1300x551_0008_ATT_151005.jpg

Audi Matrix LED farlar

Gece gündüze dönüşüyor. Audi Matrix LED farların avantajları arasında daha iyi bir ışıkla birlikte daha yüksek güvenlik, mükemmel verimlilik ve çekici tasarım yer alır. Audi Matrix LED farlar, LED uzun hüzmeyi, kaynak yönündeki lensler veya yansıtıcılarla koordineli çalışan çok sayıda küçük tekli diyotlara ayırır.

Audi Matrix LED teknolojisi, tek tek diyotları duruma göre devreden çıkarır veya kısar. Böylece döner mekanizma gerekmeden, daima son derece kusursuz bir aydınlatma ve azami ışık üretimi sağlanır.

00:00 | 00:00

Audi Matrix LED teknolojisi filmde

Yeni TTS Coupé'de isteğe bağlı alınabilen Audi Matrix LED farlar, aracın önündeki yolu, uzun bir mesafe boyunca ancak diğer yol kullanıcılarını engellemeden aydınlatır. Audi Matrix LED farlar, duruma göre Audi TTS Coupé'nizden gelen ışık dağıtımını mükemmel şekilde ayarlayabilir. TTS Coupé'nin kamerası herhangi bir aracı tespit ettiğinde Audi Matrix LED farlar, uzun hüzmenin ilgili kısımlarını karartır. Sistem öyle hassas çalışır ki ışığın, karşıdan gelen ve önde bulunan araçları etkileyecek kısımlarını karartır fakat bunların arasındaki ve yanındaki diğer tüm bölgelere uzun hüzmeyle tam güç aydınlatmaya devam eder. Artık karşıdan gelen trafik kalmadığında ise uzun hüzmeli farlar tam güçlerine geri döner ve daha önce kapatılan kısımları da yanmaya başlar. Sürücünün gördüğü ışık her zaman için parlak ve homojendir.

Yeni aydınlatma teknolojisi, gündüz de etkileyici bir görüş demektir. Bazen ışık noktaları, bazen dinamik bir ışık şeridi olarak görünen Audi Matrix LED farlar, klas tasarım ile mükemmel işlevselliğin davetkâr bir karışımını sunar.