August Horch: Öncü otomobil mühendisi

August Horch, 12 Ekim 1868’de Moselle nehri üzerindeki Winningen’de bir nalbantın oğlu olarak doğdu. 1896 yılında, Mittweida’da Teknik Koleji bitirdikten sonra Mannheim kentindeki Carl Benz şirketine katıldı ve 1899 yılına kadar motorlu araç üretim departmanı sorumlusu olarak çalıştı. Otomobilin ilk zamanlarında geliştirilmesi aşamasına refakat etti ve katkıda bulundu.

August Horch 1899 yılında Köln’de kendi küçük motorlu araç tamirhanesini açtı ve 1901 yılında ilk otomobilini üretti. 1902 yılında firmasını Almanya’nın Vogtland bölgesindeki Reichenbach’a taşıdı ve iki yıl sonra da Horch Werke firması Zwickau’daki nihai yerine taşındı.

İkinci otomobil fabrikası

August Horch 1909 yılında fikir ayrılıkları yüzünden kendi firmasından ayrıldı. Yalnızca birkaç hafta sonra ikinci otomobil fabrikasını kurdu. 1910’da kurulan bu fabrikanın adı kendi isminin Latince karşılığı olan Audi olarak belirlendi. Horch, 1920 yılında Audiwerke AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak emekli oldu ve otomotiv mühendisliği konularında bir uzman danışman ve denetleyici olarak bir kariyer sürdürmeye başladı. Yeni Auto Union AG şirketi 1932 yılının Haziran ayında kurulunca, Denetleme Kurulu’na katılmak için davet edildi. August Horch, 3 Şubat 1951 tarihinde Yukarı Franconia’daki Münchberg kentinde vefat etti.