Audi Güncel Haberler | Audi Türkiye

Haberler

  • haberler.jpg
haberler.jpg

Güncel Haberler

2024-05-10 quattro'dan e-tron'a bir başarı hikayesi

AUDI AG'nin 1980 yılında başlayan, zaferler ve şampiyonluklarla dolu motorsporlarındaki başarı öyküsü, markanın bugün ulaştığı noktanın da temelini olşturuyor.

İşte quattro teknolojisinden günümüzün e-tron teknolojisine uzanan yolculuğun hikayesi

Daha Fazlası

2024-04-29 Audi F1 takımı pilotu Nico Hülkenberg oldu

Audi'nin Formula 1 projesi hız kesmeden rotasını çizmeye devam ediyor. Marka son olarak F1'e giriş hazırlıklarını hızlandırmak üzere Sauber Grubu'nu tamamen devralma kararını açıklamıştı. Şimdi ise takımın ilk pilotu belli oldu. Nico Hülkenberg, Sauber ile çok yıllık bir sözleşme imzaladı ve 2026'da Audi fabrika takımı adına yarışacak. Yapılan açıklamaya göre, Hülkenberg’in 2025 yılında Sauber'de yarışması ve fabrika ekibinin dönüşümüne eşlik etmesi planlanıyor.

Daha Fazlası

2024-03-18 Audi, Formula 1 hazırlıklarını hızlandırıyor

AUDI AG ve Volkswagen AG Denetim Kurulu Üyeleri Formula 1'e yönelik planlamalarında 2026 sezonu için hazırlıkları hızlandırmaya karar verdi. Bu planlama doğrultusunda Audi, Sauber Grubu'nun yüzde 100 hissesini almayı planlıyor.

Audi CEO'su Gernot Döllner liderliğinde şirketin gelecekte odaklanacağı konularla ilgili açıklama yaptı. Oliver Hoffmann, Genel Temsilci olarak Audi Formula 1 programından sorumlu olacak. Andreas Seidl, Audi F1 Takımının CEO'su olarak F1 projesinin uygulanmasından ve Audi F1 Takımının yönetiminden sorumlu olacak.

Daha Fazlası

2024-02-12 Audi'nin Dakar zaferi…

Audi, ilk Dakar zaferiyle dünya genelinde manşetlere çıktı. Team Audi Sport'un analizleri ve pek çok arka plan bilgisi bu benzersiz zaferi gözler önüne seriyor. İşte zaferin perde arkası…

Daha Fazlası

2024-02-07 Bir model maksimumuna ulaşırsa: Yeni Audi RS 6 Avant GT

Audi, RS Q e-tron ile Dakar Rallisi'nde bir elektrikli araçla ilk zaferine ulaştı. Takım yöneticileri ve ekip üyeleri kazanılan başarıyla ilgili olarak konuştu…

Daha Fazlası

2024-01-22 Audi konsept aracıyla Dakar Rallisi’nde zafer elde etti

Audi, RS Q e-tron ile Dakar Rallisi'nde bir elektrikli araçla ilk zaferine ulaştı. Takım yöneticileri ve ekip üyeleri kazanılan başarıyla ilgili olarak konuştu…

Daha Fazlası

2024-01-10 Audi Türkiye’nin de destekleyicilerinden olduğu Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcuları yeni bir Türkiye Rekoru’nu hedefliyor

Doğuş Grubu'nun öncülüğünde, sürdürülebilirlik ve sporun harmanlayan tarihi rekor denemesinde sporcular 3 Ocak’ta Hopa’dan start aldı.

Daha Fazlası

2023-12-12 Ken Block’a saygıyla: son drift videosu Electrikhana 2 yayınlandı

Geçtiğimiz Ocak ayının başlarında hayata veda edişiyle tüm motor sporları dünyasını üzen drift efsanesi Ken Block'un Audi S1 Hoonitron ile gerçekleştirdiği 'Electrikhana' videolarının ikincisi yayınlandı.

Amerikalı efsaneye saygı duruşu niteliğindeki videoda Block’un Kasım ayında Meksika’da gerçekleştirdiği performans yer alıyor.

Daha Fazlası

2023-11-29 2024 Audi RS Q e-tron birçok yeni ayrıntıyla Dakar’ı bekliyor

Audi, Dakar Rallisi'ndeki üçüncü sınavı öncesinde yarışacağı aracı RS Q e-tron'u geliştirmeye devam ediyor. Yüksek voltajlı batarya ve enerji dönüştürücü gibi yeniliklere sahip öncü elektrikli güç-aktarma sistemine sahip ralli prototipi, birçok alanda iyileştirildi. Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger ve Carlos Sainz/Lucas Cruz’dan oluşan deneyimli Audi ekipleri, Dakar’daki mücadelede çok sayıda ayrıntılı iyileştirmeden yararlanacak. Yeni çözümler, RS Q e-tron'u daha güvenli, daha güvenilir, daha konforlu ve daha hafif kılarken aynı zamanda ekip için bakım sürelerini de kısaltıyor.

Daha Fazlası

2023-11-28 Audi RS Q e-tron Dakar’dan önceki son testini yaptı

Audi Sport Takımı, 2024 Dakar Rallisi'nde yarışacağı aracı Audi RS Q e-tron'un organizasyondan önceki son büyük testini gerçekleştirdi. Fransa’daki testlerde Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger ve Carlos Sainz/Lucas Cruz'dan oluşan Audi ekipleri son detay ayarları yaptılar. Bu yıl üçüncü kez Dakar Rallisi’nde mücadele edecek olan Takım, son testlerde önceliği aracın tüm bileşenlerinde dayanıklılığını daha da artımaya verdi.

Daha Fazlası

2023-11-08 Audi’den yarına ilerlemek için fırsat

Audi elektrikli Q8 e-tron ve Q8 Sportback e-tron modellerinde Kasım ayına özel faiz kampanyası başlattı

Daha Fazlası

2023-10-31 NSU Prinz'den tırmanma şampiyonluğuna, sportif bir evrim

Audi Tradition, NSU yıldönümü serisinin 8. Bölümünde, NSU tarihinin sportif bölümünün kapılarını aralıyor.

Daha Fazlası

2023-09-29 Audi’den pasif güvenlik yatırımı: Araç Güvenlik Merkezi

Premium bir marka olarak mevcut uluslararası standartların ötesine geçen yüksek gereksinimleri karşılamak konusunda çalışmalar gerçekleştiren Audi, şimdi de Araç Güvenlik Merkezi ile fark yaratıyor. Audi’nin geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı Ingolstadt'taki In-campus merkezinde yer alan yeni Audi Araç Güvenlik Merkezi, gelişmiş ve ilerici teknolojiye sahip çarpışma testi tesisleriyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 100 milyon Euro yatırımla kurulan tesiste, 250 metrelik pist, 100 tonluk hareketli çarpışma bloğu ve iki aracı 90 derecelik bir açıyla çarpma bölümleri gibi üniteler yer alıyor.

Daha Fazlası

2023-09-25 Doğuş Otomotiv Audi’den sürdürülebilir elektromobilite adımları

Audi, sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmak için değer zincirinin her halkasını dahil ederek, özellikle yenilenebilir enerji kullanımının artışı için çalışmaya devam ediyor.

Türkiye'de satışa sunduğu elektrikli otomobillerle mobilite vizyonunu gerçeğe dönüştüren Audi Türkiye, Doğuş Otomotiv’in Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi kapsamında, yetkili satıcı ve servislerininde yenilenebilir enerjiye dönüşüm için çalışıyor.

Daha Fazlası

2023-09-19 Audi RS Q e-tron çölden şehire iniyor

Çölden metropollere: Audi, Dakar Rallisi'nde RS Q e-tron'un geleceğe yönelik sürüş teknolojisini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda bunu özellikle Avrupa’nın farklı şehirlerinde sergiliyor. Bir yıl önce büyük beğeni toplayan Hamburg turunun ardından, program üç Audi fabrika pilotunun anavatanlarının başkentlerini de kapsıyor. Carlos Sainz/Lucas Cruz Madrid'te, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger Paris yollarında ve Mattias Ekström/Emil Bergkvist yenilikçi düşük emisyonlu prototipi Stockholm’da kullanacak. Etkinliğin tanıtım videosu da #DakarCityTour 2023 adresinde yayınlandı.

Daha Fazlası

2023-09-18 Audi’den yeni fikirlerin merkezi: In-Campus

Audi, In-Campus teknoloji parkını hizmete açtı. Yedi yıl süren kapsamlı zemin iyileştirme ve inşaat çalışmalarının ardından açılan alanda ulaşımın geleceğini şekillendirecek yeni bir Araç Güvenlik Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi bulunuyor. Ayrıca Volkswagen Grubu'nun yazılım şirketi CARIAD'ın da en büyük teknoloji merkezi burada yer alıyor.

Daha Fazlası

2023-09-04 Audi’nin elektromobilite yolculuğunun yeni üyeleri IAA Münih 2023’te

Audi, Holoride sanal gerçeklik eğlencesini seri üretim modellerinde uygulayan dünyadaki ilk otomobil üreticisi olan Audi, IAA Münih Mobility 2023’te bu teknolojiye sahip modellerinden Q8 e-tron’u ve Q8 e-tron Sportback modelini sergiliyor.

Fuarda ayrıca, Audi'nin mevcut elektrikli model ailesi e-tron’un Q4 ve A6 ile ailenin en dinamik üyesi olan RS e-tron GT de yer alıyor. Audi, Q6 e-tron modelinin, ön üretim halini de sergiliyor.

Daha Fazlası

2023-08-28 Sportif sürüşün zirve yolculuğu: Audi S6 plus'tan RS 6 Avant performance ve RS 7 Sportback performance’a

Eski quattro GmbH'de bu dört harf, yüksek performanslı RS 6 ve RS 7 modellerinin daha sportif türevleri ‘Plus‘ ile ifade ediliyordu. Mümkün olduğu kadar çok otomobil teknolojisinden yararlanarak araçların ünlü günlük kullanım özelliği korunurken sürüş dinamiklerinde ek bir artı sunma felsefesi izlendi.

2016 yılında “plus” yerini “performance” ismine bıraktı, ama felsefe değişmedi. Her şey yaklaşık 30 yıl önce Audi S6 plus ile başladı: Audi, ürün gamında yer alan en yüksek performanslı bu otomobillerin zirve yolculuğunu aktarıyor.

Daha Fazlası

2023-07-31 “Kişiye özel bir kostüm gibi”: Audi Q6 e-tron

Audi’nin Ingolstadt'ta ürettiği ilk tamamen elektrikli modeli olan Q6 e-tron, özel tasarım ve işçiliğiyle de dikkat çekiyor

Modelin karakterini yansıtmak ve görsel olarak güçlendirmek amacıyla gövdeye özel vurgularla yapılan giydirme, teknolojiyi görsel bir dile dönüştüren görev üstleniyor

Daha Fazlası

2023-07-31 Team Audi Sport, Dakar Rallisi 2024 için hazırlıklarına, klasman dışı olarak yer aldığı Baja España Aragón’la başladı.

Team Audi Sport, Dakar 2024 hazırlıklarına İspanya’da devam etti. Teruel bölgesinde koşulan Baja España Aragón’da yarışan ekip, klasman dışı olarak yer aldığı mücadelede araçlarla ilgili önemli veriler elde ettiler.

Daha Fazlası

2023-07-28 Akıllı ve canlı aydınlatma: İkinci nesil dijital OLED teknolojisiyle Audi Q6 e-tron

Audi Q6 e-tron’da sunulan yenilik, otomotiv aydınlatma tasarımını ve otomobilden X'e iletişimi tamamen değiştirecek: Q6 e-tron, ikinci nesil dijital OLED arka aydınlatma grubu ile ışık tasarımını, fonksiyon yelpazesini ve yol güvenliğini yeni bir seviyeye taşıyor. Audi, dış aydınlatmalar üzerinden bilgileri göstererek diğer yol kullanıcılarıyla iletişim kurabilen akıllı ekranlara doğru teknolojiyi kademeli olarak geliştiriyor. Bu yeni bir iletişim aydınlatması. Aktif dijital ışık imzası, Audi Q6 e-tron ile görücüye çıkan bir başka dünya. Tamamen yeni ve canlı bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca Audi aydınlatma teknolojisinin geleceğine ışık tutuyor. Müşteriler, Matrix LED farlardaki ve yeni nesil dijital OLED arka aydınlatma grubundaki dijital gündüz sürüş farlarının yeni evrimi ile ilk kez isteğe bağlı olarak kendi dijital ışık imzalarını seçebiliyor. Ayrıca müşteriler istek üzerine dijital ışıklı imzaları için de sipariş verebiliyor.

Daha Fazlası

2023-07-27 Yeni Premium Platform Electric (PPE) üzerinde yükselen ilk Audi: Q6 e-tron

Audi, Yeni Premium Platform Electric (PPE) üzerine yükselen ilk modeli olan Q6 e-tron’u tanıttı.

Prototip modelin tanıtımında ayrıca Audi Q6 e-tron'daki aydınlatma yenilikleri de anlatıldı.

Daha Fazlası

2023-07-14 150 yıllık “İnovasyon. Cesaret. Dönüşüm”: geleneksel NSU markasına özel sergi

Audi Alman Motosiklet ve NSU Müzesi Neckarsulm arasındaki işbirliğiyle iki özel yıldönümü için, iki özel sergi düzenledi. NSU’nun 150. yılı ve Audi Sport GmbH'nin 40. yıl dönümü

Daha Fazlası

2023-07-12 Audi Neckarsulm stajyerlerinden e-tron gücünde bir klasik

Audi'nin 150. yılını kutlayan Neckarsulm tesisindeki 12 stajyer, Neckarsulm'da üretilen bir klasik otomobili elektrikli olarak yeniden tasarladı.

Çalışanlar, 1971'de üretilen bir NSU Prinz 4L‘i, Audi e-tron ve Audi Q7 TFSI e quattro bileşenlerini kullanan bir güç-aktarma sistemiyle donattı.

Daha Fazlası

2023-07-10 Audi’nin geleceğe yatırımları devam ediyor

Audi, gelecekteki süreçlerini çevreyle daha uyumlu hale getirmek yönündeki yatırımlarına devam ediyor. Neckarsulm tesisindeki boyahanenin yenilenmesi çalışmalarının yanısıra, tesislerini yenileyen ve süreçleri geleceğin elektrikli modelleri için optimize eden Audi, şimdi yeni bir su sağlama sistemini daha devreye alıyor. Tesisin bulunduğu belediyenin atık su arıtma tesisiyle birlikte oluşturulan kapalı devre su sistemi sayesinde, Neckarsulm fabrikası üretim sırasında tatlı su kullanımını azaltıyor.

Daha Fazlası

2023-06-23 Audi, Formula 1 projesinde bir simülatör pilotuyla anlaştı

2026 yılında motorsporlarının en üst kategorisine dahil olmayı planlayan Audi’nin Formula 1 projesindeki yeni adımı, bir simülatör pilotu anlaşması oldu. Güç ünitesinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında İsviçreli profesyonel yarış pilotu Neel Jani (39) ile anlaşmaya varıldı. Jani, farklı motorsporları programlarından edindiği çok yönlü deneyimiyle Audi güç aktarma ünitesinin gelişimini destekleyecek. Formula 1 hibrit aktarma organı üzerindeki çalışma için dinamik sürüş simülatörünün bir güncellemesi Neuburg tesisinde yürütülüyor.

Daha Fazlası

2023-06-19 Audi‘den TCR World Tour ve 24 Saat Serisinde zaferler

Audi, motor sporlarında başarıyla dolu bir haftaya imza attı. Kumho TCR Dünya Turu’na birincilikle başlayan Audi Sport Team Comtoyou ilk zaferini ederken, Audi R8 LMS ile 24 Saat Serisindeki zafer serisi devam etti. Takım ayrıca, Audi RS 3 LMS ile Avustralya, İngiltere ve Japonya'da podyuma çıktı.

Daha Fazlası

2023-06-12 “Tasarımcılar arasında bir tasarımcı”
Audi, 2023 Design Şanghay’da

Audi, premium ulaşımın geleceğini şekillendirmede belirleyici bir rol oynama taahhüdüyle 2023 Design Shanghai'da yine ana sponsor ve aktif bir katılımcı olarak öne çıkıyor. Dört halkalı marka, Çin'de ilk kez Audi activesphere concept çalışmasını sergiliyor. Konsept, dijital ekosistemiyle, yeni bir dünya yaratmak için fiziksel gerçekliği sanal bir alanla birleştiriyor. Şubat ayında Design Şenzen'e katılan Audi, şimdi de Design Şanghay’a katılıyor. Eylül ayındaki Design Pekin'e de yerini alacak olan marka böylece bu yıl Çin’de düzenlenen üç tasarım fuarına da katılmış olacak.

Daha Fazlası

2023-06-12 Audi cam geri dönüşümü projesini seri üretime alıyor

Audi “GlassLoop” pilot projesini standart üretime aktarıyor. Marka, Q4 e-tron modelinin ön camında, tamir edilemeyecek şekilde hasar görmüş araba camlarından yüzde 30'a kadar geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen cam kullanacak.

Ortak şirketleriyle işbirliği içinde bu tür bir cam döngüsü oluşturan ilk premium otomobil üreticisi olan Audi, özellikle ön camlar ve panoramik cam tavanlar olmak üzere tamir edilemeyecek durumdaki camları şişe veya yalıtım gibi daha az zorlu amaçlar için kullanılıyordu. Pilot proje, camın eşdeğer kalitede yeniden kullanılabileceğini gösteren ilk projeydi. Audi, sürecin nasıl işlediğini Berlin'de düzenlenecek 2023 GREENTECH FESTİVALİ'nde aktaracak. Şirket, 2020 yılından bu yana sürdürülebilirlik konferansına kurucu ortak olarak destek veriyor.

Daha Fazlası

2023-06-05 Audi kullanıcıları araçlarını şarj ederken keyifli zaman geçirebilecek

Şarj istasyonu kavramına yeni bir anlam getiren Audi Şarj Merkezlerinin üçüncüsü Berlin’de hizmete girdi. Nürnberg ve Zürih'te olduğu gibi, ömrünün ikinci evresindeki bataryaların depolama görevi göreceği şarj merkezinde dört hızlı şarj noktası bulunuyor.

