1300x551_AQ5_D_161018.jpg

Her şey göz önünde.
Doğru anda, doğru yerde.

Audi Q5'i çalıştırmak sezgilere dayanır ve bu alanda üç büyük yenilikten bahsedilmelidir: Yüksek çözünürlüklü ekrana sahip, opsiyonel alınabilen Audi sanal kokpit, opsiyonel head-up display ve geliştirilmiş MMI touch.

1920x1080_AQ5_D_161004.jpg

Gözlerinizin önündeki ilerleme – Audi sanal kokpit

Opsiyonel alınabilen Audi sanal kokpit sayesinde ilerleme gözle görülebilir. Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç ekranı içeren tam dijital gösterge grubu, sürücüyle ilgili pek çok bilgiyi gösterir. Hızdan navigasyona ve iletişime kadar çok çeşitli görüntüleme seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.
1920x1080_AQ5_D_161007.jpg

Geniş, ince ve parlak – yüksek çözünürlüklü 8,3 inç renkli ekran

Opsiyonel alınabilen MMI navigasyon plus; geniş, ince 8,3 inç renkli ekranı, netliği ve basit işletim konseptiyle beğeninizi kazanacak. Daima iyi bir şekilde bilgilendirilmiş olacaksınız. İster navigasyon, radyo, telefon ister Audi connect olsun, MMI işletim mantığı mevcut akıllı telefonlara göre uyarlanmış olup, diğer özelliklerinin yanında akıllı serbest metin arama olanağını sağlar. Yeni doğal ses kumandası, günlük konuşmadan da girdileri alıp işler. Yeni Audi Q5'te çok fonksiyonlu direksiyon plus aynı zamanda üçüncü bir işletim düzeyi işlevini görür.
 • 563x317_AQ5_D_161009.jpg
  Head-up display

  Ön cama yerleştirilen opsiyonel Audi tam renkli head-up display, hız, navigasyon verileri ve destek sistemlerinden aldığı ilgili bilgileri görüntüler.

 • 563x317_AQ5_D_161008.jpg
  MMI touch

  Opsiyonel alınabilen MMI touch kumanda terminaliyle MMI navigasyon plus'ın pek çok işlevini kontrol edebilirsiniz. Dokunmatik touch pad sadece el yazınızı tanımakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonlarda kullanılan pek çok iyi bilinem parmak işaretlerini de tanır.

 • 563x317_AQ5_D_161013.jpg
  Bang & Olufsen Ses Sistemi

  İstek üzerine Bang & Olufsen ses sistemiyle adeta bir konser salonu deneyimi yaşayabilirsiniz. 19 hoparlör, karakteristik bir 3D ses üretmektedir.

Akıllı Navigasyon – "Kişisel güzergâh asistanınız"

Audi Q5'te kullanılan MMI navigasyon plus, kendi kendine öğrenen "Kişisel güzergâh asistanınız"ı barındırır. İşlev etkinleştirildiği takdirde navigasyon sistemi, en yaygın rotaları ve varış noktalarını öğrenir ve bu bilgilerin, park yeri ve saat bilgisiyle bağlantısını kurar.

Aktif durumdayken sürücünün davranışını öğrenir ve bu bilgileri, bir sonraki yolculuk için ideal duruma getirilmiş bir güzergâh önerisinde bulunmak için kullanır. Varış zamanına ek olarak sistem ayrıca mevcut trafik koşullarını da içerir. Belirli koşullarda, alternatif rotalar bulabilmeniz için navigasyon sistemini etkinleştirmeyi önerir.

Bu özelliği etkinleştirmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Hafızaya alınan varış noktaları her zaman silinebilir. Bu işlev etkinleştirilirse sistem ne varış noktalarını kaydeder ne de silinmiş varış noktalarını veya gidilmiş olan güzergâhları dikkate alır.
1920x1080_AQ5_D_161011.jpg