Audi R8 Modeli ve Fiyat Listesi – Audi Türkiye
  • stage_exterior_front.jpg

R8

Her zamankinden daha ateşli
Audi R8

Audi R8’e hangi açıdan bakarsanız bakın: Bu yüksek performanslı spor otomobil, saf estetiği nefes kesici bir performansla birleştiriyor. Audi R8, her yolculukta konsantre güç ve şıklığın birbirine mükemmel bir şekilde uyumlu olduğunu gösteriyor. Kapsamlı bir güncellemeden sonra, süper spor otomobil, daha dinamik yol tutuşu sağlayan modifiye edilen süspansiyon sistemi ile tam puan aldı. Ve daha da ayırt edici hale getirilen dış tasarımıyla, başka hiçbir Audi, Audi R8 kadar yarış otomobili konseptine yakın değildir.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080-8.jpg
1920x1080-8.jpg
  • Yeni Audi R8 modellerinin keskin karakteri de görsel olarak netleşiyor. Singleframe radyatör ızgarası daha geniş ve daha düz bir çizgiye sahip.

  • Yüksek performanslı Audi R8 spor otomobil, neredeyse tüm teknoloji alanlarında maksimum dinamik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

  • Bu yüksek performanslı spor otomobil, saf estetiği nefes kesici bir performansla birleştiriyor.

  • Süspansiyonda gerçekleştirilen modifikasyonlar daha fazla denge ve hassasiyet sağlıyor.

  • R8 Spyder’da arkaya doğru daralarak iki kanatçığa dönüşen hafif bir yumuşak tavan vardır. Bu kanatçıklar kumaşı gererek, tam da geniş CRFP kaput bölmesi kapağında olduğu gibi, bu yüksek performanslı spor otomobilin tasarımı ile mükemmel bir şekilde uyumlu olmasını sağlar.

  • Yeni Audi R8 fabrika çıkışında 19 inç jantlarla donatılmıştır. Daha hassas yol tutuşu sağlayan yazlık ve spor lastiklerle birlikte 5 kollu V şeklinde dinamik tasarıma sahip, ultra hafif, 20 inçlik tamamen işlenmiş jantlar ise opsiyonel olarak mevcuttur.

  • Izgara, yukarı doğru uzanan difüzörü tamamlar. Motor bölmesinde, hava filtresi plastik veya karbon fiber seçenekleri ile sunulan, yeni, üç parçalı bir kapağın altına yerleştirilmiştir.

  • Çalışma tamamen sürücüye odaklıdır. İkincisi, elleri direksiyon simidinden kaldırmaya veya gözleri yoldan ayırmaya gerek kalmadan direksiyon simidi üzerindeki çoklu işlev ve uydu düğmeleri ile tüm önemli işlevlerin kontrol edilmesini sağlar.

  • Sürücü ve yolcu alçak monte edilmiş spor koltuklara yerleşirler. Bu koltuklar deri ve Alcantara kumaşla kaplıdır. Alternatif olarak, Audi R8 kova biçimli pilot koltuklarını da sunmaktadır. Bunlar daha fazla hat içermektedir, katlanabilirler ve kısmen elektrikli olarak ayarlanabilirler.

Keskin kesinlik

Süspansiyonda gerçekleştirilen modifikasyonlar daha fazla denge ve hassasiyet sağlar. İsteğe bağlı dinamik direksiyon ve elektromekanik hidrolik direksiyon ile asistan sistemleri yeniden ayarlandı: Direksiyon tepkisi ve yoldan alınan geri bildirimler tüm viteslerde daha da net bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Sürüş Dinamikleri
Sürüş dinamikleri hakkında daha fazlası

Hafif

Audi R8’in düşük ağırlığının getirdiği yüksek değerin arkasında çok malzemeli yapıdaki Audi Space Frame (ASF) yer alıyor. Bu yapı, alüminyum ve yapısal olarak entegre edilmiş CFRP’den üretilen bileşenleri birleştiriyor. Ön aksta bulunan dengeleyici, CFRP ve alüminyum olarak da mevcut olup Audi R8’in ağırlığını iki kilogram daha azaltır.

Hafif ağırlıkla gelen yüksek değer

Yenilikçi aydınlatma teknolojisi

Audi R8, standart olarak LED farlar ve dinamik arka ikaz lambaları ile donatılmıştır. İstek üzerine, dinamik ön ikaz lambası ile birlikte, uzun far için bir lazer spot da temin edilebilir. Lazer spot, LED uzun farı 60 km/sa hızda tamamlar ve uzun menzili sayesinde sürücünün görüş mesafesini artırır. Akıllı kamera sensörü, yoldaki diğer taşıtları algılar ve buna göre far şiddetini ayarlar.

Yenilikçi aydınlatma teknolojisi

İç tasarım: Fonksiyonel

Audi R8’in yeni görünümüne sürücü odaklı iç mekan da dahildir. Koltuk dikişleriyle tezat yaratan kaya grisi ve pastel gümüş renkler, çelik gri ve palino kahverengi dikişler ve ütopya mavisi dikişli siyah renkler iç mekandaki yenilikler olarak göze çarpıyor.

İç tasarım

Çalıştırma konsepti ve Bilgi - Eğlence Sistemi

Sürücü bölümü ise en önemli unsur olan sürücüye odaklanıyor. Motor çalıştırma, sürüş dinamikleri, motor sesi, bilgi-eğlence sistemi ve vites değiştirme komutlarının tümü R8 performans deri direksiyon simidi üzerinden ayarlanabiliyor. Yenilikçi Audi sanal kokpit de sürücüye odaklıdır. 12,3 inç TFT ekran, birçok önemli bilgiyi parlak bir şekilde ve yüksek kontrastlı metin ve grafikler olarak gösterir. Sürücü üç görünüm arasında seçim yapabilir. Performans görünümünde devir sayacı merkezi olarak konumlandırılmıştır ve tork, güç, yağ sıcaklığı, lastik sıcaklığı, g kuvvetleri ve tur süreleri gibi diğer göstergeler ve ölçüm birimleri de etrafına yerleştirilmiştir.

Çalıştırma konsepti ve Bilgi - Eğlence Sistemi
Çalıştırma konsepti ve Bilgi - Eğlence Sistemi hakkında daha fazlası

İkna etmek için yaratıldı.

“R8 her yönden Audi için eşsiz bir konuma sahip” (Audi Sport GmbH Genel Müdürü Michael-Julius Renz). Audi R8 etkileyici performans, sportif şıklık ve sınırsız özgürlüğün cazibesini bir araya getiriyor.

Yeni Audi R8