Audi Exclusive | Audi Dünyası | Audi Türkiye
Audi Individualisierung

Audi exclusive

Kişiselleştirme

Bir Audi sahibi olmak özel bir şey istemek anlamına gelir. Audi exclusive size, bu özel şeyi tamamen kişisel bir şeye dönüştürme fırsatını sunar. Paspastan tamamen kişisel tasarımlara kadar, Audi exclusive’in bireysel isteklerinize ne kadar iyi hitap edebileceğini size göstereceğiz.

Her zevke göre ayrıcalık

Her zevke göre ayrıcalık

Siz de bir tasarımcıya dönüşün ve kendi kişiliğiniz kadar özel bir Audi tasarlamak için Audi exclusive Stüdyo ile birlikte çalışın.

 • 50’yi aşkın isteğe göre uyarlanmış gövde rengi seçeneği
 • Özel deri ve kumaş
 • Seçili ahşap ve dekorlar
 • Kontrastlı ve renk uyumlu dikiş
 • Yüksek kaliteli deri direksiyonlar
 • Paspas ve halılar
 • Kişiselleştirilmiş kapı eşiği giydirmeleri
Audi exclusive dış mekan

Dünyada sınırsız sayıda renk bulunur.

Gün batımının altın rengi, iyi bir şarap kırmızısı, zümrüt yüzüğün yeşili - Audi’niz bunlar ve pek çok diğer renkte bir gövde rengine sahip olabilir. Belki de favori renklerinizi Audi’niz için bir gövde rengine dönüştürmek istiyorsunuz? Audi exclusive stüdyo (neredeyse) tüm dileklerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Ortalama yakıt tüketimi*: 6,3-5,1 l/100km ortalama CO₂ emisyonları*: 144-117 g/km

Devamını okuyun
Audi exclusive iç mekan

Görünüş. Dokunuş. Cazibe.

Audi exclusive iç mekan ekipmanları size sonsuz olasılık sunar. Exclusive deri ve seçili ahşap türleri arasından seçiminizi yapın. Çoğu rötuşu el yapımı olan bu ekipmanlar size her türlü iç mekanda olağanüstü cazibe sunar.

Devamını okuyun

SSS - Sıkça sorulan sorular

Kişiselleştirme sürecinin akışı nasıldır?
Audi exclusive kişiselleştirmeye sahip bir Audi sipariş etmek için size sipariş vermeden önceden Audi yetkili satıcınıza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Hangi aracın sizin için doğru olduğunu açığa çıkarmanın yanında bayiniz size olası kişiselleştirme seçenekleri hakkında da kapsamlı tavsiyelerde bulunabilir. Pek çok Audi yetkili satıcısı isteğe uyarlanmış gövde rengi seçenekleri ve deri numunelerinin yanında, örneğin dış mekan renklerinizi doğrudan iç mekan renk ve malzemeleriyle eşleştirebilmeniz için Alcantara, dekoratif döşemeler veya halılar için de güncel numuneleri mağazalarında bulundurur. Her araç için her bir kişiselleştirme elemanı mevcut olmadığı ve aynı zamanda, tüm kişiselleştirme seçenekleri Audi Konfigüratöründe gösterilmediği için, tüm isteklerinizi detaylarıyla ele alabilmeniz amacıyla kişisel danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Bayilerimiz çok kişisel isteklerinizi elde edebilmeniz konusunda sizi desteklemekten memnuniyet duyacaktır.

Yeni bir araç siparişi verdiğinizde Audi’niz size özel olarak uyarlanır. Siparişinizi verdikten sonra teslimat tarihi hakkında bilgilendirileceksiniz ve teslimatı heyecanla bekleme aşamasına geçebilirsiniz.  
Kiminle irtibata geçmeliyim?
Audi’nizi kişiselleştirmeye mi karar verdiniz veya Audi exclusive yelpazesi hakkında daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz? Ülkenizde size en yakın Audi yetkili satıcısını bulun!

En özel kişiselleştirme deneyimi için Audi Forum Neckarsulm’un birinci katındaki Audi exclusive Stüdyo, isteklerinizi gerçekleştirmek için benzersiz bir platform sunarak size hizmet vermeye hazırdır. Sportiften eleganta, gösterişli renkler ve malzeme tertibatları, standart yelpazenin ötesine geçecek yaratıcı olasılıkları size sunmak için mağazada mevcuttur. Etkili bir tavsiye için önceden yapılandırılmış Audi modeliniz için Audi kodunuza ihtiyacımız olacak. Bu, sizinle bireysel olarak istenen Audi modifikasyonları hakkında konuşabilmemizi sağlayacaktır. Bunun için ise kişisel danışmanlık hizmeti randevusu almak şarttır.