Berline’de hizmete giren tesiste enerji bağlantısına farklı bir yaklaşım izliyor. Frischeparadies ile yapılan işbirliği sayesinde, Berlin'deki Audi Şarj Merkezinin gelecekteki kullanıcıları şarj sırasında can sıkıntısı yerine “keyifli bir bekleyiş" deneyimleyebilecekler.

Daha Fazlası

2023-06-02 Audi Sport, Dakar testlerini tamamladı

Audi Sport Takımı, 2023 Dakar Rallisi sonrasında süspansiyon ve lastikler için analitik bir test hazırladı. Takım, Audi RS Q e-tron'un Ocak ayında düzenlenen ve 15 gün boyunca süren mücadelede 14 podyum görerek bir rekor kırmasına karşın, yarış boyunca çeşitli sorunlar yaşaması nedeniyle bir değerlendirme yaptı.

Audi Sport Takımı, Ocak ayında düzenlenen 2023 Dakar Rallisi’nde genel olarak başarılı bir mücadele sergilemelerine karşın, arzu edilen sonuca ulaşılmamasının nedenlerini belirlemek üzere gerçekleştirdiği analiz çalışmalarını tamamladı.

Daha Fazlası

2023-05-31 NSU ve Audi Neckarsulm fabrikası: 150 yıllık yenilik ve dönüşüm

Audi Tradition, 2023'teki yıldönümü için AUDI AG'nin tarihi araç koleksiyonundan bazı NSU güzelliklerini ortaya çıkarıyor. Audi Tradition ile Alman Bisiklet ve NSU Müzesi arasındaki işbirliği projesi olan “İnovasyon, Cesaret ve Dönüşüm” özel sergisinin kurulumu da devam ediyor.

Daha Fazlası

2023-05-18 Audi Sport GmbH 40. Yılını Nürburgring'deki özel bir buluşmayla kutluyor

Audi‘nin kırmızı eşkenar dörtgen ile yollara çıkan modelleri performans ve sportifliği temsil ediyor. Yaklaşık 40 yıl önce, 1983 yılında quattro GmbH olarak kurulan ve günümüzde Audi Sport GmbH ismini alan bu alt marka, o tarihten günümüze Audi’nin sportif ve özel imajına şekil vermeye devam ediyor. Audi Sport GmbH de doğum gününü bu özelliğine uygun; 18-21 Mayıs hafta sonunda Nürburgring 24 Saat ile başlayacak etkinliklerle kutluyor.

Daha Fazlası

2023-05-15 Ölümsüz tasarımıyla Audi TT, 25. yaşını kutluyor

Audi, bundan tam 25 yıl önce tasarım tarihine bir imza attı: Audi TT. 1998 yılında sahneye ilk çıktığı andan itibaren bu spor otomobil 3 nesil boyunca, sürücülere vaat ettiği eğlence ve yalın ama çekici tasarım dili sayesinde tüm dünyanın ilgi odağı oldu. "Auto Europe" 1999 yılında onu yılın en iyi yeni otomobili seçti.

Daha Fazlası

2023-05-15 Audi, 2023 OMR Festivalinde kişisel alana odaklandı

Online pazarlama ve teknoloji dünyası, Avrupa'nın en büyük dijital pazarlama ve teknoloji etkinliği olan OMR (Online Marketing Rockstars) Festivali kapsamında Hamburg'da bir araya geldi. Önceki yıllarda olduğu gibi 2023'te de etkinliğin ana sponsoru olan Audi, birçok interaktif unsur içeren büyük bir stantla festivalde yer aldı. Festival ziyaretçileri Audi'nin geleceğin sürüş deneyimini nasıl şekillendirdiğini deneyimle imkanı buldular. Premium markanın "Kendi alanınıza adım atın" kampanyasıyla sunduğu yaklaşım, otomotiv gelişiminde yeni bir zihniyeti temsil ediyor.

Daha Fazlası

2023-05-06 Tayland'da temiz su: Audi Çevre Vakfı, Ferry Porsche Vakfı ve everwave, Bangkok nehirlerini temizlemek için işbirliği yapıyor

Temiz su için birlikte: Audi Çevre Vakfı ve Ferry Porsche Vakfı, çevre dostu start-up everwave ile uzun vadeli yeni bir işbirliğine gidiyor. İşbirliği Tayland'daki nehirlerin ve suların temizlenmesine yardımcı olacak. Projenin odak noktası, her yıl yaklaşık 385 ton plastiğin denize döküldüğü başkent Bangkok. Ortaklık "Köprüler Kurmak" sloganı kapsamında atıklardan arınmaya yönelik küresel bir taahhütte bulunmayı hedefliyor.

Daha Fazlası

2023-05-02 AudiStream'de "Işık Hızı": Araç aydınlatma teknolojileriyle ilgili yeni çevrimiçi rehberli tur

Bundan böyle, AudiStream izleyicileri otomotiv mühendisliğindeki aydınlatma teknolojilerinin farklı dönemlerine ait gelişmeleri izleyebilecek. "Işık Hızı" canlı yayını, izleyicilere sürekli gelişen far ve stop lambası teknolojilerinin nasıl çalıştığını kapsamlı bir şekilde aktarıyor ve aydınlatma teknolojisi ile ışık tasarımının büyüleyici dünyasını yakından keşfetme olanağı sağlıyor. Tur rehberleri çevrimiçi tura eşlik ediyor ve soruları doğrudan yanıtlıyor.

Daha Fazlası

2023-05-02 NSU Ro 80: fütüristik, aerodinamik, şık

Döner piston anlamına gelen Ro ve tip tanımı için kullanılan 80… Bu iki ifade özel bir isim oluşturdu: Ro 80.

NSU Ro 80, Eylül 1967'de IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtıldığında, büyük yankı uyandırdı. Fuarın ziyaretçileri önce neyi taktir edeceğini şaşırdı; yenilikçi tasarımı mı, yenilikçi motoru mu ya da ikisini birden mi? Halkın modele olan büyük ilgisi ve beğenisi, satışlara yansımadı ve NSU Ro 80 üretimi, Nisan 1977'de sona erdi. Audi Tradition, bu medeli ve NSU'nun tarihini anıyor.

Daha Fazlası

2023-04-10 Sürdürülebilirliğin sergi alanı: Audi House of Progress

Audi, Autostadt Wolfsburg'daki mevcut binasını tamamen yeniden tasarladı ve burayı kalıcı bir sergi alanına dönüştürdü: Audi House of Progress…

Ziyaretçiler, Audi’nin dört marka değeri olan dijitalleşme, tasarım, performans ve sürdürülebilirlik ile ilgili herşeyi bu yeni sergi alanında görebiliyor.

Daha Fazlası

2023-04-03 Satış sonrası hizmetlerde Türkiye’nin en iyisi Audi markası oldu

Türkiye’de Audi ve rakip marka araç kullanıcıları arasında yapılan satış sonrası müşteri memnuniyeti araştırması - IACS sonuçlarına göre, Audi Türkiye servis ve satış sonrası hizmetlerdeki çalışmalarıyla birinciliği elde etti

Daha Fazlası

2023-03-27 Audi’den geri dönüşüm uygulaması

Otomotiv endüstrisinde malzeme döngüsünü azaltmak yönünde çalışmalar gerçekleştiren Audi bu alandaki bir sonraki adım için yeni bir ortak projeyi hayata geçiriyor: MaterialLoop. Araştırma, geri dönüşüm ve tedarik sektörlerinden 15 ortakla birlikte hayata geçirilen projede, kullanım ömürlerinin sonuna gelen araçlardan alınan ve tüketim sonrası olarak adlandırılan malzemelerin, yeni araç üretiminde kullanımı araştırılıyor.

Daha Fazlası

2023-02-02 Audi AG’den 1 milyon Euroluk deprem yardımı

Audi AG, Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere destek olmak amacıyla UNO-Flüchtlingshilfe’a 1 milyon Euro bağışladı.

Daha Fazlası

2023-01-27 Artırılmış gerçeklikle yeni bir dünya: Audi activesphere

Audi, küre konsept model serisinin dördüncüsü olan ve serinin doruk noktasını işaret eden Audi activesphere konsepti tanıttı.

Daha Fazlası

2023-01-16 Ferit Odman Audi e-tron’la sessizliği duymanın bir yolunu arıyor

Audi’nin farklı yaşamanın bir yolunu arayan ve farklı hayat tarzları olan isimlerin hikayelerini paylaştığı video serisi ‘Bir Yolunu Bul’un son konuğu caz bateristi ve besteci Ferit Odman oldu. Audi’nin gelecek vizyonunu yansıtan ilerleme tutkusunu vurgulayan videoda Odman’a Audi e-tron eşlik ediyor.

Daha Fazlası

2022-12-26 Audi Dakar Rallisi’ndeki ilk podyumunu görmek istiyor

Motor sporlarında e-mobiletinin verimliliğini ve rekabetteki gücünü göstermek adına geçtiğimiz yıl düzenlenen Dakar Rallisi’nde ilk adımını atan Audi, bu yıl da RS Q e-tron ile en iyiler arasında yer almayı amaçlıyor.

Daha Fazlası

2022-12-12 Audi şimdiden Formula 1’e girdi

Ağustos ayının sonunda Spa-Francorchamps'ta düzenlenen Belçika Grand Prix'si sırasında Formula 1’e gireceğini duyuran Audi, özel bir Audi F1 showcar aracın tanıtımını da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmişti. EA SPORTS ve Codemasters şimdi tam olarak bu aracı mükemmel ayrıntılarla dijital olarak yeniden yarattı ve en son oyun içi güncellemeyle F1® 22 video oyununa entegre etti.

Bu özel aracın çarpıcı tasarımı ve Audi'ye özgü motor sporları renkleriyle ilk yarıştan üç yıl önce Formula 1'in resmi simülasyonunun bir parçası olması, F1 tutkunları arasında da heyecan yarattı.

Daha Fazlası

2022-11-28 Çevre koruma için dronlar meyve bahçelerini izledi

Audi Çevre Vakfı’nın desteğiyle 2018 yılında başlayan insansız hava araçlarıyla (Drone) tarım arazilerinin takibi ve gözlemlenmesi araştırması ilk sonuçlarını vermeye başladı.

Yaklaşık 10 hektarı çayır alan olan yaklaşık 500 hektarlık bir arazideki meyve ağaçları dronlar tarafından takip edildi, otomatik olarak sınıflandırıldı ve değerlendirildi.

Kapsamlı dijital izleme çalışması sonucunda ağaçların sağlık durumları, canlılıklarını iyileştirmek için hedeflenen bakım önlemleri gibi bilgiler de alındı.

Daha Fazlası

2022-11-28 Audi RS Q e-tron, 2023 Dakar Rallisi'nde yüzde 60'tan fazla karbondioksit tasarrufu sağlıyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Dakar Rallisi’nde ilk startını alan Audi RS Q e-tron ile motor sporlarında e-mobilitenin verimliliği ve rekabet gücü konusunda önemli bir adım atan Audi yeni adımını atmaya hazırlanıyor.

Marka bu yıl 31 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Dakar Rallisi’nde mücadele edecek elektrik tahrikli ve enerji dönüştürücülü üç çöl prototipini ilk kez yenilikçi bir yakıtla yarıştırıyor.

Daha Fazlası

2022-11-17 Audi logosunu yeniden tasarladı

Audi, dört halkalı logosunda değişime gitti. İki boyutlu görünüm kazanan yeni logo Audi Q8 e-tron modelinden başlayarak kullanılmaya başlanacak.

Daha Fazlası

2022-10-26 Audi Türkiye e-tron modellerinin satışına başladı

Audi’nin tamamen elektrikli model ailesinin üyeleri Audi e-tron, Audi e-tron Sportback, Audi e-tron GT ve Audi RS e-tron GT’nin Türkiye’de satışına başlandı.

Daha Fazlası

2022-10-26 Audi S1 Hoonitron ve Ken Block’tan Electrikhana

ABD'li drift pilotu Ken Block’un Audi S1 Hoonitron ile hazırladığı Electrikhana videosunun Las Vegas’ta gerçekleştirilen çekimleri heyecan yarattı.

Daha Fazlası

2022-10-26 Audi Formula 1’deki ortağını belirledi: Sauber

Audi, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na katılımı yolundaki bir sonraki adımını attı. Sauber'i stratejik ortak seçen Audi, Sauber Grubu‘nda hisse satın almayı da planlıyor. Formula 1’in İsviçre merkezli tecrübeli takımı Sauber, Audi tarafından geliştirilen güç ünitelerini kullanarak 2026'dan itibaren Audi Fabrika Takımı olarak rekabet edecek.

Daha Fazlası

2022-10-24 Audi ‘Bir Yolunu Bul’ projesiyle 212 Photography Istanbul’daydı

Kültür ve sanatın bir çok dalında gerçekleştirilen organizasyonlara destek veren Audi Türkiye, 212 Photography Istanbul’da da yerini aldı.

Audi Türkiye, Türkiye’nin tarihi ve kültürü ile öne çıkan şehirlerini farklı yaşam tarzlarıyla buluşturduğu projesi ‘Bir Yolunu Bul’u sanat tutkunlarıyla buluşturdu.

Daha Fazlası

2022-10-19 Performans sanatçısı: Audi RS 3 Performance Edition

Audi Sport'un kompakt sınıftaki performans modelleri RS 3, yeni RS 3 Performance Edition ile yeni bir seviyeye ulaştı. Maksimum performans için geliştirilen özel sürüm, 407 PS güce ve 300 km/s en yüksek hız değerine sahip. RS tork ayırıcı ve seramik frenler gibi bilinen üst düzey teknolojilere ek olarak, optimize edilmiş yanal destekli RS koltuklar ve bir dizi özel tasarım öğesi yeni modeli daha farklı kılıyor.

Daha Fazlası

2022-10-07 Audi TT’ye saygı niteliğinde: 100 adetli sınırlı TT RS Coupe Iconic Edition2

Audi, ikonik modeli TT Coupe’nin 25 yıllık başarı hikayesini sadece 100 adetle sınırlı, çok özel ve yüksek performansa sahip Audi TT RS Coupé Iconic Edition2 modeliyle kutluyor.

Daha Fazlası

2022-10-06 Oktoberfest Audi ile Bomontiada’daydı

Geçtiğimiz ay Nick Cave konseri ile İstanbul’u sallayan Audi şimdi de Bomontiada’da gerçekleştirilen Oktoberfest’in sponsoru oldu.

Daha Fazlası

2022-10-05 Yeni Audi R8 Coupé V10 GT RWD ve sadece 333 adet

Ayrıcalıklı özelliklere sahip dünya çapında 333 otomobil; RWD Drive ile birleştirilmiş 5,2 L V10 FSI motorla sağlanan sürüş keyfi; Hassas ve kontrollü savrulma sağlayan yeni sürüş modu… Audi Sport GmbH Yeni Audi R8 Coupé V10 GT RWD’yi sunuyor.

Daha Fazlası

2022-09-26 Fas’taki testlerini tamamlayan Audi RS Q e-tron E2 yarış gününü bekliyor

Audi Sport, ilk rallisine, rallinin gerçekleştirileceği Fas’ta hazırlandı. Markanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Audi RS Q e-tron E2 ile katılacağı ralli öncesinde gerçekleştirilen testlerde, takımın pilot ve co-pilotları modelin ikinci evriminin zorlu koşullardaki performansından son derece memnun kaldılar.

Daha Fazlası

2022-09-02 Audi RS Q e-tron E2: Daha hafif, daha aerodinamik ve çok daha verimli

Geçtiğimiz Mart ayında Abu Dabi’de ilk çöl rallisini kazanan Audi RS Q e-tron evriminin bir sonraki aşaması için hazır. Yenilikçi prototip model, 2022 Fas ve 2023 Dakar rallileri için kapsamlı olarak geliştirildi.

Daha Fazlası

2022-08-27 Ve Audi Formula 1’de

Audi, motor sporlarının en önemli organizasyonu kabul edilen Formula 1’e dahil oluyor.

Marka, 2026'dan itibaren, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda, özel olarak geliştirilmiş aracıyla yarışacak.

Proje, Audi Sport'un Ingolstadt yakınlarındaki Neuburg'daki tesislerinde geliştiriliyor. Projenin hayata geçmesiyle on yılı aşkın bir süredir Almanya'da ilk kez Formula 1’de mücadele edecek bir motor geliştirilmiş olacak.

Audi‘nin 2026'da hangi takımla seriye dahil olacağı bu yılın sonuna kadar açıklanacak.

Daha Fazlası

2022-08-22 Park Orman’da Nick Cave rüzgarı esti

Audi Türkiye’nin sponsorları arasında yer aldığı Nick Cave & The Bad Seeds konserinde, sanatçı performansıyla izleyenlere müzik dolu bir gece yaşattı.

Daha Fazlası

2022-08-22 Audi’nin ‘Küre‘ model ailesinin dördüncüsü: Audi activesphere

Audi, ‘Küre-Sphere‘ konsept otomobil ailesine bir yenisini daha ekledi: Audi activesphere konsept.

İsmindeki “sphere” ifadesine işaret eden model, ailenin diğer üyeleri skysphere, grandsphere ve urbansphere konsept araçlarında olduğu gibi iç mekan tasarımları ve otonom sürüş teknolojisinde ulaştığı noktayla dikkat çekiyor.

Daha Fazlası

2022-08-17 20 yılı geride bırakan RS 6 ile ilgili 20 kısa bilgi

Audi, performans ve günlük kullanım özelliklerini birleştiren ve 20 yılda pazara sunulan dört nesliyle station wagon standartlarının belirleyicisi olan RS 6 modeliyle ilgili 20 kısa bilgi yayınladı.

Daha Fazlası

2022-08-01 Audi’den yenilikçi montaj ve lojistik konsepti: Modüler Montaj

Özellikle otomotiv sektöründe bir asırdan fazla bir süredir üretimin hızını belirleyen konveyör bant, günümüz teknolojinin geldiği noktada artık sınırlarına ulaşmış görünüyor. Çok sayıda türev ve kişiselleştirilmeye dayalı seçenekler, araçları giderek daha çeşitli hale getiriyor. Bu da doğal olarak montaj sistemlerindeki süreçlerin ve bileşenlerin daha değişken hale gelmesine neden oluyor. Bu karmaşıklığın üstesinden gelmek de giderek daha zor hale geliyor.

