Q6 SUV e-tron > Q6 e-tron > Audi Türkiye
Audi Q6 SUV e-tron'un yandan görünümü

Q6 SUV e-tron

Güç tüketimi (birleşik): 19,6–17,0 kWh/100 km; CO₂ emisyonları (birleşik): 0 g/km; CO₂ emisyon sınıfı: A.

Güç tüketimi (birleşik): 19,6–17,0 kWh/100 km; CO₂ emisyonları (birleşik): 0 g/km; CO₂ emisyon sınıfı: A.

Audi Q6 SUV e-tron kokpitinin üstten görünümü

Elektrikli. Pek çok harika özelliğinin yanında.

Audi Q6 e-tron³, Audi'de elektrikli mobiliteyi bir üst seviyeye taşıyor. Bu premium SUV, olağanüstü elektrikli performansı, ilerici tasarımı ve dijital iç mekanı ile büyüleyici bir görünüme sahip.

 

Güç tüketimi (birleşik): 19,6–17,0 kWh/100 km;

CO₂ emisyonları (toplam): 0 g/km; CO₂ emisyon sınıfı: A.

Gövde rengini değiştir
Jantları değiştir

Elektriklendiren performans.

Aracın kalbi, etkileyici performansıyla hem şarj olurken hem de sürüş esnasında alt gövdeye entegre edilmiş düz 800 volt¹⁰ lityum-iyon bataryadır. Verimli, hızlı şarj¹¹ ve 285 kW'a kadar güç çıkışı ile keyifli bir deneyim sizi bekliyor.

Ekran görünümü kokpit Audi Q6 SUV e-tron

Enerjiyi geri kazanın. Geri kazanım ile: Geri kazanım sistemi hem yavaşlama hem de frenleme sırasında enerjiyi geri kazanabilir. Yavaşlama sırasında enerji geri kazanımı ayağınızı gaz pedalından çektiğiniz anda başlar. Geri kazanım derecesi otomatik olarak veya üç aşamalı direksiyon kulakçıklarıyla manuel olarak seçilebilir.

İlerici iç tasarım.

Kapı süslemesinden gösterge paneline ve orta konsola kadar olan üst ve alt iç ortam unsurlarının yeni tasarımını keşfedin. Kumanda yerleşimi son derece net ve düzenli bir görünümdedir.

Audi Q6 SUV e-tron panorama ekranlarını görüntüleme

Panoramik ekranlar: Audi sanal kokpit plus (11,9 inç) ve MMI merkezi ekran (14,5 inç) dahil olmak üzere Audi'de ilk kez fütüristik OLED ekranları deneyimleyin. 10,9 inç MMI ön yolcu ekranıyla birlikte navigasyon ve eğlence sistemi ayrı ayrı kullanılabilir.

e-tasarımda öncü.

İlerici araç tasarımı elektrikli performansı ve prestiji birleştiriyor. Onu, güçlü görünen hatlarıyla, aracın ön kısmında ters çevrilmiş Singleframe ızgarayla ve yanlardaki batarya detaylarıyla tanımlayabiliriz.

Karizmatik ışık imzası: Matrix LED farların ve OLED arka farların⁴,²⁰ dijital ışık imzaları yeni bir ışık tasarımına hayat veriyor. Buna ek olarak, MMI üzerinden etkinleştirilebilen altı farklı kombinasyon daha bulunmaktadır; bunlar gündüz farları ve arka far imzalarını içerir.

Günlük yaşam için daima hazır.

Audi Q6 e-tron³, 2.400 kilogram çekme kapasitesiyle etkileyicidir ve çok sayıda saklama bölmesi, bir ön bagaj bölmesi ve esnek bir arka bagaj bölmesi dahil olmak üzere geniş bir alan sunar.

e-güç ile her anlamda üstün.

Aracınıza binin ve Audi Q6 e-tron'un kusursuz hızlanmasını deneyimleyin. Elektrik performansı, sürücü asistan sistemleri¹⁷ ve çok sayıda sürüş modu ile desteklenir. Adaptif havalı süspansiyon⁴ gelişmiş sürüş konforu ve sürüş dinamikleri sunar.

Hayatın kendisi kadar değişken.

Audi Orijinal Aksesuarları⁴,²⁴ aracınızı her yönüyle mutlak bir yeteneğe dönüştürür. Pratik ekipman ve görsel unsurlar bu aracı yeni ihtiyaçlara göre kolayca ayarlamanızı sağlar. Tekrar ve tekrar.

Audi Q6 SUV e-tron bagaj kutusu

Eşyalarınızı güvenli şekilde saklayın: Birinci sınıf kayak ve bagaj taşıyıcısının esnek taban ünitesi kayaklar, snowboardlar veya diğer yükler için geniş alan sağlar. 430 litreye kadar depolama alanına sahip üç boyutta mevcuttur.

kWh/100 km cinsinden güç tüketimi (ortalama¹): 24,4-20,6 ; g/km cinsinden CO₂ emisyonları (ortalama¹): 0. Aracın seçili donanımına bağlı olan aralıklardaki yakıt/güç tüketimi ve CO₂ emisyonları hakkında bilgiler. Araç için NEDC'ye göre değil, sadece WLTP'ye göre tüketim ve emisyon değerleri mevcuttur.

