e-tron: Audi'den tamamen elektrikli güç aktarma organları | Audi Türkiye

E-tron: tamamen elektrikli sürüş teknolojimiz

Elektrifikasyon ve dijitalleşme zamanımızın en büyük konuları. Aynı zamanda, daha sürdürülebilir bir geleceğin de anahtarları. Audi'de elektrikli otomobiller e-tron adını taşıyor.

e-tron nedir?

Geleceğin motorları fosil yakıtlar olmadan çalışmalıdır. Bu nedenle teorik olarak sonsuz miktarda mevcut olanelektriği göz önünde bulunduruyoruz. Bu, aracın zeminine yerleştirilmiş akülerde depolanıyor. Eğer bir Audi'de bu akü ve elektrikli motor kombinasyonunu kullanılıyorsa, araca e-tron adı veriliyor.

Sürücü ve çevre için daha fazla keyif

Tamamen elektrikli araçlar (BEV), içten yanmalı motorlara göre bazı ilginç avantajlara sahip. CO₂ yaymıyorlar ve bu nedenle de şehirlerde daha az kirliliğe neden oluyorlar. Kentsel çevre, neredeyse sessiz elektrik motorunun daha düşük gürültü seviyesinden de fayda sağlıyor. Genellikle, araçlarda sadece rüzgar ve yol sesleri algılanıyor. Torkun hemen kullanılabilir olması da sürüş keyfinin hiçbir zaman kaybolmayacağı anlamına geliyor. Bir e-tron, hızlı sürüş esnasında çoğu içten yanmalı motorlara göre belirgin bir avantaj sağlıyor.

Mesafe hakkında endişelenmenize gerek yok

Eğer akıllı telefonunuz sıklıkla elinizde ise ve sürekli olarak video izliyor veya müzik dinliyorsanız gün boyunca tek bir batarya şarjıyla idare etmeniz pek de mümkün olmaz. Elektrikli bir otomobilin pili de daha yavaş bir hızdan ziyade sportif bir hızda sürüldüğünde daha hızlı boşalmaktadır. e-tron ile kimsenin mesafe hakkında endişelenmesine gerek kalmıyor. Audi, uzun yolculuklar için yüksek depolama kapasitesine sahip yüksek performanslı piller kullanmaktadır. Ve eğer bir mola gerekli olsa bile, akülerin hızlı şarj etme özelliği sayesinde sürüşünüze devam etmek için hazırlanmanızdan önce şarj tamamlanmış olacaktır.