Şarj | Elektromobilite | Audi Türkiye

Şarj kolaylaştırıldı

Burada şarj konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız. Audi, tamamen elektrikle çalışan geniş bir model yelpazesi ile kendisini elektrikli mobilite için bir sistem sağlayıcısına dönüştürmüştür. Elektrikli sürüş dünyasını keşfedin. Şarj işlemini günlük hayatınıza nasıl kolayca ve akıllıca entegre edebilirsiniz? Cevapları sizin için tematik olarak özetledik.

Şarj süresi
 

Ne kadar süre şarj etmeliyim?

Bataryanın şarj süresi, ortam sıcaklığı, ülkeye özgü diğer fişlerin kullanımı ve ön koşullandırma işlevinin kullanımı (örneğin aracın uzaktan kumandalı kliması) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Ev tipi fişler kullanıldığında şarj gücü e-tron şarj sistemi tarafından sınırlandırılır.

 

Audi’den açıklayıcı videolar

Audi'nin açıklayıcı videoları ile şarj hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Basitçe özetlenmiş ve net bir şekilde açıklanmıştır.

Sıkça sorulan sorular (SSS)

Şarj hakkında sıkça sorulan soruları burada bulabilirsiniz. Kısaltmaların yanı sıra e-tron Şarj Hizmeti, prizler ve halka açık şarj noktalarının açıklamaları burada sizin için listelenmiştir.

 
 

Test edilen şarj süresi

Audi e-tron 55 quattro, yüksek güçlü şarj için 150 kW'a kadar şarj gücü kullanır. Böylece Audi e-tron 55 quattro (Ortalama güç tüketimi kWh/100 km olarak: 20,2–19,3 (NEDC); 22.6-20.6 (WLTP); Ortalama CO₂ emisyonları g/km cinsinden: 0) ADAC tarafından yapılan bir testte de benzer elektrikli otomobillere kıyasla yaklaşık 30 dakikalık şarj süresiyle daha yüksek bir menzile ulaşıyor.