Audi bunun üstesinden gelmek amacıyla, otomotiv endüstrisinde dünyanın ilk modüler montaj sistemini yeni ve tamamlayıcı bir organizasyon biçimi olarak tanıtıyor: Modüler Montaj

Daha Fazlası

2022-07-25 Günlük kullanıma uygun üstün performansta 20 yıl ve dört nesil: Audi RS 6

Etkileyici performansı ve üstün günlük kullanım özellikleriyle yüksek performanslı station wagon dünyasında standartları belirleyen Audi RS 6 20’inci yılını kutluyor.

Audi Sport GmbH imzasını taşıyan model ardında bıraktığı 20 yılda, dört nesiyle dünya çapında sadık bir hayran kitlesi kazandı.

Daha Fazlası

2022-07-22 Audi ve Netflix’ten The Gray Man işbirliği

Russo Kardeşler imzasını taşıyan ve 15 Temmuz itibarıyla dünya genelindeki belirli sinema salonlarında gösterime giren The Gray Man’in resmi otomobil markası olan Audi, filmde, tamamı elektrikli RS e-tron GT, Q4 Sportback e-tron, RS 7 Sportback ve R8 Coupe modelleriyle yer alıyor.

Netflix’te 22 Temmuz itibarıyla gösterilmeye başlanacak filmin oyuncu kadrosu tam anlamıyla bir yıldızlar topluluğu. Aksiyon gerilim tarzı filmde, Ryan Gosling (Sierra Six), Chris Evans (Lloyd Hansen), Ana de Armas (Dani Miranda), Jessica Henwick (Suzanne Brewer), Regé-Jean Page (Denny Carmichael), Wagner Moura (Laszlo), Julia Butters (Claire), Dhanush (Avik San), Billy Bob Thornton (Donald Fitzroy) ve Alfre Woodard (Margaret Cahill) gibi isimler yer alıyor.

Daha Fazlası

2022-07-18 Membran teknolojisiyle sürdürülebilir madencilik

Audi Çevre Vakfı, yüksek teknoloji öğeleri madenciliğin yeni yollarını araştırmak için kullanıma sunuyor. Freiberg Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Mebran teknolojisi çalışması, fiber optik, fotovoltaik ve yarı iletkenler gibi modern teknolojiler için vazgeçilmez olan metaller, nadir elementler ve hammaddelerin çevre dostu ve sürdürülebilir bir şekilde çıkarılmasını kapsıyor.

Daha Fazlası

2022-06-24 Audi GREENTECH FESTİVALİ’nde sürdürülebilir bir dünya için projelerini anlatıyor

Avrupa'nın en büyük yeşil inovasyon ve fikir festivali GREENTECH FESTIVAL başlıyor. Bu yıl #TogetherWeChange-Birlikte Değişiyoruz- sloganıyla düzenlenen ve Berlin’deki eski Tegel Havalimanı arazisinde gerçekleşen uluslararası sürdürülebilirlik festivalinin kurucu ortakları arasında yer alan Audi, sürdürülebilirlik konusunda gerçekleştirdiği projelerini tanıtıyor.

Daha Fazlası

2022-06-13 Audi'den tasarım haftasına özel iki yeni konsept
Audi grandsphere ve Audi A6 Avant e-tron

Dünyada stil ve tarz denildiğinde nasıl ki akıllara İtalya geliyorsa, tasarım denildiğinde de akla ilk gelen şehirde Milano oluyor. Her yıl Uluslarası Tasarım Haftası'na ev sahipliği yapan Milano, bu unvanı elinde tutmakta ne kadar haklı olduğunu kanıtlıyor. Audi, bu yıl düzenlenen, günümüzün ve geleceğin tasarımını şekillendirmek için yeni ürünler ve fikirlerin sunulduğu Milan Desin Week kapsamında mobilite vizyonunu tanıttı.

Daha Fazlası

2022-06-06 Audi’den otonom sürüşe dair: SocAIty

Gelecekte kendi kendine giden arabaları yollarda görecek miyiz? Otonom sürüşün geniş bir kabul görmesi için insanların tutumlarının hangi yönde değişmesi gerekecek?

&Audi tarafından yapılan“SocAIty” çalışmasıyla gelecekle ilgili bu gibi birçok konuyu derleyen Audi, uzmanlarla birlikte sorulara yanıt arıyor ve bazı yaygın şehir efsanelerine de değiniyor; otonom sürüşle ilgili doğrular ve yanlışlar nelerdir?

Daha Fazlası

2022-05-30 Audi modelleri Apple Music ile konser salonuna dönüşüyor

Audi, müzik dinleme konusunda abonelikle hizmet veren Apple Music'i belirli modellere entegre ediyor. Böylece, araç içi internet verilerini kullanarak Multi-Medya Arayüzü (MMI) ekranından doğrudan ve sezgisel olarak Apple Music aboneliklerine erişim imkanı sağlanıyor.

Daha Fazlası

2022-05-18 Audi geleceğe giden yolu aydınlatıyor

Güvenlik ve müşteri memnuniyeti konusunu daima ön planda tutan Audi, başarısının temelini oluşturan bu iki konudaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Far teknolojisi, giderek daha önemli hale geldiği günümüzde, sürücü için ek güvenlik dışında iletişim ve kişiselleştirmeye kadar yeni olanakların kapısını da açıyor. Sistematik far dijitalleşmesi tüm bunları mümkün kılıyor. Özellikle yeni Audi A8 bunun en iyi örneklerinden biri.

Daha Fazlası

2022-05-16 Audi’den Müzeler Gününe özel: motor sporları tarihi

Audi, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla bir asırlık motor sporları tarihini ziyarete açıyor.

“Discover Museums with Joy“ sloganıyla Uluslararası Müzeler Günü kutlamalarına katılan marka, Audi Tradition uygulamasıyla 15 Mayıs Pazar günü tarihi koleksiyonundaki; Audi Type C “Alpensieger”den efsanevi Auto Union Silver Arrow modellerine, 1980'lerin ralli otomobil Audi Sport quattro S1'den 2022 Dakar Ralli’sinde yarışan Audi RS Q e-tron’a kadar, en etkileyici motor sporları seçkisini sergiliyor.

Daha Fazlası

2022-05-09 Audi hasarlı otomobil camlarını geri
dönüştürerek Q4 e-tron’da kullanacak

Audi hasarlı ve tamiri mümkün olmayan otomobil camlarını geri dönüştürüp yeni otomobillerde kullanıma olanak sağlayacak pilot bir projeye başladı.

Halen sadece şişe ve yalıtım malzemesi gibi ürünlerde kullanılmak üzere geri dönüştürülebilen otomobil cam ve sunrooflar, proje sayesinde tekrar otomobillerde yararlanılabilecek camlara dönüşecek.

Sürecin başarılı olması durumunda geri dönüştürülmüş bu plaka cam, Audi Q4 e-tron serisinde kullanılacak.

Daha Fazlası

2022-04-22 Mega şehrin merkezinde geniş iç hacim ile ulaşım

Audi, ‘Küre-Sphere‘ konsept modellerinin üçüncüsünü tanıttı. Sistematik bir şekilde içten dışa doğru tasarlanan Audi urbansphere konsept özellikle metropol şehir kullanımı için ideal.

Audi tasarımcıları ve mühendisleri urbansphere konseptini ilk etapta trafiğin yoğun olduğu Çin mega kentlerinde kullanılmak üzere tasarlamış olsalar da dünyanın bütün metropol merkezlerinde kullanım için uygun.

Daha Fazlası

2022-04-17 Dünyanın en performanslısı Audi e-tron GT quattro

Otomotiv sektöründe dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve ‘Otomotiv Dünyasının Oscarları‘ olarak bilinen World Car Awards – Dünya’da Yılın Otomobil Ödülleri'nde Audi e-tron GT “Dünya‘da Yılın Performans Otomobili“ seçildi.

New York’ta gerçekleştirilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen etkinlikte, Yılın Elektrikli Aracı, Otomobil Tasarımı kategorilerinde de aday gösterilen Audi e-tron GT quattro, dünyanın dört bir yanından 100'den fazla otomobil gazetecisinin, kapsamlı testleri neticesinde verdikleri oylarla bu ödüle layık görüldü.

Daha Fazlası

2022-04-17 Audi Güzel Atlar Ülkesinde Özgür Olmanın Bir Yolunu Buluyor

Audi Türkiye’nin ‘Bir Yolunu Bul‘ isimli video serisi, fotoğraf sanatçısı Mustafa Arıkan’ın Kapadokya’da gerçekleştirdiği ‘Özgür Olmanın Bir Yolunu Bul‘ isimli videosuyla devam ediyor.

Farklı yaşam tarzlarını Türkiye’nin tarihi ve kültürüyle öne çıkan şehirleriyle buluşturduğu video serisinde Güzel Atlar Ülkesi de olarak bilinen Kapadokya’nın benzersiz coğrafyasında, sanatçıya Audi A3 Sportback modeli eşlik ediyor.

Daha Fazlası

2022-04-11 Audi ile ‘Ruhunu Beslemenin Bir Yolunu Bul’

Audi Türkiye’nin farklı yaşam tarzlarını Türkiye’nin tarihi ve kültürüyle öne çıkan şehirleriyle buluşturduğu video serisi ‘Bir Yolunu Bul’, piyanist ve müzik yapımcısı Emir Ersoy’un videosuyla devam ediyor.

70'lerin önemli bazı hit parçalarını yeniden yorumladığı “1977” adlı albümüyle büyük beğeni kazanan piyanist ve müzik yapımcısı Emir Ersoy’un Diyarbakır’daki çekimlerinde, sanatçıya Audi A6 modeli eşlik ediyor.

Daha Fazlası

2022-04-04 Audi ile ‘Ulaşmanın Bir Yolunu Bul’

Audi Türkiye’nin farklı yaşam tarzlarını Türkiye’nin tarihi ve kültürüyle öne çıkan şehirleriyle buluşturduğu video serisi ‘Bir Yolunu Bul’, gezi bloggerı Kemal Kaya’nın videosuyla devam ediyor.

Türkiye ve yurtdışında yaptığı gezilerine ilişkin yazıları ilgiyle takip edilen Kemal Kaya, serinin yeni filminde ‘Ulaşmanın Bir Yolunu Bul’mak için Adana’da…

Daha Fazlası

2022-03-28 Audi ile ‘Hayal Etmenin Bir Yolunu Bul’

Audi Türkiye‘nin, ‘Bir Yolunu Bul’ video serisinde yeni durak Mardin…

Türkiye’nin tarihi ve kültürüyle öne çıkan şehirlerini farklı yaşam tarzlarıyla buluşturan video serisi Mardin şehrinde gerçekleştirilen çekimlerle devam ediyor.

Daha Fazlası

2022-03-21 Audi ile ‘Tasarlamanın Bir Yolunu Bul’

Audi Türkiye, ‘Bir Yolunu Bul’ video serisine, Gaziantep’te çekilen ‘Tasarlamanın Bir Yolunu Bul‘ isimli videosuyla devam ediyor.

Video serisi, Türkiye’nin tarihi ve kültürüyle öne çıkan şehirlerini farklı yaşam tarzları ile buluşturuyor.

Daha Fazlası

2022-03-17 Geleceğin üst sınıf modeli: Audi A6 Avant e-tron concept

Audi, yaklaşık bir yıl önce Nisan 2021’de Şanghay Otomobil Fuarı'nda elektrikli güç-aktarma sistemine sahip Audi A6 Sportback'i tanıtmıştı. Audi bu çalışmanın devamı ve ikinci üyesi olarak 2022 Yıllık Medya Konferansı kapsamında, geleceğin elektrikle çalışan üst sınıf A6 örneği olarak Audi A6 Avant e-tron concept’i tanıtıyor. Seri üretim odaklı A6 Avant e-tron concept, öncü sürüş teknolojileri ile Audi'nin geleneksel tasarım dünyasının sentezini gözler önüne seriyor.

Daha Fazlası

2022-03-14 Audi otomobilleri sanal gerçeklik platformuna dönüşüyor

Audi, holoride özelliğinin sanal gerçeklik eğlencesini seri üretime dahil eden dünyanın ilk otomobil üreticisi oluyor. Arka koltuk yolcuları sanal gerçeklik gözlüklerini (VR gözlükleri) takarak oyunlar, filmler ve etkileşimli içerik gibi çeşitli medya formatlarıyla vakit geçirebilecek

Daha Fazlası

2022-02-18 Audi ile ‘Bir Yolunu Bul’

Audi Türkiye, ‘Bir Yolunu Bul’ dediği yeni video projesiyle Türkiye’nin tarihi ve kültürü ile öne çıkan şehirlerini farklı yaşam tarzları ile buluşturuyor.

Daha Fazlası

2022-02-14 Ken Block, Mattias Ekström’üm co-pilotluğunda Audi RS Q e-tron’u kullandı

Ken Block, Audi’nin 224 numaralı prototipi Audi RS Q e-tron'u kar ve buz üzerinde test etti. Zell am See'deki (Avusturya) GP Ice Race pistindeki testlerde, Block’un co-pilotu ise Mattias Ekström oldu.

İkilinin testi, bu sıradışı prototipin Dakar Rallisi'ndeki performansından sonraki ilk kullanımı oldu.

Daha Fazlası

2022-02-07 Mattias Ekström çölün ardından buz üzerinde yarışıyor

Ocak ayında düzenlenen Dakar Rallisi'nde başarılı bir performans sergileyen Mattias Ekström çölden buza geçiyor: 5-6 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Race of Champions-ROC’ etkinliğinde Audi adına yarışıyor.

Daha Fazlası

2022-01-31 Kentsel hızlı şarj uygulamalarında bir ilk: Audi şarj merkezi konsepti

Yollardaki elektrikli araç sayısının her geçen gün artmasıyla şarj altyapılarında da farklı çözümler geliştiriliyor. Audi de bu konuda yeni bir projeyi hayata geçirerek dünyada bir ilke imza attı. Nürnberg'deki sergi merkezinde, dünyada türünün tek örneği olan bir şarj konseptini hizmete açtı.

Ayrılabilir yüksek güçlü şarj alanlarına sahip modern ve hızlı bu şarj istasyonu, evlerinde şarj imkanı olmayan elektrikli araç sahiplerine hizmet sunmayı amaçlıyor. Audi, gelecek dönemlerde bu şarj merkezi konseptini, kent içi bölgelerde de yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Daha Fazlası

2022-01-24 Audi, eletrikli otomobillerinin bataryalarını ikinci ömürlerinde de kullanıyor

Audi, elektrikli otomobillerinde kullanılmış lityum iyon bataryaları, ikinci ömürlerinde kullanmak üzere bir enerji depolama tesisini devreye aldı. RWE Generations şirketiyle işbirliğinde gerçekleştirilen proje, enerji devriminde yeni bir dönemi işaret ediyor.

RWE’nin Henstey Gölü’nde yerleşik pompajlı depolamaya sahip elektrik santralinde inşa edilen depolama tesisi, 60 bataryadan oluşan sistem sayesinde, yaklaşık 4,5 megavat saat elektriği geçici olarak depolayabilecek.

Daha Fazlası

2022-01-17 Audi kaynak noktalarını yapay zekayla kontrol ediyor

Audi, üretimde yapay zeka (AI-Artificial Intelligence) kullanımıyla ilgili bir pilot projeye daha imza atıyor. Neckarsulm tesislerinde yürütülen projede, yüksek hacimli üretimlerde punta kaynaklarının kalitesi yapay zeka ile kontrol ediliyor.

Sistem, Volkswagen Grubu'nun Siemens ve Amazon Web Services (AWS) ile birlikte geliştirdiği Industrial Cloud-Endüstriyel Bulut-un bir parçası olarak işliyor ve önümüzdeki dönemlerde diğer alanlarda da kullanılması planlanıyor.

Daha Fazlası

2022-01-10 Audi RS Q e-tronlar ilk bölümü tamamladı

Dakar Rallisi'nde Audi mola gününe altı podyum başarısıyla geldi

Dünyanın en zorlu rallisinde elektrikli araçla yarışan Audi Sport, rallinin ilk yarısında e-mobilitenin gücünü gösterdi.

Daha Fazlası

2022-01-03 Audi yeni bir dönem başlatıyor:
Audi RS Q e-tron ilk Dakar Rallisi'ne çıkıyor

1-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Dakar Rallisi, yeni bir dönemin başlangıcına sahne oluyor.

Motor sporları dünyasına quattro, TFSI, ultra, e-tron ve daha birçok yeni teknolojiyi kazandıran Audi, dünyanın en zorlu ralli organizasyonlarından biri olan Dakar’da, RS Q e-tron modeliyle yer alıyor.

Daha Fazlası

2021-12-20 Ken Block'a özel Audi S1 Hoonitron

1916 yılından bu yana devam eden ve Amerika’nın en eski otomobil yarışlarından biri olan Pikes Peak Hill Climb’da Audi efsane modeline atıfta bulunuyor. Audi Sport quattro S1’den Audi S1 Hoonitron’a…

Daha Fazlası

2021-12-13 Çölde yüksek teknolojili kontrol merkezi: Audi RS Q e-tron'un kokpiti

Audi’nin Dakar’da mücadele edecek aracı RS Q e-tron’un kokpiti, ekranlar ve göstergeleriyle ilk bakışta bir uçak kokpitini anımsatıyor.

Pilot ve co-pilotların binlerce kilometrelik çöl parkurlarında hızlı ve başarılı bir sürüş gerçekleştirmeleri de ancak böyle bir kokpit yardımıyla olabilir.

Daha Fazlası

2021-12-06 Audi, otonom sürüşün sosyal boyutunu ele alıyor:
2021 "SocAIty" araştırması

Audi‘nin, yapay zeka ve otonom sürüş gibi yeni teknolojiler konusunda disiplinler arası alışverişi teşvik etmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirdiği &Audi Initiative otonom sürüşle ilgili bir çalışmaya imza attı.

Yasal konulardan etik sorulara ve dijital sorumluluğa kadar bir çok konuda, otonom sürüşün toplumsal boyutuyla ilgili çalışmaları kapsayan 2021 "SocAIty" araştırması, Avrupa, ABD ve Asya'dan konunun uzmanları tarafından yapılan yorumları içeriyor.

Daha Fazlası

2021-11-29 IONITY'nin yatırım kararıyla Audi de yeni bir şarj deneyimine adım atıyor

Elektriki mobilitenin temel omurgasını iyi geliştirilmiş bir şarj altyapısının oluşturduğu gerçeğinden hareketle hayata geçirilen ve kurucuları arasında Audi’nin de yer aldığı IONITY,
2025 yılına kadar 5 binden fazla ek hızlı şarj noktası kurmak için yaklaşık 700 milyon Euro'luk yatırım yapma kararı aldı.

