleğin sarsıntı sönümleme kuvvetini, yol ve arazi koşullarına, sürücünün sürüş tarzına ve seçili olan Audi drive select moduna bağlı olarak, sürüş koşullarına göre yüksek bir hassasiyetle ve saniyenin yüzde biri bir zaman aralığı içerisinde farklı şekilde ayarlar. Farklı yükseklik seviyeleri söz konusu olduğunda bile, hemen her dengesiz durumun üstesinden gelmeyi bilir. Süspansiyon kumandası tıpkı sabit bir ilave ağırlığa benzetilebilir.

Bagaja eşya konulacağı zaman, bagajda bulunan bir düğmeye basılarak araç yüksekliği 55 mm alçaltılabilir. Ve Audi drive select özelliği sayesinde sadece aracınızın sürüş özelliklerini değil, yakıt tasarrufunu, sürüş konforunu ya da dinamik sürüş özelliklerini de arttırabilirsiniz. Elbette ki kişiliğiniz hangisine elveriyorsa.
1300x551_AQ5_161007.jpg

Güçten tasarruf etmiyor. Yalnızca yakıt tüketimine katkıda bulunuyor.

Audi Q5'in 190 HP gücündeki 2.0 TDI motorları yüksek düzeyde verimlidir ve güç ile aktarma organlarının tamamı sıfırdan geliştirilmiştir. Otomatik sürüş sistemi, yakıt tasarrufu sağlayan serbest tekerlek işlevi özelliğini taşır. Bunlar, vites kolu veya direksiyon üzerindeki vites değiştirme kulakçıkları ile kontrol edilirler. Her iki durumda da sinyal aktarımı elektroniktir.