Audi Q8 | Modeller | Audi Türkiye
Audi Q8

Q8

Q ailesinin yeni yüzü:
Audi Q8

Ortalama yakıt tüketimi¹: 9.2–6.5 l/100 km
Ortalama CO₂ emisyonu¹: 210–172 g/km

Audi Q8, dört kapılı lüks bir coupé'nin zarafetini, büyük bir SUV'nin pratik çok yönlü kullanım özelliğiyle birleştirir. Zengin donanıma, kapsamlı bağlantı ağına sahip ve arazi görevi için yeterince dayanıklı olan bu araç hem iş yaşamı hem de boş zaman için güvenli bir refakatçidir. Orijinal Audi quattro'dan alınan özellikler ve yeni singleframe ile etkileyici tasarım. Cömert, şık iç mekân, dokunmatik işletim konsepti ve ileri teknoloji ürünü navigasyon: Audi Q8.

Q ailesinde yeni bir görünüş: Dış tasarım

Sekizgen tasarımlı, gösterişli singleframe ile Audi Q8, Q ailesinin yeni yüzüdür. Kaslı radyatör ızgarası dimdik durmakta ve öne çekilen spoyler ve geniş, çevresi oldukça belirgin konturlanmış hava menfezleriyle birlikte kendinden emin görünümü vurgulamaktadır. Zarifçe kavislenen tavan çizgisi, yumuşak eğimli D-sütunlarında son bulur ve 22 inçe kadar jantları barındıran tekerlek boşluk kemerlerinin üzerindeki quattro kabartmalarına dayanır. Işık şeridi, arkadaki birimleri birbirine bağlar.

Esnek ve çok yönlü: Alan konsepti

"Yolcular veya bagaj için daha fazla alana ihtiyacınız olup olmadığına bağlı olarak üç koltuklu sıra koltuğu kaydırmak mümkündür.
Koltuk arkalıklarını aşağı katlayarak, otomatik olarak açılıp kapatılabilen bagaj kapağı sayesinde yüklemesi ve boşaltması kolay olan 1.755 litreye kadar geniş bir depolama alanına sahip olunabilir."
Animated backseats Audi Q8
Audi Q8 MMI sistem

Akıllı mobil bağlantı

Audi Q8, standart olarak serisinin en üst bilgi eğlence sistemi olan MMI navigasyon plus ile sunulur. Sistem, Wi-Fi kablosuz erişim alanı ve LTE Gelişmiş standardıyla Audi connect veri aktarım modülünü içerir. Audi connect çevrim içi servisleri, güzergâh planlama sürecine öngörücü özellikleri ekler. Tüm bunlara ek olarak, doğal dilde sesli kontrol, Audi Q8'i akıllı bir diyalog partnerine dönüştürür. Bu özellik Türkiye pazarında henüz sunulamamaktadır.

Sportif bir deneyim

Tamamen mekanik merkezi diferansiyel, ön ve arka akslar arasında tahrik kuvvetlerini standart olarak 40: 60 oranında dağıtır. Gerektiğinde, kuvvetin büyük kısmını daha iyi çekiş gücüyle aksa gönderir. Audi, direksiyon açısı arttıkça oranı daha doğrudan hale gelen kademeli direksiyon sisteminin yanı sıra isteğe bağlı tüm tekerleklerden yönlendirme de sunar. Yeni mild hibrit (MHEV) teknolojisi sayesinde, aynı zamanda son derece verimlidir.

Arka plandaki yardımcılar

Şehirde, şehir dışında ve otoyollarda güvenli ve keyifli sürüş - isteğe bağlı yardım paketi asistan paketi plus'ı seçerseniz, Audi Q8'inizi çok çeşitli sürücü asistan sistemleri⁵ ile donatabilirsiniz. Bunlar arasında öne çıkan sistemlerden biri, boylamasına ve enine park yerlerine girip çıkarken destek sağlayan park asistanı plus⁵'tır. İşlemi, orta konsoldaki P düğmesine basarak başlatırsınız, ardından araç, yönlendirme, hızlanma, frenleme ve motoru kapatma işlemlerini devralır. İşlemi takip etmek sizin elinizde.

Audi Q8 Üstten görünümü ve Asistan sistemler

Açıklık yeni bir değerdir: İç mekan

Boyutları ufaltılmış, zarif tasarım, isteğe bağlı olarak temin edilebilen masaj işlevli ve havalandırmalı özel konturlu koltuklar, isteğe bağlı 4 bölgeli en yüksek standartları karşılayan otomatik klima ve hava kalitesi paketi, Audi Q8'in asil ambiyansını vurgular.

1
Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Uyumlu cep telefonları hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin veya Audi Yetkili Satıcınıza başvurun.
3
Audi connect hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.audi.com/connect adresini ziyaret edin veya Audi Yetkili Satıcınıza başvurun.
4
Bulunabilirlik ülkeden ülkeye değişir.
5
Lütfen dikkat edin: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürücüye yardımcı olur. Ancak, aracın sürüşünden hala sürücü sorumludur ve her zaman dikkatli olması gerekir.