Daha Fazlası

2021-11-22 Audi, Dakar Rallisi için testlerine Fas’ta devam ediyor

Audi Sport, Dakar Rallisi hazırlıklarındaki ikinci testini Fas’ta gerçekleştirdi. Testler sırasında Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger ve Carlos Sainz/Lucas Cruz’dan oluşan ekipler sırayla Audi RS Q e-tron'un kokpitinde yer aldı.

Daha Fazlası

2021-11-15 Yılın En Güzel Otomobili Audi e-tron GT

Audi e-tron GT, Almanya'da düzenlenen Altın Direksiyon 2021 ödüllerinde (Goldenes Lenkrad- Golden Steering Wheel) ödüllerinde, ‘Yılın En Güzel Otomobili‘ kategorisinde birinciliğe layık görüldü. 70 modelin değerlendirildiği kategoride kazanan, Auto Bild dergisi ve Bild am Sonntag gazetesinin okurlarının kullandığı oylarla belirlendi.

Daha Fazlası

2021-11-08 Audi, Dakar Rallisi'nde güvenlik standartlarını belirliyor

Efsanevi Dakar Rallisi’ne sayılı gün kala Audi ekibi de çalışmalarını hızlandırdı. Off-road yarışlarının doğasından kaynaklanan risklerin yanısıra, aracın yüksek voltaj sistemine sahip olması, kaza durumunda optimum yolcu korumasını sağlayabiliyor olması gibi nedenlerle son derece ciddi bir çalışma gerektiren güvenlik konusu da, ekibin odaklandığı alanlarında başında yer alıyor.

Daha Fazlası

2021-11-01 Hayalinizdeki Audi’yi dijital uzmanınızla tasarlayın

Audi Türkiye, dijital dünyanın olanaklarını kullanarak yepyeni bir satış deneyimi sunuyor.

Daha Fazlası

2021-10-25 Dakar’da yarışacak Stéphane Peterhansel: “RS Q e-tron’un muazzam bir sürüş keyfi var”

Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Dakar Rallisi'nde RS Q e-tron’la mücadele etmeye hazırlanan Audi Sport, hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.

Daha Fazlası

2021-10-18 AudiStream ile zamanda yolculuk

Audi, yeni çevrimiçi tur programıyla otomotiv tarihini sürükleyici bir deneyime dönüştürüyor.

AudiStream uygulamasıyla Audi'nin 120 yılı aşan tarihindeki önemli noktalar çevrimiçi olarak keşfedilebiliyor. Yeni “Audi Tradition” yayını, tarihsel görüntüleriyle markanın tarihine ışık tutuyor. Tur süresince izleyicilere bilgiler veren tur rehberleri, sorulara da canlı olarak cevap veriyor.

Daha Fazlası

2021-10-08 Audi “quattro-unbound” ile Contemporary Istanbul’da

Audi’nin sponsorları arasında yer aldığı Contemporary Istanbul başladı.
16. Contemporary Istanbul’da, 47 galeri ve 436 sanatçının 1240 eseri yer alıyor.
Contemporary Istanbul’un resmi taşıyıcı sponsorluğunu üstlenen Audi “quattro – unbound” isimli video art çalışmasıyla etkinlikte yer alıyor.

Daha Fazlası

2021-09-26 Audi Sport’ta Dakar için zamana karşı yarış

Dakar Rallisi'nin başlamasına 100 gün kaldı. Audi Sport’un Dakar ekibindeki herkes bu 100 günde ortak bir hedefe kitlendi: asıl büyük hedefe ulaşabilmek için Hail'deki start rampasına en iyi şekilde hazırlanmış üç araç koymak.

Daha Fazlası

2021-09-13 Audi ürün ve hizmetleriyle Autoshow 2021 Mobility’de

Audi, Türkiye’nin ilk digital Autoshow’u Autoshow 2021 Mobility’de Türkiye’de satışa sunduğu modellerin yanısıra, performans modelleri RS ailesinin ikonu haline gelen RS 6 Avant’ın da tanıtımını yapıyor.

Daha Fazlası

2021-09-13 Audi’den yolculara sanal gerçeklik uygulaması holoride

Audi, arka koltuktaki yolcuların seyahat sırasında kullanabilecekleri yeni bir sanal gerçeklik (VR) uygulaması geliştiriyor: holoride

Daha Fazlası

2021-09-06 Özel jetlerin konforu yollarda: Audi grandsphere

Audi, IAA 2021'de sergileyeceği konsept modeli Audi grandsphere’i tanıttı. 5,35 m uzunluğundaki grandsphere, dördüncü seviye otonom sürüş özellikleriyle yolculukta özgürlüğün yeni boyutlarını ortaya çıkarıyor: bu modda iç mekan, direksiyon simidi, pedallar veya ekranlar olmadan geniş bir deneyim alanına dönüşüyor. Böylece sürücü ve yolcu için Audi grandsphere'in entegre edildiği dijital ekosistemin tüm işlevlerine erişimin mümkün olduğu maksimum alan yaratılmış oluyor.

Daha Fazlası

2021-08-31 Dakar Rallisi'nde sahne alacak Audi RS Q e-tron’un testlerine başlanıyor

Audi, 2022 yılının Ocak ayında düzenlenmesi planlanan Dakar Rallisi’nde mücadele edeceği RS Q e-tron’un testlerine başladı.

Daha Fazlası

2021-08-24 Audi skysphere konsept modelini tanıttı

Audi, yeni konsept araç ailesinin ilk üyesini tanıttı: skysphere…

Daha Fazlası

2021-08-16 Nürburgring Nordschleife'de kompakt sınıfının en hızlısı
Audi RS 3

Nürburgring’in kompakt sınıf otomobillerdeki yeni rekoru Audi’nin… Audi’nin RS3 modeliyle piste çıkan Audi Sport pilotu Frank Stippler, 7:40.748 dakikalık derecesiyle pist rekoruna imza attı. Daha önceki rekorun da sahibi olan Stippler, derecesini 4,64 saniye iyileştirdi.

Daha Fazlası

2021-08-02 Audi'de çalışmak ve öğrenmek uzaklara taşınıyor

Audi, esnek çalışma düzenlemeleriyle, hibrit işletmeye giden yolda ilk adımı atıyor. Katılımcılar, eğitim programlarının yüzde 20'sine kadarını uzaktan yapabilecek.

Daha Fazlası

2021-07-19 Audi mobilitesinin yeni mimarisi – iç dünyalar

Audi’nin TechTalks etkinlikleri adı altında düzenlediği teknoloji buluşmalarında, markanın tasarımda geldiği nokta, konunun en üst yöneticileri tarafından aktarıldı.

Daha Fazlası

2021-07-12 Audi, Vorsprung durch Technik sloganının 50. Yılını kutluyor

Audi’nin tüm dünyada bilinen sloganı “Vorsprung durch Technik-Teknolojiyle bir adım önde” bu yıl 50. yıl dönümünü kutluyor.

Daha Fazlası

2021-07-02 Audi’den A3, Q3 ve Q2 modellerine özel avantajlı fiyatlar

Audi, A3, Q3 ve Q2 modellerini 19 Temmuz tarihine kadar özel fırsatlarla satışa sunuyor.

Daha Fazlası

2021-06-28 Audi GREENTECH FESTİVALİ 2021'de

Berlin'de düzenlenen GREENTECH FESTİVALİ 2021, sürdürülebilir ve iklim dostu bir yaşam tarzı için yenilikçi teknolojiler konusuna odaklandı.

Daha Fazlası

2021-06-17 Yeşil Teknoloji: Audi'de Çevre Projeleri Hızlanıyor

Audi’nin özellikle pandemi döneminde büyük ilgi gören ve bugüne kadar yenilikçi ve karmaşık birçok teknolojik konuyu açıkladığı TechTalk etkinliklerinin sonuncusunda odak noktası Yeşil Teknoloji oldu.

Daha Fazlası

2021-06-07 Audi Q3 ailesi ve A3 Sportback modellerinde fırsat

Audi, Audi Finans işbirliğiyle bir fırsat kampanyası başlattı.

Daha Fazlası

2021-05-31 Çağdaş Sanatın destekçisi AUDI bu yıl da Contemporary Istanbul’da

Çağdaş sanatın merkezi Contemporary Istanbul’un resmi taşıyıcı sponsoru yine Audi oldu.

Daha Fazlası

2021-05-24 Audi Sport, Nürburgring 24H'de altıncı zaferin peşinde

Audi Sport, 3-6 Haziran’da düzenlenecek olan Nürburgring 24 Saat'te hedefini altıncı şampiyonluk olarak belirledi.

Daha Fazlası

2021-05-17 4 nesilde 200’den fazla model: Audi direksiyonlarının gelişimi

Sürücü koltuğuna oturduğunuzda, tasarımı, ergonomisi, kontrollere sağladığı ek kolaylıklar ve verdiği duygu gibi birçok kriterin belirleyici olduğu direksiyonlar her araç için farklılık gösteriyor.

Daha Fazlası

2021-05-10 Audi’den yılda 40 ton yağ tasarrufu sağlayacak yöntem

Mission:Zero adını verdiği çevre programıyla dünya genelindeki üretim merkezlerinde ekolojik ayak izini azaltmak yönünde önemler geliştiren Audi, yeni bir uygulama başlattı.

Daha Fazlası

2021-05-03 Audi ses felsefesi otomobile akustik bir ahenk getirmektir

Ses ve akustiği bilgi-eğlencenin kalitesinden çok daha fazla olarak gören Audi.

Daha Fazlası

2021-04-30 Tam kapanmada da Audirect ile satış devam edecek

Audi Türkiye’nin görüntülü satış hizmeti olan ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınıyla birlikte daha da tercih edilir hale gelen AUDIRECT, tam kapanma süresince ek satış temsilcileriyle hizmet verecek.

Daha Fazlası

2021-04-26 Audi’de hedef sezonun ilk podyumu.

Formula E sezonu İspanya- Valensiya’da düzenlenecek yarışla devam ediyor.

Daha Fazlası

2021-04-19 Yenilenen Q2 showroomlarda yerini aldı.

Audi’nin dört yıl önce pazara sunduğu ve Q model ailesinin en küçüğü olan Q2 yenilendi.

Daha Fazlası

2021-04-09 Audi’de hedef, sezonun Avrupa’daki ilk yarışında podyuma çıkmak

Şubat ayının sonunda Diriyah’da gerçekleşen iki yarışla başlayan Formula E, Avrupa'ya geliyor.

Daha Fazlası

2021-04-05 Yeni Audi Q3 Türkiye’de

Audi’nin çok yönlü SUV’u Yeni Audi Q3 Türkiye’de satışa sunuldu.

Daha Fazlası

2021-03-29 Audi, 2035 yılına kadar üretimdeki su tüketimini yarı yarıya azaltmayı planlıyor.

Doğal kaynakların sorumlu kullanımı konusunda "Mission Zero" çevre programını hayata geçiren ve sadece üretim tesislerinin karbondan arındırılması değil, aynı zamanda tesislerdeki su temini üzerinde çalışmalara imza atan Audi

Daha Fazlası

2021-03-22 Audi 2020 yılını değerlendirdi.

Audi, pandeminin gölgesinde geçen zorlu 2020 yılında sürdürülebilir mobilite dönüşümünü kesintisiz güçlü bir şekilde sürdürdü.

Daha Fazlası

2021-03-15 Audi, sürücülerini kaygan yollar konusunda daha hızlı uyarıyor

Audi, daha güvenli ve daha akıllı mobiliteye doğru bir adım daha atıyor.

Daha Fazlası

2021-03-08 Audi Erken Geri Dönüşüm yerine, İkinci Kullanıma odaklanıyor

Audi, elektrikli modellerinde kullanılan batarya modüllerini, ömürlerini tamamladıktan sonra değerlendirecek yeni bir kullanım alanı oluşturuyor.

Daha Fazlası

2021-02-26 Audi, ilk resmi Formula E’de şampiyonluk peşinde

Bu yıl ilk kez Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA)’nın resmi şampiyonası olarak gerçekleşecek olan Formula E’de Audi Fabrika Takımı, şampiyonluk hedefliyor.

Daha Fazlası

2021-02-22 Yeni Audi A3, iki farklı gövde tipiyle satışa sunuldu.

Audi’nin premium kompakt sınıftaki başarılı temsilcisi A3 dördüncü nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Daha Fazlası

2021-02-15 Şehirlerde sürdürülebilirlik ve yaşam kalitesi için yapay zeka

Audi’nin de kurucu ortakları arasında yer aldığı ve Sven Krüger, Marco Voigt ve Nico Rosberg tarafından oluşturulan sürdürülebilirlik platformu GREENTECH FESTIVAL’de GREEN FUTURE ödülüne bir yapay zeka layık görüldü.

Daha Fazlası

2021-02-11 Audi tarzı, yenilenen yüzüyle seninaudin.com’da

Audi’nin, ‘Audi Butik’ ve ‘Orijinal Aksesuar’ ürünlerinin satışını gerçekleştirdiği platformu seninaudin.com yeni yüzüyle yayına alındı.

Daha Fazlası

2021-02-08 Audi’den sanal ortamda çalışma ve öğrenmeye teşvik:
"Audi Spaces"

Korona salgını nedeniyle tüm dünyada çalışma şeklinin uzaktan çalışma, ev-ofis gibi yöntemlere döndüğü şu dönemde Audi, çalışanlarını motive etmek amacıyla yeni bir uygulamayı devreye alıyor.

Daha Fazlası

2021-02-01 Sportif, pratik ve zarif: Q5 Sportback

Audi, Q model ailesinin beğenilen üyelerinden Q5 Sportback, tamamen yenilenmiş haliyle yılın ikinci çeyrek döneminin sonunda Türkiye’de.

Daha Fazlası

2021-01-25 Contemporary Istanbul’un sanal versiyonu sona erdi

Audi’nin sponsorları arasında yer aldığı ve 19-20 Aralık tarihlerindeki ön izleme ile başlayan Virtual Contemporary Istanbul, sona erdi.

Daha Fazlası

2021-01-18 Audi’den son çeyrek atağı

AUDI AG 2020'yi, Ekim ve Aralık ayları arasında gerçekleştirdiği 505 bin 583 adetlik otomobil satışıyla, şirket tarihindeki en başarılı çeyrek yılla tamamladı.

Daha Fazlası

2021-01-11 Audi Türkiye quattro ile Gladyatör Ödülü aldı

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin 11’incisi sahiplerini buldu. Audi Türkiye, İletişim kategorisinde Audi quattro 40. Yıl ilanı ile Yılın Dergi Uygulaması ödülünün sahibi oldu.

Daha Fazlası

2021-01-04 Audi museum mobile 20. yaşını yeniliklerle kutluyor

Milenyumla birlikte kapılarını açan Audi museum mobile, 20’inci yılını kutluyor. Geride kalan yirmi yılda, Audi klasiklerini ve markanın teknolojik gelişimini ziyaretçilere aktaran müzenin Aralık 2000 tarihinde başlayan başarı öyküsü, 20’inci yıla özel hazırlanan 34 yeni tarihi araç sergisiyle devam ediyor.

Daha Fazlası

2020-12-28 Sanal Gerçeklik ve 3D tarayıcı ile dijital üretim planı yapılan ilk Audi: Audi e-tron GT

Audi’nin elektrikli otomobili e-tron GT, markanın üretim planı tamamen sanal ortamda ve fiziksel hiçbir prototip kullanılmadan gerçekleştirdiği ilk model oldu. Audi, sanal ortamda planlama yapmak ve üretim hattı oluşturmak için Sanal Gerçeklik (VR) yazılımı geliştirdi. 3D tarama, yapay zekâ ve otomatik öğrenmeden faydalanan Audi Neckarsulm’daki 250 bin metre karelik üretim sahasını dijitale aktardı.

Daha Fazlası

2020-12-21 Audi sanal Contemporary Istanbul’da

Audi’nin sponsorları arasında yer aldığı Contemporary Istanbul’un 15’incisi, çevrimiçi olarak düzenleniyor.
Audi’nin “quattro – unbound” isimli video art çalışmasıyla yer alacağı fuar Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak.

Daha Fazlası

2020-12-14 Audi, yönünü pistlerden çöllere çevirdi

Audi, 2022 yılında dünyanın zorlu motorsporları etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Dakar Rallisi’nde yarışmayı hedefliyor. Bu zorlu yarışta ilk kez mücadele edecek marka, elektrikli bir aktarma organının, yüksek voltlu bir batarya ve verimli bir enerji konverterüyle birleştiği bir modeli hazırlamaya başladı.

Daha Fazlası

2020-12-07 Audi, lojistik planlamada Artırılmış Gerçeklik kullanıyor

Audi, lojistik süreçlerine Artırılmış Gerçeklik – AR (Augmented Reality) teknolojisini dahil ediyor. Lojistikte kullanılacak ve daha önceleri prototiplere göre hazırlanan konteyner ve diğer taşıma ekipmanlarını artık üç boyutlu hologramlar kullanılarak belirleniyor.

Daha Fazlası

2020-11-30 Audi’den otomotiv plastikleri için geri dönüşüm yöntemi

Audi, otomotiv üretiminde kullanılan karışık türdeki plastiklerin geri dönüşümü için pilot bir proje başlattı. Karlsruhe Institute for Technology (KIT) işbirliğiyle gerçekleştirilen projede kimyasal bir geri dönüşüm yöntemi kullanılıyor.

Daha Fazlası

2020-11-09 A3 Sportback’in dördüncü nesline Altın Direksiyon

Premium kompakt sınıfın simgesi olan Audi’nin başarılı modeli A3, dördüncü nesliyle başarılarını devam ettiriyor. Yeni A3 Sportback, 63 farklı modelin değerlendirildiği “Golden Steering Wheel 2020-Altın Direksiyon” ödüllerinde, ‘Kompakt Otomobiller’ kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Daha Fazlası

2020-10-26 Audi TechTalk’ta quattro anlatıldı.

Audi’nin otomotiv teknolojisiyle ilgili konuları ele aldığı ve çevrimiçi toplantı formatında gerçekleştirdiği “Audi TechTalk” programında yeni konu, 40. Yılı nedeniyle quattro oldu.

Daha Fazlası

2020-10-21 Audi’nin ilk Yazılım Geliştirme Merkezi (SDC), hizmete girdi.