İletişim:

Audi Forum Neckarsulm
NSU-Straße 1
74172 Neckarsulm
Tel: 0800 2834468
Tel (yurtdışından): +49(0)841 8935727
Bilgi hattı hizmet saatleri:
Pazartesi - Cuma 8.30 am – 17:00
Cumartesi/Pazar/Tatil Günleri: Telesekreter
E-posta: exclusive@audi.de
Web: Audi exclusive Studio Neckarsulm

Tür, kapsam ve teslim tarihi bazında ne aradığınızı bize bildirmenin yanında sizi geri aramamızı istiyorsanız lütfen telefon numaranızı da bize iletin.
Seçeneklerim neler?
Audi exclusive ile kişisel rüya aracınızı tasarlama imkanlarınız oldukça kapsamlı ve ilgili modelinize bağlıdır. Kişisel danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilir. Prensipte aracınız için aşağıdaki kişiselleştirme seçenekleri bulunmaktadır:


Dış mekan:Gövde rengi seçenekleri
isteğe göre uyarlanmış gövde renkleri, belirli RS-modelleri için mat efektli gövde renkleri
Dış ayna muhafazası
Modele göre, dış ayna muhafazası seçili malzemelerden yapılabilir veya belirli bir renge boyanabilir
İç mekan:Deri döşeme ve trimler
Modele göre koltuk döşemeleri, koltuk başlıkları, kapı giydirme eklentileri, kapı cepleri, kapı kol dayanakları, kapı kolları, kapı rayları, hoparlör ara parçaları, diz koruyucular, merkez konsol ve orta kol dayanakları, kaporta, tekli koltuk, direksiyon, kumanda paneli ve kumanda kolları ve vites kolları, tüm çalıştırma elemanları ve ayrıca kumanda kolu manşonları, hava menfezleri, tavan döşemesi ve emniyet kemerleri paket veya ayrı ayrı farklı tür deri, Alcantara ve farklı renklerden seçilebilir
Dekoratif Döşemeler
Diğer kullanımların yanında, gösterge panosu, kapı panelleri ve merkez konsol için uygundur. Bunlar farklı ahşap ve malzemelerle tasarlanabilir veya farklı renklere boyanabilir.
Halı ve paspas
Renkler, şerit ve dikiş Audi exclusive renk yelpazesinden serbestçe seçilebilir
Giriş eşiği döşemeleri
Model ve yapılandırmaya bağlı olarak kişiselleştirilebilir ve aydınlatılır


Modele bağlı olarak, daha fazla kişiselleştirme isteklerinin yerine getirilmesi de mümkündür; örneğin baş harflerin işlenmesi. Bu kişiselleştirme istekleri istenen herhangi bir anda talep edilebilir ve bir sonraki adımda sizin için Audi yetkili satıcınız tarafından özel olarak kontrol edilir.  Kişiselleştirme isteklerinizin gerçekleştirilebilirliği bulunduğunuz ülkeye göre farklılık gösterebilir.
Sizin için hangi Audi exclusive malzemeleri mevcut?
Gövde renkleri:

Aracınızı özelleştirmek için 50’yi aşkın renkte geniş bir boya yelpazesi. AUDI AG ve Audi Sport GmbH’in çok yüksek taleplerini karşılayabilmek ve uzun vadede oldukça üstün boya kalitesini garanti altına almak için ultra modern boya sistemleri monte edilmiştir. İstenilen ton organik ve inorganik pigmentleri karıştırarak elde edilir. Organik pigmentler renk parlaklığı sağlarken organik olmayan pigmentler zamanla eskimeye karşı çok aşırı dirençlidir. Birlikte, boyanın dayanıklı renk yoğunluğunu sağlarlar.


Audi exclusive kişiselleştirilebilir gövde renkleri için yüksek gereksinim tüm malzemelerde tutarlı bir görünüm sağlar, hem de uzun yıllar boyunca. Bu yüzden, her bir renk onaydan önce kapsamlı testlerden geçirilir.


