Audi Q8 Modeli ve Fiyat Listesi – Audi Türkiye

Q8

Q ailesinin yeni yüzü:
Audi Q8

Audi Q8, dört kapılı lüks bir coupé'nin zarafetini, büyük bir SUV'nin pratik çok yönlü kullanım özelliğiyle birleştirir. Zengin donanıma, kapsamlı bağlantı ağına sahip ve arazi görevi için yeterince dayanıklı olan bu araç hem iş yaşamı hem de boş zaman için güvenli bir refakatçidir. Orijinal Audi quattro'dan alınan özellikler ve yeni singleframe ile etkileyici tasarım. Cömert, şık iç mekân, dokunmatik işletim konsepti ve ileri teknoloji ürünü navigasyon: Audi Q8.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080_InlineMediaGallery_AQ8_D_181008.jpg
1920x1080_InlineMediaGallery_AQ8_D_181008.jpg
 • 4,99 metre uzunluğu, 2,00 metre genişliği ve 1,71 metre yüksekliğiyle SUV coupé, kardeş modeli Q7'den daha geniş, daha kısa ve daha alçaktır.

 • Bir ışık şeridi arkadaki üniteleri bağlar. Audi quattro'da olduğu gibi, siyah bir yüzey bu şeridin altında yer alır.

 • Audi Q8, dört kapılı lüks bir coupé'nin zarafetini, büyük bir SUV'un pratik, çok yönlü kullanım özelliğiyle birleştirir.

 • Zarifçe kavislenen tavan çizgisi, yumuşak eğimli D-sütunlarında son bulur ve 22 inç'e kadar jantları barındıran tekerlek boşluk kemerlerinin üzerindeki quattro kabartmalarına dayanır.

 • Almanya pazarında Audi Q8, standart olarak serisinin en üst bilgi eğlence sistemi olan MMI navigasyon plus ile sunulur. Sistem, Wi-Fi kablosuz erişim alanı ve LTE Gelişmiş standardıyla Audi connect veri aktarım modülünü içerir.

 • Zengin donanıma, kapsamlı bağlantı ağına sahip ve arazi görevi için yeterince dayanıklı olan bu araç hem iş yaşamı hem de boş zaman için güvenli bir refakatçidir.

 • Opsiyonel sunulan Audi connect key, sürücünün aracı kilitlemesini / kilidini açmasını ve uyumlu bir Android akıllı telefon kullanarak motoru çalıştırmasını sağlar.

 • İster park ederken ister şehirde veya uzun yolculuklarda Audi Q8 birçok durumda sürücüyü destekler.

 • Artan zorluklarla ilgili: “Audi Orijinal Aksesuarları“ ile en genç yolcular için dahi kanıtlanmış bir güvenliğe sahip olursunuz.

 • Arkada, istek üzerine uzunlamasına ayarlanabilen üç koltuklu bir sistem vardır. Koltuk sırtlıkları katlanmış hâlde elektrikli bagaj kapısının altındaki bagaj bölümü, 1.755 litre kadar hacme sahiptir.

 • Ayrıntıya verilen önemin bir örneği: Kapı eşiklerindeki giriş çıkıntıları, Audi Q8'in yüksek kalitesinin altını çizer.

Dış tasarım hakkında daha fazlası

Spor sürüş deneyimi: Sürüş dinamikleri ve motor

Tamamen mekanik merkezî diferansiyel, kuvvetleri standart olarak 40:60 oranında ön ve arka akslara aktarır. Gerektiğinde kuvvetin çoğunluğunu daha iyi çekişli olan aksa iletir. Direksiyon oranı, direksiyon ne kadar çok çevrilirse o kadar direkt olan standart ilerici direksiyonun yanında dört tekerlek kontrollü direksiyon seçeneğini de sunar. Arka tekerlekleri, çevikliği artırmak adına düşük hızlarda dönüş yönüne zıt ve daha iyi denge için daha yüksek hızlarda dönüş yönünde azami 5 derece kadar çevirebilir. Tüm çekiş sistemleri, yeni yarı hibrit teknolojisi (MHEV) sayesinde özellikle verimlidir.