Audi, Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan Yazılım Geliştirme Merkezi (SDC-Software Development Centers) üslerine Ingolstadt’la dahil oldu.

Daha Fazlası

2020-10-02 Audi’den yeni marka stratejisi : “Future is an Attitude”

Audi, küresel bir marka kampanyası başlatarak, yeni stratejisini ortaya koydu: “Future is an Attitude”
Audi Markası’ndan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Wenders: "Marka stratejimize rötuş yaparak, 'Vorsprung'a daha çağdaş bir anlam kazandırıyor ve kendimizi geleceğe uygun hale getiriyoruz"

Daha Fazlası

2020-09-28 Bayern Münih Audi ile elektriklendi!

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Bayern Münih, Audi ile yıllardır devam eden sponsorluk kapsamında, dünyada elektrikli otomobil kullanan ilk futbol takımı oldu. Audi, takımın oyuncularının kullanacağı e-tron modellerinin şarjı için, Bayern’in antrenman sahası Sabern Strasse’ye şarj üniteleri de yerleştirdi

Daha Fazlası

2020-09-22 İki efsane Marmaris’te buluştu

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) tarihinde, bir yarış kazanan ilk ve tek kadın ralli pilotu olan Michele Mouton, 1981 yılında kazandığı yarışta kullandığı Audi aracın bir benzeriyle Marmaris’te buluştu.

Daha Fazlası

2020-09-14 Atmosferdeki karbondioksiti kayaya çevirmek!

Audi’nin 7 yıldır desteklediği İsviçreli çevre koruma start up’ı Climeworks, İzlanda’da dünyanın en büyük “direkt hava yakalama” tesisini kuruyor. Geleceğin çevre teknolojisi olarak gösterilen hava toplama teknolojisinde, atmosferdeki hava bir filtreden geçirildikten sonra, içindeki karbondioksit toplanıyor. Sonrasında yer altına gönderilerek orada kayalaşması sağlanıyor.

Daha Fazlası

2020-09-07 Audi Türkiye’nin teknisyenlerinden
Robotik kıyafete tam not!

Audi AG’nin geliştirdiği robotik kıyafet Skelex, geçtiğimiz aylarda Doğuş Otomotiv-Audi tarafından da Oto Maslak’ta test edilmeye başlanmıştı. Testlere katılan Türk teknisyenler, çalışma şartlarının kolaylaştığını ve verimlerinin arttığını söyleyerek robotik kıyafete tam not verdi. Kıyafet gelecek yıl İstanbul’daki, sonrasında da Türkiye genelindeki Audi Yetkili Servisleri’nde kullanılmaya başlanacak.

Daha Fazlası

2020-08-31 Çevik ve konforlu sürüş için
yeni bir teknoloji: Audi eAWS

Geniş bir SUV modelinin her türlü yol şartında konforlu sürüşten ödün vermeden en sportif sürüşü ve minimum merkezkaç kuvveti uygulamasın nasıl sağlarsınız? Audi bunu Elektromekanik stabilizasyon sistemi (electromechanical roll stabilization, eAWS) ile sağlıyor.

Daha Fazlası

2020-08-24 Audi, yeni nesil OLED teknolojisini kullanmaya başladı

Audi, aydınlatma sistemlerinde ‘Dijital OLED’ teknolojisini kullanmaya başladı. 2016 yılında organik ışık yayan diyotları (OLED) aydınlatma sistemlerinde kullanarak bu alanda bir öncü olan Audi, bu teknolojiyi dijitalleştirerek, bir yandan yol güvenliğine katkı sağlamayı, bir yandan da arka farların kişileştirilmesine imkan tanımayı hedefliyor.

Daha Fazlası

2020-08-17 Elektrik çağında quattro!

Audi’nin bu yıl 40’ıncı yaşını kutlayan ve otomotiv dünyasında bir devrim olarak nitelendirilen quattro dört tekerden çekiş sistemi, yıllar içinde gelişen teknolojiler ile güncellenerek mükemmelleştirildi. Şimdi ise e-tron modellerinde yer alan elektrikli quattro teknolojisi, bu sistemi elektromobilite çağına taşıyor.

Daha Fazlası

2020-07-27 Evden otomobil şarj edilir de
Otomobilden ev şarj edilir mi?

Audi ve enerji yönetim ve dağıtım şirket Hager Group, e-tron modellerinin bir enerji taşıma ve enerji transfer aracı olarak da kullanılması amacıyla bir işbirliğine gitti. İki kurumun öngörüsüne göre e-tron modelleri, çift taraflı şarj sistemi ile (bidirectional charging) bataryalarında depoladıkları enerjiyi, ihtiyaç halinde kullanıma açabilir. Araştırmacılara göre tam şarj olmuş bir Audi e-tron, bir hanenin 1 haftalık enerji ihtiyacını karşılayabilir.

Daha Fazlası

2020-07-21 Audi’den temassız teslimat

Audi araç teslimi sırasında sosyal teması azaltmak amacıyla yeni bir uygulama gerçekleştirdi. Audi Yetkili Satıcıları’na araçlarını teslim almaya gelen müşteriler dilerlerse danışmanlardan bilgi almak yerine, kendilerine gönderilecek bilgilendirme videosu ile bu hizmete temassız bir biçimde erişip, araçları hakkında detaylı bilgi edinebilecekler.

Daha Fazlası

2020-07-13 Audi Q2’lerde faiz fırsatı

Audi’nin Kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Q2, avantajlı seçeneklerle alınabiliyor. Sınırlı sayıdaki model için yüzde 0,49 faiz oranı uygulanıyor.

Daha Fazlası

2020-06-15 Aradığınız Audi parmaklarınızın ucunda

Hedeflerini her zaman Audi AG’nin global stratejisi ve hedeflerine paralel olarak belirleyen Audi Türkiye, dijital uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. audi.com.tr’de bulunan ‘Stok Bulucu’ (stock locator) sorgulama sayfasıyla tüketiciler aradıkları modelin hangi Yetkili Satıcı’da olduğunu kolaylıkla öğrenebiliyorlar. Uygulama, Türkiye genelindeki tüm Audi Yetkili Satıcıları’nda bulunan modelleri görebilme ve sergilenen araçlar hakkında detaylı bilgiye ulaşma imkânı sunuyor.

Daha Fazlası

2020-05-28 Audi tasarım stüdyosuna sanal tur

Audi, www.audi.stream sitesi aracılığıyla düzenlediği Insight Audi Design turu ile tarihten bugüne tasarım dünyasını ziyaretçiler ile paylaşıyor.

Daha Fazlası

2020-05-13 Audi garanti sürelerini 3 ay uzattı!

Audi, COVID 19 salgını nedeniyle garanti süreleri 1 Mart ile 31 Mayıs tarihleri arasında biten Audi sahiplerinin garanti sürelerini 3 ay uzattı.

Daha Fazlası

2020-03-09 Geri kazanılmış PET şişeden koltuk döşemesi

Audi’nin en beğenilen modellerinden biri olan A3’ün dördüncü neslinin koltuk döşemelerinde, geri dönüştürülmüş PET şişelerinden elde edilen materyal kullanılıyor.

Daha Fazlası

2020-02-24 5G teknolojisi ile Audi’de robot ve insan birlikte çalışacak

Audi, İsveçli iletişim devi Ericsson ile birlikte üretim merkezlerinde insan ve robotların birlikte daha rahat ve verimli çalışmaları için iş birliği yapıyor.

Daha Fazlası

2020-02-17 Audi’den sanal ve interaktif fabrika turu

Audi otomotiv dünyasında sanal interaktif fabrika turu sunan ilk marka oldu. www.audi.stream sitesinden markanın Ingolstadt’taki fabrikasında bulunan birçok üretim noktası canlı yayında İngilizce konuşan rehberler ile gezilebiliyor.

Daha Fazlası

2020-02-10 Efsanevi quattro 40 yaşında!

Audi’nin efsanevi dört tekerden çekiş sistemi quattro bu yıl 40’ıncı yaşını kutluyor.

Daha Fazlası

2020-01-30 Audi’nin robotik kıyafeti Skelex 360 Türkiye’de!

Audi AG’nin Ingolstadt’taki fabrikasında çalışma şartlarını daha konforlu hale getirmek amacıyla kullanılmaya başlanan ergonomik güç destek sistemi, Doğuş Otomotiv-Audi tarafından Türkiye’de pilot proje kapsamında kullanılmaya başlandı. Testler başarılı olursa, ülke genelindeki Audi Yetkili Servisleri’nde kullanılacak.

Daha Fazlası

2020-01-27 Audi’den İzmir’e Nefes Aldıracak Proje

Audi Yetkili Satıcısı Eröz Otomotiv, İzmir’de özel bir farkındalık çalışmasına imza attı. 2019 Ağustos ayında İzmir’de yaşanan Orman yangını sonrasında harekete geçen Eröz Otomotiv yetkilileri, çalışanların bireysel katılımlarla da desteklediği ‘Nefes Aldıran Yollar Projesi’ ile İzmir’in dağlarını tekrar yeşillendirmek için çalışma başlattı.

Daha Fazlası

2020-01-20 Spor ve eğlenceyi bir araya getiren Red Bull Homerun Audi sponsorluğunda gerçekleştirilecek

Yılın en büyük kış spor etkinliği olan Red Bull Homerun, Audi sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin 4 önemli kayak merkezinde aynı gün aynı anda düzenlenecek etkinlik adrenalin tutkunları, farklı ve heyecanlı bir kış sporu deneyimi yaşamak isteyen herkese keyifli vakit geçirme fırsatı sunacak.

Daha Fazlası

2020-01-10 Audi Türkiye'ye İki Gladyatör Ödülü

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin onuncusu sahiplerini buldu. Audi Türkiye, gecede iki ödül birden aldı.

Daha Fazlası

2019-12-26 Audi’ye Kristal Elma’da 3 ödül!

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nda Audi yaratıcı çalışmaları ile 3 ödül kazandı

Daha Fazlası

2019-12-23 Ekonomi ve ekoloji Audi’nin yeni Showroom konseptinde buluştu

Audi’nin Almanya’daki Münih Havalimanı’nda hizmete açtığı yeni deneyim merkezi Audi Brand Experience Center, mimari alanındaki son teknolojileri ve enerji verimliliği çalışmalarını bir araya getiriyor. Audi’nin uluslararası satış ağı ve etkinlik organizasyonu için bir buluşma noktası olan merkezin ısıtma ve soğutması jeotermal su kaynağından elde edilirken, elektrik ise güneş enerjisinden sağlanıyor.

Daha Fazlası

2019-12-16 Audi’den iki yeni robotik kıyafet: EXOSKELETON

Audi, üretim tesislerindeki çalışanlarının daha ergonomik ve verimli çalışmalarını sağlamak için iki robotik aparatın geliştirmesini yapıyor. Çalışanların vücutlarının dış destek yapılarını ve eklemlerini korumak, baş üstü mesafedeki işleri yaparken daha rahat çalışmalarına destek vermek amacıyla kullanılacak olan EXOSKELETON’ların test sürecine başlandı. Markanın Ingolstadt’taki tesislerinde boyahane ve diğer bazı çalışma alanlarında görevli 60’a yakın personel, bu aparatları kullanıyor.

Daha Fazlası

2019-12-04 Audi’nin “Güzel Hareketleri”nden şimdi de Otomobilin İşaret Dili Videoları

Audi Türkiye’nin, ülke genelindeki yetkili satıcılarında görevli satış danışmanlarına yönelik başlattığı işaret dili eğitimleri, 13 yetkili satıcıya ulaştı. “Güzel Hareketler” adlı proje kapsamında bir sonraki adım ise işitme engelli sürücülerin sürüş esnasında bilmeleri gereken temel uyarılara ilişkin hazırlanan “Otomobilin İşaret Dili Videoları” hazırlamak oldu.

Daha Fazlası

2019-12-02 Otomotivde en iyi sadakat programı benimAudim oldu

Audi’nin online sadakat programı benimAudim, bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Türkiye Sadakat Programları Araştırması’nda otomotiv dalında Tüketicinin Aşık Olduğu Programlar sıralamasında ilk sırada yer aldı

Daha Fazlası

2019-11-11 Audi Sport Takımı Formula E’nin Yeni Sezonu İçin Yola Çıktı!

Audi Formula E Takımı Audi Sport ABT Schaeffler, 22-23 Kasım tarihleri arasında Diriyah Pisti’nde düzenlenecek sezonun ilk yarışı için 2 yarış otomobilinin de arasında bulunduğu 10 ton kargo ile takımın Almanya Kempten’deki merkezinden Suudi Arabistan’a yola çıktı

Daha Fazlası

2019-10-30 Audi’nin en çok satan modeli A4 güncellendi!

Audi’nin dünya genelinde en çok satan modeli Audi A4’ün en yeni nesli Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Audi A4 PI, markanın yeni tasarım dili ve sürücü ve yolcunun akıllı telefonlarından aşina oldukları kullanım kolaylığını sağlayan MMI bilgi-eğlence sistem ile güncellendi.

Daha Fazlası

2019-10-16 Elektrikli mobilite dünyasında Audi: Yol Haritası E

Audi gelecekte elektrikli mobilite öngörüsünü ve çalışmalarını “Yol Haritası E (Road Map E) dokümanıyla kamuoyuyla paylaştı. Markanın her alanında bir “elektrikli mobilite sağlayıcısı” olarak konumlandığı bu süreçte 2025 yılına kadar 30 farklı elektrikli modeli de kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor

Daha Fazlası

2019-09-30 Audi'nin Gelecek 5 Yıl Hedefi

Audi, kendisine otomobil üretimi ve dağıtımı süreci de dahil olmak üzere otomobillerden kaynaklı emisyon salınımını 2025 yılına kadar yüzde 30 oranında azaltma hedefi koyduğunu açıkladı.Ana hedef ise, 2050 yılına kadar karbondioksit emisyonu dengesi 0 olan bir kurum haline gelebilmek

Daha Fazlası

2019-09-18 Audi Türkiye’den ‘Güzel Hareketler’

Audi Türkiye, Türkiye genelindeki yetkili satıcılarında görevli satış danışmanlarına ‘İşaret Dili’ eğitimi veriyor.

Daha Fazlası

2019-09-16 Çağdaş sanat, çağdaş teknoloji ile buluşuyor

22 ülkeden 1400’den fazla çağdaş sanat eserini, 12-15 Eylül tarihleri arasında sanatseverler ile buluşturan Contemporary İstanbul’un resmi ulaşım sponsoru, yine Audi oldu.

Daha Fazlası

2019-09-11 Audi’den Frankfurt’ta otonom off-road aracı AI: TRAIL

Audi, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda, markanın elektrikli ve otonom otomobiller öngörüsünü taşıyan AI konsept ailesinin en yeni üyesi olan off-road konsepti AI: TRAIL’in dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Daha Fazlası

2019-09-09 Audi’den Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda iki dünya lansmanı

Audi, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda iki farklı yeniliği gözler önüne serecek. Markanın elektrikli otomobil öngörüsünü taşıyan AI konsept ailesinin en yeni üyesi olan elektrikli off-road konsepti AI: TRAIL ve yüksek performans spor otomobili RS7 Sportback ilk kez bu fuarda tanıtılacak.

Daha Fazlası

2019-09-03 Audi Yine Ödülleri Topladı

Audi modelleri, Mayıs ayından itibaren, güvenliği, teknolojisi ve konfor özellikleriyle başta Almanya olmak üzere, Avrupa, Amerika ve Afrika’da birçok prestijli ödüle layık görüldü.

Daha Fazlası

2019-08-23 Bodrum Müzik Festivali, 15’inci yılında yine Audi’yle

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen orkestra ve müzisyenlerini sanatseverlerle buluşturan ve bu yıl 15’incisi düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nde katılımcıların ulaşımları yine Audi modelleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Daha Fazlası

2019-08-19 Audi A7 Sportback 2 litre dizel motor seçeneğiyle yetkili satıcılarda

Dünyanın birçok ülkesinde tasarımı ile ödüller kazanan, Audi markasının en ikonik modellerinden biri olan A7 Sportback’in 2 litrelik dizel motora sahip versiyonları, Doğuş Otomotiv-Audi Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu.

Daha Fazlası

2019-08-19 Kaykay ve scooter Audi e-scooter'da buluştu

Audi’nin elektrikli scooter ile kaykayı buluşturan e-tron scooter aracı, markanın geleceğin şehirlerinde elektrikli ulaşım çözümleri ile ilgili öngörüsünü de ortaya koyuyor. Sadece 20 kilo ağırlığındaki Audi e-tron scooter, 20 kilometre menzile sahip.

Daha Fazlası

2019-08-05 Audi A3 Sportback'te 0 faiz fırsatı

Audi’nin en beğenilen ve en çok satan modellerinden biri olan A3 Sportback Ağustos ayına özel faiz avantajlarıyla Audi Yetkili Satıcıları’nda

Daha Fazlası

2019-07-25 Audi Türkiye yine dünya şampiyonu!

Audi AG’nin distribütörleri arasında düzenlediği Audi Twin Cup yarışmasında, Doğuş Otomotiv-Audi, Quiz Challenge yarışmasında dünya birinciliğini elde etti.

Daha Fazlası

2019-07-23 Öngörülü aktif süspansiyon Audi’nin Amiral Gemisi Yeni A8’de

Audi’nin Lux Sedan’ı A8, öngörüye dayalı aktif bir süspansiyon sistemi sunuyor. Audi’nin ileri teknoloji ürünü, yol bozukluklarını önceden algılıyor ve süspansiyonun saniyeler içinde buna göre ayarlanmasını sağlıyor.

Daha Fazlası

2019-07-16 Audi Sport’un yeni yarışçısı!

Audi Sport, dünyanın dört bir yanındaki pistlerde birincilik kovalayacak yeni R8 LMS GT2’yi tanıttı. 640 HP gücündeki özel yarış otomobili, GT2 kategorisine yarışacak takımlar için özel olarak üretilecek

Daha Fazlası

2019-07-08 Audi Q2’lerde sıfır faizli kredi imkanı

Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek kampanyada, sınırlı sayıda Q2 30 TDI 116 hp Design/Sport S tronic modeller avantajlı sıfır faizli krediler ile satın alınabiliyor

Daha Fazlası

2019-07-01 Gazi Koşusu Resmi Taşıma Sponsoru Audi

Dört Gözle Beklenen Gün Geldi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana aralıksız düzenlenen Gazi Koşusu’nun pazar günü koşulacak 93’üncüsünde Audi Türkiye taşıma sponsoru olarak yer alıyor.