Metalik gövde renkleri

Boyaya eklenen metal pullar, metalik bir son kat boyanın büyüleyici etkisini yaratır. Pullar genellikle alüminyum veya pirinçten elde edilir. Metalik gövde renkleri elde etmek amacıyla, ufak metal pulların kırılmaması için aşırı nazik bir şekilde işlenmesi gerekmektedir. Yüksek gereksinimlerimiz bunu garanti eder.Sedefli gövde renkleri

Sedefli gövde renklerinin temel özelliği izleme açısına göre farklı renkleri göstermektir. Bu etki sedefli pigmentler kullanılarak elde edilir. Sedefli pigmentler boyaya eklenerek parlaklıkta özellikle açıya bağlı farklılık orta koyar. Bu da onlara özel bir derinlik ve göz kamaştırıcı, canlı bir renk cümbüşü sunar.


Mat efektli gövde renkleri

Ayrıca, belirli RS modelleri için mat efektli gövde renkleri de bulunmaktadır.

Mat efektli renklere aşağıdaki renkleri  örnek gösterebiliriz: Mat Nardo gri, Mat Daytona gri, Mat Suzuka gri, Mat Ibis beyaz, Mat Floret gümüş, Mat Glacier beyaz, Mat Sepang mavi, Mat Kamuflaj yeşil, Mat Ara mavi, Mat Argus kahverengi ve Mat Vegas sarı.


Deri:

Deri çok özel bir doğal üründür; hiçbir zaman iki parçası birbirine benzemez ki bu da tamamen Audi’nin özgünlük felsefesine karşılık gelir. Süreç sırasında, iç mekan için işlenen parçaların birbirlerine mükemmel bir şekilde uyumunu sağlamaya özel önem gösterilir. Yüksek kaliteli bir deri seçkisi kullanılır ve nazik işleme doğallığı korur ve aynı zamanda sağlam ve dayanıklı malzeme ortaya çıkarır. Kullanılan her türlü deri krom içermeden tabaklanmıştır, nefes alabilirdir ve kullanım sırasında ufak çiziklerin neredeyse görünmez kalması için derinlemesine boyanmıştır.

Derinin nerede kullanılacağına göre incecik vernik katmanları uygulanır ki bu katmanlar ne kadar kalınsa sonuç olarak derinin o kadar daha az hassas olmasına neden olur. Diğer yandan, vernik katmanı ne kadar ince uygulanırsa, oturma rahatlığı da o kadar artar.


Valcona derisi

Valcona derisinde düşük vernik uygulaması vardır, oldukça nefes alabilirdir ve herhangi bir suni kabartma içermez.


Fine Napa deri

Fine Napa deride orta dereceli vernik uygulaması vardır, kısmen nefes alabilirdir ve düşük seviyede suni kabartma içerir.


Ahşap ve dekorlar:
Audi exclusive, ilgili aracın karakterini vurgulayan sadece belirli gerçek ahşap türleri kullanır. Yelpaze, klasik meşeden ince taneli mersin ağacının büyüleyici çeşitlerine, açık gözenekli dişbudak ağacı veya okaliptüsten piyano veya karbon son katlı ince dekorlara kadar uzanır. Açık gözenekli ahşaptan yapılan dekorlar doğal ahşabın tipik dokunuşlarına sahiptir. Bu da iç mekanı kişiye kendini iyi hissettiren, benzersiz sakin bir alana çevirir. Audi, bir tarlada bile büyüse tropik ahşap kullanmaz.
Audi exclusive malzemeleri için hangi kalite ve işleme standartları geçerlidir?
Gövde renkleri

AUDI AG ve Audi Sport GmbH’in çok zorlu taleplerini karşılayabilmek ve uzun vadede oldukça üstün boya kalitesini garanti altına almak için ultra modern boya sistemleri monte edilmiştir. İstenilen ton organik ve inorganik pigmentleri karıştırarak elde edilir. Organik pigmentler renk parlaklığı sağlarken organik olmayan pigmentler zamanla eskimeye karşı çok aşırı dirençlidir. Birlikte, boyanın dayanıklı renk yoğunluğunu sağlarlar. Ana renklerin pigmentleri, macun elde etmek için sadece bağlayıcıda ayrı ayrı dağılır. Bu farklı renkli pigment macunlarının karışımı da son renk tonunu oluşturur. Audi exclusive kişiselleştirilebilir gövde renkleri için yüksek kalite standardı tüm malzemelerde tek tip görünüm sağlar, hem de uzun yıllar boyunca. Bu yüzden, her bir renk onaydan önce kapsamlı testlerden geçirilir. Boya öncelikle kullanılan tüm malzemelere (alüminyum, plastik, çelik, vb.) uygulanır. İkinci adımda boyalı parçaların hava koşulları bir iklim odasında taklit edilir. Numune istenilen kaliteye uyuyorsa onaylanır.