Motor hakkında daha fazlası

Netlik, yeni bir değer: İç mekân

Kolay anlaşılan simgeler, Audi ürünü dijital hassaslığı ve mimari ile faaliyetin yüksek düzeyde bütünleşmesini temsil eder. Merkezî element, üstteki MMI touch response özellikli ekrandır. Siyah panelli görünümüyle, kapatıldığında neredeyse geniş, siyah bir yüzeye dönüşerek kaybolur. Düz hava menfezi şeridinden tiptronic seçici vites kolunu taşıyan, orta tünel üzerindeki geniş konsola kadar tüm elemanlar mantıki bir şekilde birbirini işaret eder. İsteğe göre uyarlanabilen, masaj ve havalandırma özellikli konturlu koltuklar, dört bölgeli otomatik klima ve hava kalite paketini içeren seçenekler, zarif ortamı daha da geliştirir.

Interieur Design
İç mekân hakkında daha fazla bilgi

Akıllı network

Audi Q8, standart olarak serisinin en üst bilgi eğlence sistemi olan MMI navigasyon plus ile sunulur. Sistem, Wi-Fi kablosuz erişim alanı ve LTE Gelişmiş standardıyla Audi connect veri aktarım modülünü içerir. Audi connect çevrim içi servisleri, güzergâh planlama sürecine öngörücü özellikleri ekler. Tüm bunlara ek olarak, doğal dilde sesli kontrol, Audi Q8'i akıllı bir diyalog partnerine dönüştürür. Bu özellik Türkiye pazarında henüz sunulamamaktadır.

Bedienkonzept & Infotainment
İşletim konsepti hakkında daha fazla bilgi

Kontur ışığı

Karanlıkta, opsiyonel kontur ışığı, iç mekânın karakteristik tasarım çizgilerini takip eder ve torpido gözünün üzerindeki, üç boyutlu olarak lazerle tasarlanmış quattro arması için bir arka ışık sağlar ki bu, Audi'de ayrıntıya olan tutkunun bir örneğidir.

Bedienkonzept & Infotainment

Kimlik: Işık

Opsiyonel alınabilen HD Matrix LED teknolojisi ile standart LED farlar yolu aydınlatır. Q8 sahipleri, çeşitli aydınlatma işlevlerini etkinleştirmek ve bunları dışarıdan deneyimlemek için akıllı telefonlarındaki myAudi uygulamasını kullanabilirler.

Bedienkonzept & Infotainment
Aydınlatma teknolojisi hakkında daha fazlası
Fahrassistenzsysteme

Daha fazla güvenlik: Asistan sistemler

İster park ederken ister şehirde veya uzun yolculuklarda Audi Q8 birçok durumda sürücüsünü destekler. Burada katkıda bulunan sistemler arasında uyarlanabilir hız sabitleme desteği, verimlilik desteği, kavşak/geçiş desteği, şerit değiştirme uyarısı, kaldırım kenarı uyarısı ve 360 derece kameralar bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerin ardında merkezî sürücü destek kontrolörü yatmaktadır. Sürekli olarak çevrenin farklılaştırılmış bir modelini hesaplar ve bunu, asistan sistemlerini yönetmede kullanır. Seçili alternatiflere bağlı olarak gerekli veriler beş kadar radar sensörü, altı kamera, on iki ultrason sensörü ve lazer tarayıcıdan elde edilir. Öne çıkan bir özellik, 2019 başlarında takip edecek olan uzaktan kumandalı garaj pilotudur. Sürücünün gözetimi altında SUV'yi otonom bir şekilde garaja ve sonra garajdan dışarıya yönlendirir.

Gelenek, yenilikle buluşuyor

Yeni Audi Q8'in arka kısmına son bir bakış bu ilk izlenimi onaylıyor: SUV coupé aynı zamanda yüksek kaliteyi ve dinamizmi simgeleyen net konturlar ve incelikli hatlarla mütevazı bir duruş sergiler. Özgün Audi quattro özellikleriyle etkileyici tasarım. Yeni Audi Q8.

Bedienkonzept & Infotainment