Daha Fazlası

2019-06-10 Audi’den elektrikli sörf tahtası:
Audi e-foil

Audi mühendisleri tarafından geliştirilen ve markanın elektrikli otomobillerin geleceğine dair bir öngörüsü de olan elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 Hp güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor.

Daha Fazlası

2019-05-27 Audi’nin ilk elektriklisi e-tron’a Beş Yıldız

Audi’nin ilk tam elektrikli seri üretim modeli olan e-tron, EuroNCAP’in gerçekleştirdiği güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı.

Daha Fazlası

2019-05-13 Audi’nin en çok satan modeli Audi A4
25 yaşında

Audi, bugüne kadar dünya çapında 7,5 milyon adetlik satışa ulaşan ve markanın tarihinde en çok satan modeli olan A4’ün 25’inci yaşını kutluyor.

Daha Fazlası

2019-04-29 Fenerbahçe Audi Cup’ta sahaya çıkıyor!

Avrupa futbolunda sezon öncesi turnuvalar arasında artık bir klasik haline gelen Audi Cup’a katılacak takımlar belli oldu. Bu yıl 30-31Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvaya, Fenerbahçe de katılacak.

Daha Fazlası

2019-04-29 Dünyanın en iyi lüks otomobili Audi A7 Sportback seçildi

Audi A7 Sportback Dünyada Yılın Otomobili (World Cars) Ödülleri’nde, en iyi lüks otomobil kategorisinde yılın otomobili oldu

Daha Fazlası

2019-04-18 Audi’den Mega Şehirler için konsept otomobil AI : ME

Audi, Şangay Otomobil Fuarı’nda geleceğin mega şehirleri için bir öngörü niteliğinde olan otonom ve elektrikli Audi AI:ME konseptini görücüye çıkardı. İleri derecede iletişim ve bilgi-eğlence sistemleri ile yolcuların sürüş sırasında diledikleri gibi vakit geçirebildikleri konsept otomobil Audi tarafından, ev ve ofisin yanında “üçüncü yaşam alanı” olarak tanımlanıyor.

Daha Fazlası

2019-04-08 Zubizu üyesi Audi sahiplerine serviste yüzde 30’a varan indirimler

ZUBİZU üyesi Audi sahipleri, yetkili servislerde 3 yaş ve üzeri otomobilleri için mekanik işçilik hizmetleri ve orijinal yedek parçalarında, Castrol motor yağları ve lastik değişimlerinde yüzde 30’a varan indirimlerden yararlanabiliyor

Daha fazlası

2019-04-01 Almanya’da 2018’in en iyi otomobil markası Audi oldu

Audi, Almanya’da yayınlanan Auto Bild dergisinin 70 bin okuyucunun oylarıyla belirlenen “En iyi Markalar (Best Brands) Ödülleri”nde 14 kategorinin 7’sinde birinci olarak büyük ödülün de sahibi oldu

Daha fazlası

2019-03-25 Yeni A6 2.0 litre TDI motoruyla Audi Yetkili Satıcılarında

Segmentine sayısız yenilik getiren Yeni Audi A6, 3.0 litre TDI motor seçeneğinin ardından şimdi de 2.0 litre TDI motorlu seçeneğiyle satışa sunuldu.

Daha fazlası

2019-03-19 50’inci yarış sonrasında Audi’nin Formula E hikayesi

Çin’in başkenti Pekin’deki Olimpik Park’ta 2014 yılında ilk yarışı gerçekleşen Formula E organizasyonu geçen hafta Hong Kong Grand Prix’si ile 50’inci yarışını da geride bıraktı.

Daha fazlası

2019-03-13 Audi 2019’da marka tarihinde birçok önemli gelişmenin yıldönümü kutluyor

Audi bu yıl marka tarihinde birçok ilk modelin, ilk başarıların ve rekorun yıldönümünü kutluyor.

Daha fazlası

2019-03-05 Audi, Q4 e-tron konseptini Cenevre’de görücüye çıkardı

Audi, Uluslararası Cenevre Fuarı’nda elektrikli Q4 e-tron konsept modelinin dünya ve Audi e-tron GT concept’in de Avrupa prömiyerini gerçekleştiriyor

Daha fazlası

2019-03-05 Audi’den 10’uncu yıla özel R8 serisi:R8 V10 Decennium

Audi’nin V10 motorunun 10’uncu yılına özel tasarladığı ve sadece 222 adet üretilecek Audi R8 V10 Decennium, aynı zamanda bu modelin motor sporlarındaki 10 yıllık başarısını da simgeliyor.

Daha fazlası

2019-02-25 Audi e-tron’un elektrikli gücü efsanevi yamacı dize getirdi

Audi’nin ilk elektrikli SUV’u olan e-tron, bu kez yeteneklerini dünyanın en zorlu Alp disiplini parkurlarından biri olan Avusturya Kitzbühel’deki Streif pistinde gözler önüne serdi.

Daha fazlası

2019-02-18 Audi’den dev güneş enerjisi santrali

Audi, Macaristan Gyor’deki üretim merkezinin çatısına Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuruyor.

Daha fazlası

2019-02-11 Efsanevi quattro’dan yeni nesil e-tron’a Audi’nin 35 yıllık motor sporları hikayesi

Audi markasının başarısının temelinde sportiflik, ileri teknoloji ve duygusal tasarım yer alıyor.

Daha fazlası

2019-02-04 Audi satış sonrası hizmetlerde de teknoloji ile bir adım önde!

Türkiye genelindeki yetkili servislerinde dijital hizmetleri sırasıyla hayata geçiren Doğuş Otomotiv Audi, servis kalitesi ve uygulamalarıyla Audi Dünyası’nda örnek gösteriliyor

Daha fazlası

2019-01-28 Audi’ye ödül yağmuru

Audi, modelleri ve teknolojisiyle aldığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor.

Daha fazlası

2019-01-21 Zubizu’dan Audi sahiplerine özel servis kampanyası

ZUBİZU üyesi Audi sahipleri, yetkili servislerde 3 yaş ve üzeri otomobilleri için mekanik işçilik hizmetleri ve orijinal yedek parçalarında özel indirimlerden yararlanabiliyor.

Daha fazlası

2019-01-07 Audi’den otomobilde sanal gerçeklik deneyimi!

Audi, Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda araç içi eğlence sistemlerini yeniden tanımlıyor.

Daha fazlası

2018-12-31 Kış varsa, quattro da var!

Audi’nin ilk olarak 1980 yılında satışa sunduğu ve otomotiv dünyasında bir devrim olarak nitelendirilen quattro dört tekerden çekiş sistemi, yıllar içinde mükemmelleştirildi.

Daha fazlası

2018-12-24 Audi’den buz üstünde bir ilk!

Audi’nin motor sporları programının iki başarılı üyesi Formula E yarışçısı Audi e-tron FE04 ve DTM’de yarışan Audi RS5 DTM alışılmışın dışında bir piste çıkıyor: Buz üstüne.

Daha fazlası

2018-12-17 Araç içi eğlencede son nokta: Audi’den araç içi sinema sistemi

Audi Las Vegas’ta gelecek ay düzenlenecek CES fuarında, Premium sedan modelinin içine entegre ettiği sinema sistemi konseptini tanıtacak.

Daha fazlası

2018-12-10 Audi Q3 güvenliğine EuroNCAP’ten 5 yıldız

Audi’nin kompakt SUV modeli Q3 EuroNCAP testlerinde çocuk, yolcu yaya güvenliği ve sürüş destek sistemleri kategorilerinde yüksek not alarak, güvenlikte 5 yıldız ile ödüllendirildi.

Daha fazlası

2018-12-03 Audi’den 4 kapılı elektrikli coupe konsepti: Audi e-tron GT concept

Audi, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli konsept otomobili olan Audi e-tron GT concept’i görücüye çıkardı.

Daha fazlası

2018-11-26 ABD’de Audi Q5 ve Q7 segmentlerinin en iyi SUV’ları seçildi

Audi’nin SUV modelleri Q7 ve Q5, ABD’de otomobillerin birçok kritere göre değerlendirildiği Kelly Blue Book Ödülleri’nde segmentlerinin en iyi otomobilleri seçildi

Daha fazlası

2018-11-19 Audi, modelleri ve teknolojisiyle ödülleri toplamaya devam ediyor

Audi, geçtiğimiz üç ay süresince farklı ülkelerde yapılan değerlendirmelerde, hem modelleri, hem de sunduğu hizmet, teknolojideki farklılığı gibi kategorilerde ödüller kazanmaya devam ediyor.

Daha fazlası

2018-11-12 Audi e-tron Alexa ile geliyor

Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı da entegre ediyor

Daha fazlası

2018-11-05 Audi’den animasyon film için konsept otomobil

Audi’nin, merakla beklenen animasyon filmi “Spies in Disguise” için tasarladığı konsept otomobili RSQ e-tron, markanın otomotivin geleceğine dair yaklaşımını da gözler önüne seriyor.

Daha fazlası

2018-10-30 Pistlerde doğdu, yol için üretildi: Audi R8

Audi’nin ilk kez 2006 yılında üretimine başladığı spor modeli R8’in yeni nesli güçlü V10 motoru, modifiye edilmiş süspansiyon sistemi ve agresif dış tasarımı ile motor sporlarının dinamizmini yolda yaşamak isteyen otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu

Daha fazlası

2018-10-22 Audi üretiminde yapay zeka dönemi başlıyor!

Audi, seri üretimde Makine Öğrenmesi (ML) uygulamasını kullanan dünyadaki sayılı otomobil markalarından biri oldu.

Daha fazlası

2018-10-15 Audi e-tron savanadaki testlerden başarıyla geçti

Audi’nin ürettiği ilk tam elektrikli SUV modeli olan Audi e-tron, yeni nesil quattro elektrikli dört tekerden çekiş sistemi quattro drive ile Afrika savanalarında gerçekleşen sürüş dinamiği testlerinden başarıyla geçti

Daha fazlası

2018-10-11 Audi yeni Formula E aracını tanıttı

Geçen yıl Formula E şampiyonu olan Audi Sport ABT Schaeffler, yeni sezon için geliştirilen FE05 yarış otomobilini tanıttı.

Daha fazlası

2018-10-02 Yeni Audi A6’nın güvenliğine 5 yıldız

Konfor, sportiflik ve en ileri teknoloji bağlantı özelliklerini birleştiren Audi A6, güvenlikte de tam not aldı. A6, Euro NCAP tarafından güvenlikte 5 yıldız ile ödüllendirildi.

Daha fazlası

2018-09-19 Audi’nin ilk elektrikli modeli: Audi e-tron

Audi, markanın ilk tam elektrikli seri üretim modeli olan e-tron’u tanıttı. Audi e-tron, sadece 30 dakika şarjla yola çıkmaya hazır olurken, lityum iyon pilleri tam şarj ile 400 kilometre bir menzil sunuyor.

Daha fazlası

2018-09-17 Audi dünyasında bir ilk olan 3D konfigürasyon Türkiye’de!

İnternet sitesi üzerinden ürün konfigürasyonu sürecinde üç boyutlu görüntülerden yararlanma fırsatı sunan ilk otomobil üreticisi olan Audi, bu hizmetini Türkiye’de de sunmaya başladı.

Daha fazlası

2018-09-10 Audi'den atık susuz üretim

Audi’nin Meksika’da bulunan fabrikasında üretim sonrasında ortaya çıkan atık suların tamamı çeşitli fiziksel ve kimyasal süreçlerden geçirilerek tekrar kullanılıyor.

Daha fazlası

2018-09-04 Audi’ye 3 ülkeden 8 ödül

Audi modelleri, Temmuz-Ağustos ayında dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen araştırmalarda ve değerlendirmelerde, 8 ödüle layık görüldü.

Daha fazlası

2018-08-27 3 farklı geri kazanım sistemiyle yüzde 30 daha fazla menzil: Audi e-tron

Audi’nin elektrikli otomobil prototipi e-tron, enerji geri kazanımı sayesinde yüzde 30 daha uzun bir menzil sunuyor. İki adet elektrikli motor ve elektrohidrolik olarak entegre edilmiş olan fren kontrol sistemiyle gerçekleştiren e-tron’da otomobil tarihinde ilk defa üç farklı geri kazanım modu birlikte kullanılıyor.

Daha fazlası

2018-08-13 Audi dünyasının en iyileri Türkiye’den!

Doğuş Otomotiv - Audi Ekibi, AUDI AG’nin dünya genelindeki distribütörleri arasında düzenlediği ve katılımcıları satış sonrası hizmetler, marka tarihçesi ve takım ruhu gibi konularda değerlendirdiği Audi Quiz Challenge yarışmasında dünya birincisi oldu.

Daha fazlası

2018-08-06 Satış sonrası hizmetlerde Türkiye’nin en iyisi Audi!

Türkiye’de Audi ve rakip marka araç kullanıcıları arasında yapılan ve satış sonrası müşteri memnuniyetinin araştırıldığı “Yetkili Servis Memnuniyet Araştırması’nda Doğuş Otomotiv Audi, tüm rakiplerini geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

Daha fazlası

2018-08-01 Audi’ler artık 3D olarak konfigüre edilecek

Audi, müşterilerine ürün konfigürasyonu sürecinde üç boyutlu görüntülerden yararlanma fırsatı sunan ilk otomobil üreticisi oldu. Artık müşteriler doğrudan Audi web sitesi üzerinden diledikleri otomobili yaratırken fotoğraflardan yararlanmak yerine, yeni otomobillerini 360 derece sanal olarak inceleme fırsatına sahip olacaklar.

Daha fazlası

2018-07-23 Formula E Şampiyonu ‘Audi Sport ABT Schaeffler’ takımı oldu

Formula E’de Audi Sport ABT Schaeffler, takımlar sıralamasında geride devam ettiği seriyi etkileyici bir performansla birinci tamamladı.

Daha fazlası

2018-07-16 Audi e-tron sahnede!

Audi’nin elektrikli otomobil prototipi e-tron, sürücü ve yolcuların çevrelerini bambaşka bir biçimde deneyimlemelerini sağlıyor.

Daha fazlası

2018-07-09 Şehir yaşamı için ideal yol arkadaşı: Yeni Audi A1 Sportback

Audi’nin kompakt hatchback modeli A1’in ikinci jenerasyonu Yeni Audi A1 Sportback yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Daha fazlası

2018-07-02 Yılın en inovatif otomobili Audi A8 seçildi

Almanya’da Otomotiv Yönetimi Merkezi (Center for Automotive Management, CAM) ve denetim şirketi PricewaterHouseCoopers (PwC) tarafından bu yıl yedincisi verilen Otomotiv İnovasyon Ödülleri’nde (Automotive Innovations Awards) Audi A8, Premium segmentin en inovatif otomobili, Audi markası da “Otonom Sürüş ve Güvenlik” kategorisinde, en inovatif marka seçildi.

Daha fazlası

2018-06-25 Yeni Audi A7 Sportback: Sportifliğin en güzel hali

Prologue ile başlayan Audi markasının yeni tasarımı dilini ve gelecek öngörüsünü temsil eden A7 Sportback, lüks sınıfta standartları yeniden belirliyor.

Daha fazlası

2018-06-18 Q ailesinin yeni yüzü: Audi Q8

Audi quattro özelliklerini taşıyan etkileyici Audi Q8, benzersiz dış tasarımı, geniş ve zarif iç mekanı, ileri teknoloji ürünü navigasyon, bilgi ve eğlence sistemleri ile Q ailesinin yeni yüzü olacak.

Daha fazlası

2018-06-06 Ülkeler farklı, Audi aynı

Audi modelleri, Mart ayından bu yana Avrupa’nın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen otomobil yarışmalarında birçok ödüle layık görüldü.

Daha fazlası

2018-05-28 Business class güncellendi: Yeni Audi A6 Sedan

Tamamen yenilenen sekizinci nesil Yeni Audi A6, tüm motor seçeneklerinde sunulan hibrit teknolojisi, sürüş güvenliğini daha da artıran 39 adet asistan sistemleri, sezgisel kullanım özellikli bilgi ve eğlence sistemleri ve dinamik tüm tekerden yönlendirme sistemi ile otomobilde business class konforunu güncelledi.

Daha fazlası

2018-05-21 Audi Q8’i diziyle tanıtıyor

Audi merakla beklenen SUV’u Q8’in tanıtımı için 5 bölümlük mini dizi serisi çekti. İlk bölümü 21 Mayıs’ta yayınlanacak dizi serisi aracın lansmanına kadar devam edecek.

Daha fazlası

2018-05-14 Audi 2025 yılında 800 bin elektrikli araç satacak

Audi, 2025 yılında tamamen elektrikli ve plug-in hibrit araçlardan oluşan yaklaşık 800 bin araç satmayı hedefliyor. Marka önümüzdeki 5 yıl her model serisinde bir elektrikli araba seçeneği sunacak.

Daha fazlası

2018-05-07 Servis randevunuzu benimaudim.com’dan alın, işçilikte yüzde 10 indirim fırsatını yakalayın!

Audi kullanıcıları yetkili servis randevularını benimaudim.com internet sitesinden aldıklarında, birçok online kolaylığın yanında işçilik hizmetlerinde de yüzde 10 indirim fırsatına sahip oluyor.

Daha fazlası

2018-04-27 Audi e-tron Vision Gran Turismo Paris sokaklarında

Formula E, Paris’teki E-Prix’yle devam ediyor. Geçen sezonun pilotlar klasmanı şampiyonu Brezilyalı Lucas di Grassi, peş peşe üçüncü podyumunu hedefliyor. Paris’teki mücadelede Audi e-tron Vision Gran Turismo da Race Taxi olarak yer alıyor.

Daha fazlası

2018-04-25 23 hoparlör ile kusursuz müzik keyfi Yeni Audi A8’de!

Audi’nin Amiral Gemisi A8, Bang & Olufsen 3 Boyutlu İleri Ses Sistemi kapsamında araç içinde 23 hoparlör ile yüksek çözünürlükte ve kusursuz bir müzik deneyimi sunuyor.

Daha fazlası

2018-04-17 Yetkili servisler yarıştı kazanan Audi kullanıcıları oldu!

