Audi e-tron concepts Modeli ve Fiyat Listesi – Audi Türkiye

Audi e-tron concepts

Heyecanla şarj edildi.

Sıradaki büyük yenilik: Audi'den tamamen elektrikli bir otomobil. İki model; Audi e-tron quattro concept ve Audi e-tron Sportback concept, e-mobilitenin geleceğinin Audi'de nasıl görüneceğini gösterir. E-tron evriminde iki önemli kilometre taşı.

İki sergi otomobili, Audi e-tron quattro concept ve Audi e-tron Sportback concept, Audi'de e-mobilitenin geleceğine dair etkileyici bir tat bırakıyor. Bu araçlar, ilk resimden ilk minyatür modele ve sergi otomobiline kadar sürekli gelişim sürecini somut bir şekilde ortaya koyuyor. Ve Audi'nin seri üretim modellerinden çok uzağa düşmeden yeni düşünceleri sergiliyor.

Audi e-tron quattro concept.

e-tron evriminin bu kilometre taşı ilk olarak 2015'te Frankfurt'ta düzenlenen IAA'da tanıtıldı. Sergi otomobili, tamamen elektrikle çalışan lüks SUV'ların geleceğine dair elle tutulur bir ön tat sunuyor. Aynı zamanda Audi'nin alternatif otomobillerine verdiği sportif, çağdaş estetik unsurları da sergiliyor.

Şimdi keşfedin
 • 0'dan 100 km/s'e
  hızlanma

 • 4,6

  saniye

 • Azami hız

 • 210

  km/sa

 • Maksimum güç

 • 370

  kW

Audi e-tron Sportback concept.

e-tron ailesinin diğer bir üyesi de Şangay Otomobil Fuarı 2017'de görücüye çıkarıldı: Audi e-tron Sportback concept. Dört kapılı gran turismo e-mobilite yolunda bir başka çok önemli adımı temsil ediyor ve bu alandaki bir seri üretim otomobilinin neye benzeyeceğine dair bir bakış sunuyor. Aracın estetik unsurları klasik Audi öğelerini bir dizi son teknoloji ürünü ayrıntı ile birleştiriyor: Elektrikli sürüş teknolojisi ve paketine göre özel olarak ve sistemli şekilde meydana getirilmiş heyecan verici bir yapı. Dinamik ve dijital hafif tasarım ise yeni referans noktalarının belirleyicisi.

Şimdi keşfedin
Audi e-tron Sportback concept, elektrikli çalışma ile gündelik kullanımın somut bir örneği: Araç, 0'dan 100 km/s'e 4,5 saniyede hızlanıyor ve 320 kW güç üretiyor (takviye ile güç çıkışı 370 kW'ye kadar çıkıyor) ve bu performansı yüksek düzeyde konfor ve 500 kilometreyi bulan menzil ile birleştiriyor. Mükemmel, onun için de günlük kullanıma uygun - ve daha fazlası.
 • 0'dan 100 km/s'e
  hızlanma

 • 4,5

  saniye

 • Elektrikli menzil

 • 500

  kilometre

 • Maksimum güç

 • 320

  kW

 • 563x317_etron_bevfamilie_galerie_16_9_05.jpg

  Audi e-tron Sportback concept'te kullanılan aydınlatma teknolojisi, Audi'nin dinamik ve akıllı geleceğine giden yolu da aydınlatıyor. Örneğin aracın arka lambaları, arkadaki araçlar için çok daha net aydınlatma sağlaması adına dijital animasyondan yararlanacak.

 • 563x317_etron_bevfamilie_galerie_16_9_06.jpg

  Frenlemeyi vurgulamak ve sinyal vermeyi uzatmak gibi şeyler yaparak daha fazla güvenlik sağlamak amacıyla yola bilgileri de yansıtabilecekler.

Güçlü quattro çekiş sistemi de çok önemli bir rol oynamakta. Biri ön aks, ikisi arka aks olmak üzere üç elektrik motoru, ihtiyacınız olabilecek tüm gücü sağlıyor. Toplam güç çıkışı 320 kW olup, kısa süreler için 370 kW'ye takviye edilebiliyor. 800 Nm'yi aşkın torkuyla Audi e-tron quattro concept, 0'dan 100 km/s'e sadece 4,6 saniyede hızlanıyor ve 210 km/s'lik, elektronik olarak sınırlandırılmış azami hıza çabucak ulaşıyor.

Evrim devam ediyor...

İki sergi otomobili e-mobilitenin geleceğini sergiliyor ve bunları izleyecek seri üretim modellerinin temelini oluşturuyor. Önümüzdeki yıl bu araçlardan biri, Audi'nin, gelecekteki e-tron üretiminden sorumlu olacak olan Brüksel fabrikasının üretim hattından çıkacak.