1300x551_AQ5_161004.jpg

Hareket etmek için tasarlandı.
Hareket halinde olmasa bile.

Audi Q5'in her bir ayrıntısı karakteristik Q5 tasarımını taşıyor, momentumu ve üstün özellikleri somut bir şekilde ortaya koyuyor. Buna, belirgin motor kaputu ve hafifçe kavislenen çatı çizgisinin yanı sıra, omuza monte edilmiş dış aynalar ile dar cam hattı dâhil.

1920x1080_AQ5_161007.jpg

Sportif ve geliştirilmiş – işte Audi Q5'in görünümü

Audi Q5: sportif ve geliştirilmiş. Önceden biçimlendirilmiş kalın ve tek çerçeveli ön ızgara, aerodinamik biçimde düz ön kısma hâkimdir. Belirgin şekilde kavisli ve güçlü biçimde alttan kesilmiş olan omuz çizgisi yan görünümü böler. Güçlü bir şekilde belirlenen tekerlek boşluk kemerleri, sürekli dört tekerlekten çekişin bir göstergesidir ve düz tavan yapısı aşağıya doğru uzanır. Arkadaki yatay çizgiler de genişlik ve sağlam duruş etkisi yaratır. Arka lambalar isteğe bağlı olarak dinamik dönüş sinyalleriyle alınabilir. Bagaj kapısı C sütununu içine alır ki bu, Audi'nin Q modellerinin tipik bir özelliğidir. Difüzör eki, egzoz borularını tamamlar.

Yeni Q5 ve öncesi

Gövde büyüse de ağırlığı azalmıştır.

4,66 m uzunluğunda, 1,89 m genişliğinde, 1,66 m yüksekliğinde; dingil mesafesi ise 2,82 m – Audi Q5, önceliyle karşılaştırıldığında hemen her boyutu itibarıyla büyümüştür. Aynı zamanda motora bağlı olarak boş ağırlığı 90 kg kadar azalmıştır. Gövde, yüksek çekme direncine sahip çelik ve alüminyumun akıllı bir karışımıdır.

Aerodinamiğe gelince Audi Q5 yine sınıfının birincisidir. Aerodinamik olarak en uygun düzeye çıkarılan tavan sayesinde dört silindirli versiyonlar 0,30'luk bir sürtünme direnci katsayısını gerçekleştirebilir. Audi Q5 hâlen sınıfının en iyi iç mekân akustik özelliklerine sahiptir; rüzgâr sesi olağanüstü düşüktür ve titreşim konforu yüksektir.
1920x1080_AQ5_161011.jpg

Çeşitli seçenekler – Audi Q5'in versiyonları

Audi Q5 ilk defa olarak çeşitli versiyonlarda sunuuyor. Sport ve design paketlerinin yanı sıra, opsiyonel S line spor paket, Design Selection ve S line dış paket seçenekleri arasından seçim yapın. Bu versiyonlar görünüm üzerinde etkilidir. Design serisinde, SUV'un sağlam yapısını vurgulayan gri kontrast eklentiler öne çıkarken, Audi Q5'in sport versiyonu ise rengi ile göze çarpar.