AUDI AG’nin dünya genelinde satış sonrası hizmetler alanında görev alan personelin gelişimi, yeni teknolojilere adapte olmasını ve küresel çapta bir kalite standardı sağlamak için düzenlediği ‘Audi Twin Cup’ yarışmasında, Türkiye’yi temsil edecek takım belli oldu.

Daha fazlası

2018-04-17 Audi e-tron Vision Gran Turismo: PlayStation’dan yarış pistine

Audi, “Audi e-tron Vision Gran Turismo” konsept otomobili ile elektrikli mobiliteyi eşsiz bir deneyime dönüştürüyor. Audi, aslen PlayStation 4’teki sanal yarışlar için tasarlanmış olan yeni yarış otomobilini Formula E ile birlikte hayata geçiriyor. 14 Nisan Cumartesi günü Roma’da start alacak yarışla başlayarak, Audi e-tron Vision Gran Turismo yarış taksisi (race taxi) olarak kullanılacak.

Daha fazlası

2018-04-09 Dünya Rallycross Şampiyonası’nda Audi’den kanat farkı!

Audi Sport’un Dünya Rallycross Şampiyonası’nda yarışan dünyaca ünlü İsveçli pilot Matthias Ekström’ün takımı EKS için geliştirdiği Audi S1 EKS RX, yeni motoru ve tasarımının yanında, markanın DTM ve Le Mans 24 yarışlarından elde ettiği tecrübe ile tasarlanan arka kanadıyla öne çıkıyor.

Daha fazlası

2018-04-02 Audi yeni nesil Formula E otomobili piste çıktı

Audi’nin Formula E’nin Aralık ayında başlayacak 2018-2019 sezonunda yarışacağı otomobilinin ilk versiyonu olan FE05 elektrikli yarış otomobili ilk testi için İspanya’nın Monteblanco pistinde, test sürüşlerine çıktı.

Daha fazlası

2018-04-02 “Dünyada Yılın Lüks Otomobili”: Yeni Audi A8

Yeni Audi A8, 2018 yılında "Dünyada Yılın Lüks Otomobili” ödülünün sahibi oldu. Audi markasının “Dünya Otomobil Ödülleri’nde kazandığı 9.zafer.

Daha fazlası

2018-03-26 Audi’den elektrik otomobiller için yeni ortaklık

Audi ve Porsche, 10 yıl önce başlayan teknoloji geliştirme alanındaki ortaklıklarını daha ileri taşımaya hazırlanıyor. Geleceğin mobilitesine birlikte şekil vermek ve ilerleyen dönemlerde elektrikli otomobillerin pazara daha hızlı sürülmesini sağlamak amacıyla başlatılan işbirliği kapsamında Premium Platform Electric (PPE) adı verilen bir mimari geliştiriliyor.

Daha fazlası

2018-03-19 İster karadan, ister havadan: Pop. up Next konsept!

Audi Italdesign ve Airbus tarafından trafik sorununu çözmek için geliştirilen konsept araç Pop. Up Next'e ultra hafif iki kişilik yolcu kabini bir uçuş modülüne eklenebiliyor ve bu sayede havadan da ulaşım sağlayabiliyor.

Daha fazlası

2018-03-12 Audi elektrikli SUV’unun test sürüşlerine başlıyor

Audi’nin geliştirdiği tümüyle elektrikli ilk modelin prototipi, Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahneye çıktı. Yeni modeli seri olarak üretilmeden önce 250 test otomobili, dünyanın dört bir yanında en zorlu koşullarda test edilecek.

Daha fazlası

2018-03-08 Audi beklenen modeli Yeni Audi A6’yı Cenevre’de tanıttı

Lüks segmentteki model atılımı sürdüren Audi, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Audi A6’yı tanıttı. Audi ayrıca Cenevre’de ilk tümüyle elektrikli modelinin prototipini sergiledi.

Daha fazlası

2018-02-26 İsmini ‘Uzay Yolu’ dizisinden alan holodeck, Audi ürün geliştirme sürecini hızlandıracak

Audi, yeni otomobil modellerinin tasarım değerlendirme sürecinde kullanılacak sanal gerçeklik holodeck’i adı verdiği sistemi test etti.

Daha fazlası

2018-02-19 Audi dünyasına ait her şey seninaudin.com’da!

Audi’nin teknoloji ve tasarım anlayışından alınan ilham ile üretilen giyimden, model araca, hediyelik eşyadan araç aksesuarlarına kadar birçok farklı ürün, seninaudin.com’da adresinde, dört halkanın tutkunlarını bekliyor.

Daha fazlası

2018-02-12 Yeni Audi A8’in tüm kontrolleri parmaklarınızın ucunda!

Yeni Audi A8’in arka koltuğunda bulunan ve bir akıllı telefon boyutlarındaki dokunmatik kumanda ile, arka koltuktaki yolcular ortam aydınlatmasından, bilgi-eğlence sistemine, koltukların masaj özelliğinden havalandırmaya kadar otomobilin birçok özelliğini kontrol edebiliyor.

Daha fazlası

2018-02-05 Audi’nin quattro için hazırladığı peri bacalı kayak videosu viral oldu!

Audi’nin quattro için hazırladığı “Ski The World” adlı videosu gösterime girdiği birkaç günde, sosyal medyada en çok izlenen videolar arasına girdi.

Daha fazlası

2018-01-29 Audi çalışanlarının fikirlerini dinledi 2017 yılında 108,6 milyon Euro tasarruf etti

Audi Fikirler Programı, 2017 yılında yeni bir rekor kırdı. Çalışanlarından gelen 15,000 iyileştirme önerisini uygulamaya koyan Audi 2017 yılında 108 milyon Euro tasarruf sağladı.

Daha fazlası

2018-01-26 Audi’den akıllı enerji ağı yönetimi

Audi, güneş ışığından elde edilen elektriği otomobil, ev ve ısıtma sistemlerinde kullanılması üzere kontrollü bir şekilde dağıtımını gerçekleştiren pilot projesi Akıllı Enerji Ağı Yönetimi’ni başlattı.

Daha fazlası

2018-01-08 Audi pilotları Formula E’ye simülatörle hazırlanıyor

Almanya Neuburg'daki Audi Sport tesislerinde pilotlar, çevresinde 360 derecelik görüş açılı monitörler bulunan, kulaklık ve mikrofon donanımlı bir Formula E otomobili simülatöründe yarışın tamamını canlandırıyor.

Daha fazlası

2017-12-25 Audi çalışanlarına dış iskelet

Audi, geliştirdiği özel ekipman sayesinde çalışanlarının sırt ve iskelet ağrısına son vermeye hazırlanıyor. Bu ekipman aynı zamanda çalışanların fiziksel eforunu azaltırken verimliliğini de artırıyor. Yeni ergonomik destek ekipmanı, Audi'nin Ingolstadt ve Neckarsulm fabrikalarındaki işçiler tarafından test edilmeye başlandı.

Daha fazlası

2017-12-19 Audi’den Z ve Y kuşağına özel işveren araştırması

Audi, “Z Kuşağı” ile “Y Kuşağını” incelediği kapsamlı anket ile gençlerin, işverenden beklentilerini araştırdı. Esnek çalışma saatlerini en çok isteyenler, bilgisayar bilimleri mezunları olurken, en çok yöneticilik kariyeri yapmak isteyenler ise, işletme mezunları…

Daha fazlası

2017-12-13 Audi ‘Ay Görevi’ için geri sayıma başladı

NASA 7 Aralık 1972 tarihinde, Apollo programı kapsamında Ay’a iniş yapan son uzay mekiğini fırlattı. Aradan geçen tam 45 yılın ardından, Audi bu tarihi olayın yıldönümünü “Apollo 45” adlı özel bir reklam ile kutluyor.

Daha fazlası

2017-12-04 Audi "Auto Trophy” ödüllerine damga vurdu

Otomotiv dünyasının en önemli ödüllerinden kabul edilen Auto Trophy’ye bu yıl, Audi, Q2 ve Q7 modelleriyle damga vurdu. Audi ayrıca "Dünya Çapında En İyi Tasarım" kategorisinde de birinci oldu. Böylece Audi, 30 yıllık "Auto Trophy" tarihinde kazandığı toplam ödül sayısını 79'a çıkardı.

Daha fazlası

2017-11-27 Audi çalışanları dijital geleceğe hazırlanıyor

Audi, gelecek için önem taşıyan alanlarda daha hızlı ve odaklı yetenek gelişimini sağlamak amacıyla ‘data.camp’ adı altında bir eğitim programını devreye aldı. Programla, Audi çalışanlarına Udacity çevrimiçi platformu üzerinden veri bilimleri ve makine öğrenimi kursları verilecek.

Daha fazlası

2017-11-20 Audi e-yakıt araştırmalarını hızlandırdı

Audi, e-yakıt stratejisini geliştirmeyi sürdürüyor. Marka, Ineratec GmbH ve Energiedienst Holding AG işbirliğiyle, Almanya’nın Laufenburg kentinde, e-dizel üretiminde hizmet verecek yeni bir pilot tesis kurmayı planlıyor. Yakıt ilk kez, yenilenebilir bir şekilde su enerjisi kullanılarak üretilecek. Planlanan tesisin yılda yaklaşık 400 bin litre üretim kapasitesine sahip olacak

Daha fazlası

2017-11-17 Audi Göcek Yarış Haftası’nda 10 Kasım Atatürk Kupası St. Anna teknesi ile Mikhael Kadetov’un oldu.

Doğuş Grubu katkıları ve Audi Yetkili Satıcısı Başaran Otomotiv ana sponsorluğunda düzenlenen ‘15. AUDI Sonbahar Göcek Yarış Haftası’ tamamlandı. Rekor katılımla, uluslararası birçok farklı bayrak taşıyan 71 teknede 495 yelkenciyi bir araya getiren yarışlarda büyük kupa, uzun yıllardan bu yana bu kupa için mücadele eden Mikhael Kadetov’un oldu.

Daha fazlası

2017-11-13 Audi Q5’e Altın Direksiyon Ödülü!

Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden olan Altın Direksiyon Ödülleri’nde, (Golden Steering Wheel Awards) Audi Q5, Büyük SUV kategorisinde 2017 yılının ‘En İyi Otomobili’ seçildi.

Daha fazlası

2017-11-06 2017 Audi Otonom Sürüş Kupası: Bağımsız ve akıllı otomobiller piste çıkıyor

2017 Audi Otonom Sürüş Kupası’nda Alman üniversitelerinden sekiz takım, podyuma çıkmak için yarışacak. Üçüncü kez gerçekleştirilecek olan yarış, 15-16 Kasım tarihlerinde Audi Forum Ingolstadt müzesinde düzenlenecek. Kazanan takımı 10 bin Euro birincilik ödülü bekliyor.

Daha fazlası

2017-10-30 Audi gelecekte de varlık gösterebilecek en iyi otomobil markası seçildi

Audi, gelecekte sürdürülebilirlik konusunda BrandTrust tarafından yapılan Dayanıklılık Endeksi'nde diğer tüm Alman otomobil markalarını geride bırakarak birinci oldu. Marka, 2015 yılında gerçekleştirilen önceki araştırmaya kıyasla yerini bir basamak yükselterek, birinciliği Tesla'dan devraldı.

Daha fazlası

2017-10-23 Bayern Munih yola Audi ile devam dedi

FC Bayern Münih futbol takımı yola Audi otomobiller ile devam ediyor. Takımın yıldız oyuncuları düzenlenen törenle, Audi otomobillerini teslim aldılar. Bayern 15 sezondur Audi marka otomobilleri kullanıyor.

Daha fazlası

2017-10-23 Audi geleceğin fabrikaları için yazılım yarışması düzenledi

Audi’nin geleceğin fabrikaları için dijital çözümler aradığı “Akıllı Fabrika Yazılım Maratonu” sona erdi.10 ülkeden 80’e yakın katılımcı, Audi üretim biriminin gerçek veri setlerini kullanarak, geleceğin fabrikası için yazılım çözümleri geliştirdi. Yazılım yarışmasının galibi "Tricycle" takımı oldu. Karlsruhe ve Münih üniversitelerinden öğrenciler "gövde üretiminde hata haritalaması" adlı fikirleriyle jürinin beğenisini kazanarak birinci oldular.

Daha fazlası

2017-10-17 İleri otonom sürüş için geliştirilen dünyadaki ilk model Yeni Audi A8

Audi dördüncü nesil Audi ile otomobil dünyasında devrim yapmaya hazırlanıyor. Dünyada ileri otonom sürüş için geliştirilen ilk seri üretim otomobil olma özelliğini taşıyan A8, yeni tasarım konsepti ve yenilikçi dokunmatik ekranlı kontrol gibi geniş bir donanım yelpazesi sunuyor. Yeni A8, 2018 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Daha fazlası

2017-10-03 Audi, Formula E’de yarışacak elektrikli yarış otomobili e-tron FE04’ü tanıttı

Audi, markanın ilk tümüyle elektrikli yarış otomobilini görücüye çıkardı. Audi’nin elektrikli modeli e-tron FE04 özel tasarlanan tek vitesli gelişmiş aktarım sistemi ile Formula E’de şampiyonluğu kovalayacak.

Daha fazlası

2017-09-25 Audi R8 V10 RWS tutkunlarına özel sadece 999 adet üretilecek

Audi Sport GmbH, R8 serisini, arkadan itişli yeni bir modelle zenginleştiriyor. Audi R8 V10 RWS, Coupé ve Spyder versiyonlarıyla ve yalnızca 999 adet üretilecek. Tamamen el yapımı olacak bu arkadan itişli Audi R8 V10 RWS, sadece Böllinger Höfe R8 fabrikasında üretilecek.

Daha fazlası

2017-09-13 Geleceğin Audi’si Aicon

Audi, Frankfurt fuarında geleceğin otonom otomobil dünyasının öncüsü olacak modellerini sergiliyor. Markanın geleceğini yansıtan en çarpıcı modellerden biri, direksiyon ve pedalları olmaksızın hareket eden, dört kapılı konsept modeli Audi Aicon oldu. Audi’nin gelecekteki iç ve dış tasarımının sinyallerini veren konsept model, dijitalleşme ve sürdürülebilirlikle ilgili yenilikleri birleştiriyor.

Daha fazlası

2017-09-11 Audi AI sıkışık trafik pilotu ile otomatik sürüş yepyeni bir seviyeye taşınıyor

Audi tarafından geliştirilen sıkışık trafik pilotu, yoğun trafikte 60 kilometre kadar otomatik sürüş gerçekleştiriyor. Audi AI sıkışık trafik pilotu, dünyada SAE standartlarına göre 3. seviyede otonom sürüşe olanak tanıyan ilk sistem.

Daha fazlası

2017-09-05 Audi'den bir çantaya sığan eğitim merkezi

Audi, geleceğin eğitim merkezini bir çantaya sığdırdı: bir bilgisayar ve bir çift sanal gerçeklik gözlüğü. İki denetleyici tarafından gerçekleştirilen interaktif öğrenme programını başlatan Audi, yeni metotla çalışanlarının, CKD (completely knocked down) Lojistik için paketleme sürecini öğrenmelerini eğlenceli bir hale getiriyor. Bir video oyunu gibi hazırlanan eğitimlerde kullanılan ekipmanlar her yere kolaylıkla kurulabiliyor.

Daha fazlası

2017-08-28 Audi’lerdeki ‘sunroof’lar ‘solarroof’ oluyor

Audi modellerinin panoramik cam tavanlarında artık ince filmler şeklinde güneş pilleri olacak. İnce filmler, solar enerji konusunda dünyanın ileri gelen firmalarından biri olan Hanergy’nin yan kuruluşu Alta Devices tarafından üretiliyor. İlk prototip 2017 yılı sonunda tamamlanacak.

Daha fazlası

2017-08-21 Audi 2017 yılında ödülleri toplamaya devam ediyor

Audi modelleri 2017 yılının Mayıs-Temmuz ayları arasında teknoloji, tasarım ve performanslarıyla birçok prestijli ödüle layık görüldü. Audi ayrıca Temmuz ayında başarılı bir satış performansı gösterdi.

Daha fazlası

2017-08-14 Audi Sport’un Marka Kitabı’na Red Dot’tan 3 ödül birden

Audi Sport’un yeni Marka Kitabı, “2017 Red Dot İletişim Tasarım Ödülleri”nde üç ödül birden kazandı. Audi’nin özenle hazırladığı Marka Kitabı, tasarım ödülüne layık görülürken, kitaba ek olarak hazırlanan iki film de kategorilerinde ödülün sahibi oldu.

Daha fazlası

2017-08-07 Audi’nin robot çalışanı KLARA iş başı yapıyor

Audi, gelecek stratejisinde önemli bir yer tutan “akıllı fabrika” hedefine bir adım daha yaklaştı. Markanın Almanya Ingolstadt’ta bulunan üretim merkezinde, insanlar ile yan yana çalışan KLARA adlı bir robot, görevine başlıyor.

Daha fazlası

2017-07-31 Lüks sınıf otomobilin geleceği Yeni Audi A8

Audi, markanın Amiral Gemisi olarak tanımladığı A8 modelinin dördüncü nesli olan Yeni A8’in, Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde ön gösterimini yaptı. Çığır açan dokunmatik kontrol konsepti ve yeni tasarım diliyle dikkat çeken Yeni A8, 2018 yılından itibaren otonom sürüş fonksiyonlarıyla donatılacak. Yeni Audi A8, 2018 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Daha fazlası

2017-07-28 Audi’den araç kullanıcılarına 25. saat

Otonom sürüşle merak edilen konulardan biri de sürücünün, otomobilinin içinde araç kullanmasına gerek kalmayacağı bu zamanını nasıl ve hangi ortamda en verimli geçireceği. İşte Audi, otonom sürüş özelliğine sahip bir otomobilin içinde olmanın nasıl bir deneyim olduğunu İnsan-Makine etkileşimi konusunda uzman Fraunhofer Endüstriyel Mühendislik Enstitüsü IAO ile birlikte araştırdı.

Daha fazlası

2017-07-25 Audi ile Bozcaada’da ‘Caz’lı günler başlıyor

Bozcaada Caz Festivali, Audi ve Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcısı Avek Çanakkale ana sponsorluğunda 28-30 Temmuz tarihleri arasında ilk kez müzikseverlerle buluşuyor. Tarihi Ayazma Manastırı’nın ev sahipliği yapacağı festival, Caz’ın yanı sıra funk, pop, etnik, balkan, fusion gibi farklı türleri de bir araya getirecek.

