1300x551_ATT_D_141133.jpg

Audi manyetik sürüş

Audi'niz sürüş tarzınıza kendini uyarlar - başka türlüsü söz konusu olmaz. Audi manyetik sürüş amortisörlerin sertliğini o anki sürüş durumuna göre otomatik olarak ve elektronik kontrollü manyetik bir alan aracılığıyla bir anda ayarlar.

Aynı zamanda sürücüye daha konforlu veya daha sportif bir sürüş için temel ayar seçeneğini de verir. Audi manyetik sürüş, bu teknik özelliğin bir parçası olan Audi drive select® (Audi sürüş seçimi) sistemi kullanılarak kontrol edilir. Sonuç, yeni ve oldukça etkileyici bir sürüş konforu formudur. Oto, konfor ve dinamik (auto, comfort, dynamic) adlı üç mod, temel ayarın özel olarak ve isteğe göre ayarlanmasına olanak verir.

Farklı modlar

“Konfor (comfort)” modu sürücünün fark edilir ölçüde daha konforlu ve dengeli bir süspansiyon ayarının keyfini sürmesine olanak verir ki bu da özellikle uzun yolculuklarda rahat ve dingin bir sürüşü mümkün kılar. Sönümleme, bilhassa yol koşulları kötü olduğunda dikkate değer bir yol tutuş dengesini ve güvenliği de ayrıca garanti eder.

“Dinamik (dynamic)” modda ise şasi sürücüye yoldan daha direkt bir geribildirimle birlikte artan bir çeviklik duygusunu verir. Araç daha da çevik bir şekilde tepki verir ve sürücünün hızlanırken, fren yaparken veya süratli viraj alırken daha dinamik bir yol tutuş tecrübe etmesini mümkün kılar.

“Oto (auto)” modu devreye sokulduğunda kontrol sistemi daima mevcut sürüş tarzına en iyi uyan amortisör ayarını kendi kendine seçerek her zaman için hoş bir sürüş duygusu ve algısını temin eder.