Audi Q8 e-tron

kWh/100 km cinsinden güç tüketimi (ortalama¹): 24,4-20,6 ; g/km cinsinden CO₂ emisyonları (ortalama¹): 0. Aracın seçili donanımına bağlı olan aralıklardaki yakıt/güç tüketimi ve CO₂ emisyonları hakkında bilgiler. Araç için NEDC'ye göre değil, sadece WLTP'ye göre tüketim ve emisyon değerleri mevcuttur.

1
Aracın seçilen donanımına bağlı olarak menzil 540 ile 625 kilometre arasında değişir.
2
Bataryanın şarj süresi, yüksek güçlü şarj (HPC) istasyonlarındaki maksimum DC şarj kapasitesi ve eklenen menzil, DIN 70080'e göre hesaplanır. Bu değerler, çevresel ve batarya sıcaklığı, ülkeye özgü konektörlerin kullanımı, ön koşullandırma fonksiyonu (örneğin, uzaktan kumandalı araç kliması), şarj istasyonunda mevcut kapasite, şarj durumu ve batarya eskimesi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Şarj durumu arttıkça şarj kapasitesi azalır. Şarj kayıpları dikkate alınmalıdır.
3
Audi Q6 SUV e-tron quattro: Güç tüketimi (birleşik): 19,6–17,0 kWh/100 km; CO₂ emisyonları (birleşik): 0 g/km; CO₂ emisyon sınıfı: A.
4
Belirtilen ekipman, ek bir ücret karşılığında sunulmaktadır.
5
Sadece MMI Experience Pro ile birlikte kullanılabilir.
6
Polarize güneş gözlükleri head-up gösterge ekranı kullanımını kısıtlar.
7
Başlık döşemesi gözeneklidir ve başlık hoparlörleriyle birlikte gelir.
8
Kalkış Kontrolü modunda belirli bir ivme değeri için güç, fiziksel koşullar nedeniyle ardışık olarak istenilen sıklıkta değilse de tekrar tekrar çağrılabilir.
9
Belirtilen net batarya enerji kapasitesi araçtan bağımsız olarak batarya için yuvarlanmış bir değerdir. Belirlenmiş sınırlayıcı koşullar altında sabit bir yük profili kullanılarak belirlenir ve araç durana kadar kullanılabilecek batarya enerji kapasitesinin tam aralığını dikkate alır. Gerçek deşarj enerjisi belirli bir sürüş profiline ve batarya sıcaklığına bağlı olarak değişebilir.
10
Araç sistemi 800 volt mimarisiyle tasarlanmıştır. Audi Q6 e-tron'daki maksimum batarya voltajı, hücre sayısına ve modele bağlı olarak 625 ile 750 volt arasında değişir.
11
HPC şarj istasyonlarında.
12
e-tron şarj sistemi compact’ın şarj kapasitesi 11 kW’a kadardır. Şarj kapasitesi, kullanılan elektrik şebeke konektörüne, ülkedeki voltaja ve güç ağındaki mevcut faz sayısının yanında müşterinin kendi ev kurulumuna bağlıdır. Bu nedenle şarj kapasitesi bazı durumlarda daha düşük olabilir. Şebeke bağlantı kablosu ile endüstriyel konektör ve şarj sisteminin işletim ünitesi eşleştirilmiştir. Şebeke bağlantı kablosunu farklı bir konektör tipiyle değiştirmek mevcut şarj kapasitesini azaltabilir.
13
Şarj kapasitesi, kullanılan elektrik şebeke konektörüne, ülkedeki voltaja ve güç ağındaki mevcut faz sayısının yanında müşterinin kendi ev kurulumuna bağlıdır. Bu nedenle şarj kapasitesi bazı durumlarda daha düşük olabilir.
14
Işık şeridi, dönüşler ve frenleme gibi çeşitli durumlarda kolayca anlaşılabilen aydınlatma efektleriyle sürücüye yardımcı olur.
15
Audi SQ6 SUV e-tron: Güç tüketimi (toplam): 18,4-17,5 kWh/100 km; CO₂ emisyonları (toplam): 0 g/km; CO₂ emisyon sınıfı: A.
16
Lütfen dikkat ediniz: Sistemler yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve sürüş sırasında yardım sağlar. Bununla birlikte, sürücü aracı kullanmaktan sorumlu olmaya devam eder ve her zaman dikkatli olması gerekir.
17
Yalnızca LED farlar plus ve dijital OLED arka lambalarla birlikte.
18
Bu asistan sistemi yalnızca sistem sınırları dahilinde çalışır ve diğer yol kullanıcılarına yardımcı olur.
19
Audi Sport GmbH'dan.
20
Parlak tornalanmış veya parlatılmış cilalı alaşım jantların yanı sıra cilalı veya kısmen parlatılmış alaşım jantlar, kış koşullarında kullanılmamalıdır. İmalat nedenlerinden ötürü, jant yüzeyi bu tür bir kullanım için yeterli korozyon korumasına sahip değildir ve tuzlama yapılan yollarda veya benzeri maddeler nedeniyle kalıcı hasar görebilir.
21
Audi Orijinal Aksesuarları ek ücret karşılığında AUDI AG'den temin edilebilir. Aracın yakıt tüketimi ve emisyon rakamları hesaplanırken aksesuarlar dikkate alınmaz. Bu nedenle, aksesuarlar yalnızca ilk kayıttan sonra takılabilir.