Daha fazlası

2017-07-17 Audi Sport’dan performans parçaları

Spor otomobil üretimindeki uzmanlığını, motorsporlarındaki tecrübesiyle birleştiren Audi Sport GmbH, sportif performans parçaları üretimine başlıyor. İlk olarak R8 ve TT model ailesi için hazırlanan Retrofit serisi, spor süspansiyon, dış ve iç mekan parçalarını içeriyor. Daha çarpıcı bir görünüş sağlayan iki Aero kit, sürüş sırasında aracın ağırlğının 100 kg artmasını sağlıyor.

Daha fazlası

2017-07-03 Futbolun yıldızları Audi Cup’ta buluşuyor

Avrupa futbolunda sezon öncesi turnuvalar arasında artık bir klasik haline gelen Audi Cup’a katılacak takımlar belli oldu. Bu yıl 1-2 Ağustos tarihlerinde Munih Allianz Arena’da gerçekleştirilecek turnuvada, Bayern Münih, Atletico Madrid, Napoli ve Liverpool şampiyonluk için mücadele edecek.

Daha fazlası

2017-06-28 Audi 2,5 litre TFSI Yılın Motoru seçildi

Audi’nin yüksek performanslı spor otomobilleri TT ve RS3 Sportback modelinde kullandığı 2,5 litre TFSI motoru kendi segmentinde Yılın Motoru Ödülü’ne layık görüldü.

Daha fazlası

2017-06-19 Audi’nin Amiral Gemisini ilk kez sinemaseverler görecek

Audi’nin Amiral Gemisi A8’in merakla beklenen yeni nesli, resmi dünya prömiyeri öncesinde “Örümcek Adam: Eve Dönüş“ filminde görücüye çıkacak

Daha fazlası

2017-06-13 Audi, BM Yapay Zeka Zirvesi’nde otonom sürüşü konuştu

Audi AG CEO’su Stadler, Cenevre’deki Birleşmiş Milletler (BM) kongresinde yapay zeka hakkında konuştu. Stadler konuşmasında, otonom sürüşle ilgili yasal konuların yanı sıra, yeni teknolojinin kullanımı ile ilgili etik soruların da ele alınması gerektiğini dile getirdi.

Daha fazlası

2017-06-02 Sınırlı sayıda, sınırsız konfor Audi A6 quattro edition

Audi’nin A6 tutkunları için sınırlı sayıda oluşturduğu özel “quattro edition” donanımı, efsanevi 4 tekerden çekiş sistemi quattro ile ilerici aydınlatma teknolojileri, asistan sistemleri, konfor ve eğlence paketlerini bir arada sunuyor.

Daha fazlası

2017-05-29 Audi’ye ödül yağmuru

Audi modelleri 2017 yılının Mart-Mayıs aylarında Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu bölgesinde teknoloji, tasarım ve performanslarıyla birçok prestijli ödüle layık görüldü.

Daha fazlası

2017-05-22 Audi’den geleceğin şehirleri için kullanım kılavuzu

Otonom sürüş, kendi kendine park eden araçlar, otomobil paylaşımı gibi yeniliklerle şekil değiştiren otomotiv sektörünün, gelecekte şehirlerin de altyapılarını baştan aşağı değiştirmesi bekleniyor. Audi, geleceğin şehirleri için bir mobilite sözlüğü oluşturma amacıyla şehir içi ulaşım için çalışmalar yapan kurumlarla işbirliği başlattı.

Daha fazlası

2017-05-15 Audi’den 2 yeni SUV modeli

Audi, Q7, Q5, Q3 ve Q2 modelleriyle SUV sınıfındaki elde ettiği başarıyı ve iddiasını, iki yeni SUV modeliyle yukarı taşıyor. Audi Q8 crossover SUV modelinin 2018 yılında Bratislava’da, Audi Q4 kompakt arazi aracının ise 2019’dan itibaren Győr’de üretilmesi planlanıyor.

Daha fazlası

2017-05-08 Audi Premium segmentin en inovatif otomobil markası seçildi!

Audi, Almanya’da düzenlenen Otomotiv İnovasyon Ödülleri’nde (Automotive Innovations Awards) premium otomobil marka kategorisinde 2017 yılının en inovatif otomobil markası ödülüne layık görüldü.

Daha fazlası

2017-05-02 Audi geleceğin spor otomobili e-tron Sportback’i tanıttı

Audi yeni elektrikli otomobil konsepti Gran Turismo Audi e-tron Sportback’i tanıttı. Güçlü Audi tek şarjda 500 kilometre yol alabiliyor. Heyecan verici tasarıma sahip e-tron Sportback’te yan aynalar yerini ufak kameralara bırakmış. Hava sürtünmesini ve rüzgar sesini azaltan bu teknoloji sayesinde alışıldık yan aynalardaki kör nokta sorunu tümüyle ortadan kalkıyor.

Daha fazlası

2017-04-24 Audi City’ye 1,5 milyon ziyaretçi

Audi, İstanbul İstinyepark’ta hizmete açtığı dijital showroom’u Audi City ile ilk yılında sanal gerçeklik, dijital konfigürasyon ve yenilikçi medya uygulamaları ile 1,5 milyondan fazla ziyaretçiyi gelecekle buluşturdu.

Daha fazlası

2017-04-17 Bir spor otomobil, daha spor olur mu? R8 “Audi Sport Edition” ile olur

Audi Sport’un gümüş, kırmızı ve siyah renkleri bu kez kendi adını taşıyan R8 Coupe’nin özel versiyonunu süslüyor. Yarış pistleri ve günlük kullanım için geliştirilen R8 Audi Sport Edition sadece 200 adet üretilecek.

Daha fazlası

2017-04-10 Audi ve Porsche’den geleceğin otomobilleri için işbirliği

Audi ve Porsche markaların otomobil geliştirme kapasitelerinin etkin bir şekilde kullanılması, elektronikleşme, dijitalleşme ve otonom sürüş teknolojilerini daha ileriye taşımak için işbirliğine gittiklerini açıkladı.

Daha fazlası

2017-04-07 Bugün uçak, yarın da otonom araç yolcularına özel Audi’den konforlu bir seyahat için tasarımlar!

Audi Endüstriyel Tasarım Ofisi uçak yolcularının daha konforlu seyahat edebilmesi için bir konsept koleksiyon geliştirdi. Tasarımcılara göre, bu koleksiyon gelecekte Audi’nin otonom araçlarındaki yolcular tarafından da kullanılabilecek.

Daha fazlası

2017-04-03 Audi'nin DTM Canavarı Piste Çıktı!

Audi’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı DTM yarışlarındaki yeni otomobili, Audi RS5 DTM, ilk pist testini başarıyla gerçekleştirdi.

Daha fazlası

2017-03-31 DEKRA’nın en iyisi Audi A6 oldu!

Alman Araç Muayene Kurumu DEKRA’nın 15 milyon aracın muayenesini analiz edilerek her yıl hazırladığı kullanılmış otomobil raporunda, Audi A6 2017 yılının en iyi otomobili seçildi. Audi’nin TT ve Q5 modelleri de kendi segmentlerinin en iyileri oldu.

Daha fazlası

2017-03-20 Yeni Audi Q5 Türkiye’de!

Audi’nin tüm dünyada en çok satan SUV modeli Q5, yeni nesliyle Türkiye’de. Audi’nin tasarım diline özgü sportif dinamizmi çok yönlü ve fonksiyonel bir yaşam alanıyla birleştiren Yeni Q5, 2.0 litre dizel motor seçeneğiyle Audi showroomlarında!

Daha fazlası

2017-03-13 Yeni Audi A5 Sportback 1.4 litre motor seçeneğiyle Türkiye’de

Audi’nin Coupe dinamizmi ile Avant’ın işlevselliğini birleştiren sportmen modeli Yeni A5 Sportback, benzinli 1.4 TFSI motor seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Daha fazlası

2017-03-08 Audi Q2’ye “Mükemmel Tasarım” ödülü!

Audi’nin yeni kompakt SUV modeli Q2, Almanya Tasarım Ödülleri’nde (German Design Awards) ulaşım dalında en iyi tasarım ödülüne layık görüldü.

Daha fazlası

2017-03-06 Yeni Audi Q5’in güvenliğine 5 yıldız!

Audi’nin tüm dünyada en çok satan SUV modeli Q5, yeni nesliyle Euro NCAP tarafından yolcu, çocuk ve yaya güvenliğinde 5 yıldız ile ödüllendirildi.

Daha fazlası

2017-02-20 Otomobil üretiminde drone devri başlıyor!

Audi’nin Almanya’daki Ingolstadt Fabrikası’nda fabrika içinde acil ihtiyaç duyulan parçalar Drone’lar ile taşınacak.

Daha fazlası

2017-02-02 Satış Sonrası Hizmetlerde dijitalleşmeyle bir adım önde!

Audi, Audi sahiplerinin servis işlemlerini daha hızlı ve kolay yürütebilmesi için Self Reception teknolojisini hizmete sundu.

Daha fazlası

2017-01-27 Audi 8 milyonuncu quattro modelini üretti

Audi’nin ilk olarak 1980 yılında satışa sunduğu ve otomotiv dünyasında bir devrim olarak nitelendirilen quattro dört tekerden çekiş sistemine sahip 8 milyonuncu modeli Meksika’da üretim bandından indirildi.

Daha fazlası

2017-01-19 Coupe tasarımında büyük SUV: Audi Q8 Concept

Audi, markanın gelecekte seri olarak üreteceği büyük SUV modeli için bir öngörü olan Q8 Concept’i Detroit Otomobil Fuarı’nda beğeniye sundu.

Daha fazlası

2017-01-13 Audi’den yapay zekalı otonom sürüş

Otonom sürüşün en önemli teknolojilerinden biri olan yapay zeka konusunda elektronik firmalarıyla işbirliği yapan Audi, Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda, makinayla öğrenme konusunda ulaştığı son noktayı sergiliyor.

Daha fazlası

2016-12-22 Spor ve zerafeti buluşturan Yeni A5 Coupe showroomlarda tutkunlarını bekliyor.

Audi’nin sportmen modeli A5 yenilenen yüzü ile Türkiye’de satışa sunuldu. İleri teknoloji sürücü asistan sistemleriyle yarı otomatik sürüş de sunan Yeni Audi A5 Coupe’ye 1.4 TFSI benzinli ile 2.0 TDI dizel motor seçenekleri ve efsanevi quattro çekiş sistemi ile sahip olunabiliyor.

Daha fazlası

2016-12-22 Arkadaşlarını Tag’le hem eğlen hem Audi Q2’yi kazan!

Audi’nin kompakt SUV’u Q2’nin Türkiye lansmanı kapsamında oluşturduğu www.benitagle.com internet sitesini ziyaret edenler arkadaşlarını eğlenceli hashtag’ler ile etiketleyerek ilginç videolar oluşturabiliyor hem de Yeni Q2 kazanma şansı yakalıyor.

Daha fazlası

2016-12-13 Audi A5 ve Q2’nin güvenliğine 5 yıldız!

Audi’nin kompakt SUV segmentindeki yeni modeli Q2 ve Yeni A5’in güvenliği EuroNCAP testlerinden 5 yıldız alarak segmentlerindeki en güvenli araçlar arasında yer aldı.

Daha fazlası

2016-12-06 Audi’nin yeni bir segment yaratan üyesi Q2 showroomlarda yerini aldı.

Audi’nin Q model ailesine yeni eklenen kompakt SUV modeli Q2 satışa sunuldu. Yüksek düzeyde işlevselliği yenilikçi tasarımla buluşturan ve gündelik kullanımda konfor ve sportifliğin bileşimi olan Audi Q2, bilgi-eğlence ve sürücü asistan sistemleriyle öne çıkıyor.

Daha fazlası

2016-12-01 Çağdaş sanat Contemporary Istanbul’da, ileri teknolojinin sanata yansıması Audi’de!

İstanbul’u 2-6 Kasım tarihleri arasında çağdaş sanatın merkezi haline getiren Contemporary Istanbul’un resmi taşıyıcı sponsoru Audi oldu.

Daha fazlası

2016-10-25 Audi’ye ödül yağmuru!

Audi modelleri, Ocak-Ekim ayları arasında dünya genelinde birçok ülkede teknoloji, inovasyon ve performansları nedeniyle prestijli ödüllerin sahibi oldu.

Daha fazlası

2016-10-25 Geleceğin otomobilleri için 5G güç birliği!

Audi, dünyanın önde gelen otomobil markaları ve teknoloji devleri ile geleceğin akıllı otomobillerinde iletişim altyapısını geliştirmek için oluşturulan 5G Otomobil Birliği’ne (5G Automotive Association) dahil oldu.

Daha fazlası

2016-10-06 Yeni Audi Q5 Paris’te tanıtıldı

Audi, Paris Otomobil Fuarı’nda, Yeni Q5’in dünya prömiyerini gerçekleştirildi. Audi’nin geleceğinin tasarım dili olan Audi Prologue’un izlerini taşıyan Yeni Q5, bir önceki neslinden 90 kilogram daha hafif gövdesi, yeni sürücü asistanları ve geliştirilmiş yakıt tüketimi ile öne çıkıyor.

Daha fazlası

2016-09-01 Audi Q2 – Yeni bir segment için yeni bir SUV

Audi, en yeni kompakt SUV modeli olan Q2 ile Q ailesini genişletiyor. Yüksek düzeyde işlevselliği yenilikçi tasarımla birleştiren ve gündelik kullanımda konfor ve sportifliği birleştiren Audi Q2 bilgi-eğlence ve sürücü asistan sistemleriyle öne çıkıyor. Q2, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de de satışa sunulacak.

Daha fazlası

2016-08-31 Audi Fit Driver sistemi ile Spa’yı otomobile taşıyor!

Audi mühendisleri, sürüş boyunca sürücüsünü ve yolcuların sağlık durumunu tarayan, gerek gördüğünde masaj yapan, iç aydınlatmayı veya havalandırmayı ayarlayan otomobiller üretmek için kolları sıvadı. Audi, Audi Fit Driver ile otomobilleri küçük bir sağlık merkezine çevirerek, sürücü ve yolcuları otomobilden ilk bindiklerinden daha sağlıklı inmelerini amaçlıyor.

Daha fazlası

2016-08-31 Audi’den çukur veya tümsekten enerji üreten amörtisör

Audi, otomobillerin yollardaki tümseklerden veya çukurlardan geçtiğinde ortaya çıkan sarsıntıyı elektrik enerjisi üreten bir amortisör sistemi geliştirdi. Prototip, geleneksel hidrolik amortisörlerin aksine elektromanyetik olduğu için daha konforlu bir yolculuk da sunuyor.

Daha fazlası

2016-08-31 Audi uzmanları 12 yılı, 19 haftada yaşatıyorlar!

Audi Kalite Güvencesi ‘nin INKA kalite testlerinde, Audi model araçlar 12 yılda karşılaşacakları tüm çevresel koşullarla 19 haftada karşılaştırılıyor. Bu süreçte araçların üzerine tuzlu su yağmurları yağdırılıyor, kaportaları 90 dereceye kadar ısıtılıyor, yüzde 100 nemli veya eksi 35 derece soğuk ortamlarda mekanik aksamları limitlerine kadar zorlanıyor.

Daha fazlası

2016-08-18 Audi, 12. kez D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nin destekçisi

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu ve Audi’nin yan sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12’incisi, 8 güne uzayan programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılacak.

Daha fazlası

2016-08-12 Audi A4 Avant ve Audi A6 Avant Audi Yetkili Satıcılarında

Audi A4 Avant ve Audi A6 Avant, uygun kredi faizi oranlarıyla satışa sunuldu.

Daha fazlası

2016-08-08 Audi A3 ve Audi A4'lere sahip olmak için en doğru zaman

Audi, Türkiye Premium pazarında kendi segmentini yaratan modeli A3 ve tüm dünyada en çok tercih edilen modeli A4’e sahip olmak için çok özel fırsatlar sunuyor.

Daha fazlası

2016-05-06 Audi Göcek Yarış Haftası 16 Mayıs’da yelkenler fora diyor

Audi A4 Avant ve Audi A6 Avant, uygun kredi faizi oranlarıyla satışa sunuldu.

Daha fazlası

2016-05-06 Okyanuslara kafa tutan yüzücüyle birlikte kulaç atmak için Marmaris'e

Dünyanın en zorlu 7 açık denizini yüzerek geçmeyi başaran ve ‘Man vs Ocean’ isimli kitabıyla tüm dünyada yankı uyandıran İngiliz açık su yüzücüsü Adam Walker, Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında düzenlenecek ‘AUDI Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’ için Türkiye’ye geliyor.

Daha fazlası

2016-05-05 Audi City İstanbul açıldı!

Ziyaretçilerin Audi dünyasıyla ilgili her konuda bilgi alabildiği, tüm Audi modellerinin birebir boyutlarındaki sanal versiyonlarını inceleyebildiği Audi City İstanbul, İstinyepark’ta açıldı.

Daha fazlası

2016-04-20 A4 ailesinin en yeni üyesi A4 1.4 TFSI

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) “Türkiye’de Yılın Otomobili (TYO)” yarışmasında 7 finalistinden biri olan Audi A4’ün, 1.4 litrelik TFSI benzinli motor seçeneği, Audi’nin verimlilik felsefesinin son örneği olarak öne çıkıyor. A4, konfor ve güvenlik teknolojisiyle de farkını ortaya koyuyor.

Daha fazlası

2016-04-20 Bir yaşam tarzının simgesi: Yeni A4 Avant

Audi’nin en çok satan model ailesi olan ve geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni nesil A4, Avant seçeneğiyle genişliyor.

Daha fazlası

2016-04-20 Audi’den hidrojen devri: Audi h-tron quattro concept

Audi’nin Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıttığı hidrojen yakıtlı konsept aracı Audi h-tron quattro concept, ön ve arkada bulunan elektrikli motorlarıyla 0’dan saatte 100 kilometre hıza 7 saniyenin altında ulaşıyor. 600 kilometre menzili olan konsept otomobil, saatte 60 kilometre hıza kadar kendi kendine gidebiliyor.

Daha fazlası

2016-04-20 Audi tutkunlarının beklediğine değecek: Yeni Audi A4 showroomlarda yerini aldı

Audi’nin en çok satan model ailesi A4’ün, teknolojisiyle sınıfında örnek oluşturacak şekilde yeniden geliştirilen yeni nesli satışa sunuldu.

Daha fazlası