1300x551__TTC140107_large.jpg

Bir tasarım ikonunun evrimi.

Audi TT, 15 yılı aşkın süredir sportif, ilerici tasarımıyla tanınıyor. 2014'te Audi, üçüncü nesil TT Coupé'yi tanıttı. Gergin ve kaslı, sportif ve ileri atılmaya hazır - yeni TT ile tasarımcılar, orijinal TT'nin 1988'e uzanan çizgilerinin modern bir yorumunu yapmış ve bu modeli pek çok dinamik özellikle daha da zenginleştirmişlerdir.

Konsept otomobil Audi, TT Coupé sergi otomobilini ilk olarak 1995'te IAA'da görücüye çıkardı. Bu aracın ilk nesli, 1998'den itibaren fuarda sunulan versiyonuna göre hemen hemen hiç değişmeden, Audi TT adıyla caddeleri fethetti. Günümüzde olduğu gibi o dönemde de Audi TT, özellikle yenilikçi müşterileri heyecanlandırdı.
Daha da dinamik 2006'dan itibaren sunulmaya başlanan ikinci nesil Audi TT, teknik tasarımı itibarıyla model portföyüne daha da entegre edildi. Üstelik Audi TT kendisini, TTS ve TT RS türevleri, hibrit yapılı Audi Uzay Kafesi ve S tronic ile geliştirilmiş sürüş dinamikleri sayesinde dört dörtlük bir spor otomobile dönüştürdü.
750x410_TTC140106_large.jpg
Belirgin şekilde sportif Audi TT'nin üçüncü nesli, ilk Audi TT'nin ikonografisini güncelleştirdi ve 2014 yılına taşıdı. Yeni Audi TT Coupé şimdi eşsiz tasarımı, daha da yüksek bir sportiflik standardı ve en yeni asistan sistemlerle birleştiriyor. Tasarım, net bir şekilde, klasik ilk nesli anımsatan pek çok sayıda ayrıntı içeriyor. Ön kısımdaki güçlü yatay çizgiler, otomobilin dinamik görünümünün altını çiziyor. Dinamik hat olarak da bilinen eşiğin üç boyutlu konturu, kapıyla birlikte güçlü bir ışık kenarı oluşturuyor; kapının arka köşeleri hafifçe yuvarlatılmış. Geniş tekerlek boşluk kemerleri, üst üste binmiş gibi görünen ayrı bir geometrik form oluşturur; ön tekerlek boşluk kemeri, motor kaputunun bağlantı çizgisini keser. Bağlantı çizgisi böylece bir omuz çizgisi şeklinde kapının üstünden devam ederek, arkaya doğru neredeyse yatay olarak gider. Burada şık bir şekilde üçüncü stop lambasına açılır. Düz cam bölüm de aynı şekilde ilk TT'den esinlenilmiştir. Arka yan camın üzerindeki hafif kıvrım, C sütununu vurgular. Tek Çerçeveli ızgara çok geniş ve düz çizilmiş olup, plastik modellenmiş yüzeyler, ızgara ve farları birbirine bağlar. Bu küçük bölümler yeni TT Coupé tasarımının tipik özelliğidir.
750x410_TTC140108_large.jpg