Deri

Audi koltuklarının derisi için esas olarak güney Avrupa’dan erkek sığırların postları işlemden geçirilir. Bunlar özel bir yüzeye ve kalınlık oranına sahiptir ve bu nedenle özellikle uygundur. Hayvanların sırt bölgesinden elde edilen deri, düzenli lif yapısına sahip olduğu ve çok nadiren çatlak veya hasar gösterdiği için en yüksek kaliteye sahiptir. Audi exclusive için deri olarak işlenebilmek için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gerekir:


Krom içermeyen tabakalama işlemi:

Bundan yirmi sene önce otomotiv endüstrisinde bir öncü olarak Audi ağır metalle kontamine atıkları önlemek için krom tuzları kullanmayı bıraktı. Audi sadece krom içermeden tabaklanmış deri kullanır ve tutarlı bir şekilde deri üretimi bazında etik yükümlülüğünü sürdürür.Yüzey koruması:

Derinin kalitesine bağlı olarak pek çok rötuş geliştirilmiştir. Bu çok çeşitli rötuşlar yüksek nefes alabilirlik sağlayarak koltuk rahatlığını artırır.Test döngüsü:

Araçlardaki deri uygulamaları aşırı strese tabidir: Yüksek sıcaklık farkları, güneşin altında kalma süreleri nedeniyle güçlü ısı etkileri, aracın içine girme ve çıkma, ağır ve sert nesnelerin taşınması ve bunların yanında terleme etkisi. Deri Audi için işlem görmeden önce 30’dan fazla farklı testten geçirilir. Laboratuvar testleri aşınma dayanımı, ışık haslığı, çekme davranışı, bükülme direnci, çekme dayanımı, iç mekan emisyonları ve yanma davranışını kapsar. Deri, koltuklar ve iç parçalar için sadece tüm testleri geçtikten sonra kullanılır. Testler 12 aydan uzun sürer.    

Üretimden sonra kapsamlı bir kalite kontrolü gerçekleştirilir. Çatlamalar veya yabancı parçaların olup olmadığını tespit etmek ve sızdırmazlık kapsamının uygunluğunu kontrol etmek için UV ışığı kullanılır. Son katlar temizleme sırasında çizilmeye dirençlidir ve uzun dönemde renk haslığını sağlamak için UV bloke ediciye sahiptir.

Ahşap/dekor

Audi, bir tarlada bile büyüse tropik ahşap kullanmaz. Dekoratif döşemeler için ince cila katmaları ağaç gövdelerinden ve kök yumruları adı verilen yumrulardan soyulur. Parçaların bir kısmı çoğunlukla, araçtaki ayrı ayrı parçaların benzer olması için tek bir yumru veya gövdeden elde edilir. Audi sadece gerçek ahşap kullanır. Üretim manuel çalışma ve mekanik üretimin bir ortak yaşamı gibidir.
S-line paketi, design paketi ve Audi exclusive arasındaki fark nedir?
S-line
S-line paketi A veya Q modeliniz için AUDI AG tarafından sunulur. S-line paketiyle aracınızın sportif karakterini artırabilirsiniz. Örneğin, aracınızın dinamik çizgilerini öne çıkarmak veya seçili detaylarla özel vurguları ayarlama seçeneğine sahipsiniz. Model serisine göre, S-line dış görünüm paketi ve S-line iç görünüm paketi arasında bir ayrım yapılabilir, ancak ayrı ayrı modeller için hem dış hem iç elemanları içeren bir paket de bulunmaktadır.


Örnek Mayıs 2018’de Audi A6 Sedan için Almanya teklifi:
S-line iç görünüm paketi

S-line’a özel eklentilerle (petek yapısı) S’ye özgü ön ve arka çamurluklar
S-line’a özel, Platinum grisi eklentilerle Titanium siyah mat renginde yan hava giriş ızgaraları
Alüminyum gümüş mat renginde bıçaklarla Titanium siyah mat renginden radyatör koruma ızgarası
Gövdeyle aynı renge boyanmış S’ye özel yan süpürgelik/kapı ara parça şeritleri
Ön ve arkada alüminyum döşemeli, önde S logosuyla, aydınlatılmış kapı eşiği giydirmeleri
Ön kanatlarda S-line amblemi
Titanyum siyah mat renginde S-line’a spesifik difüzör eklentisi ve ızgara
Alüminyum gümüş mat renginde uç borusu optiği

Örnek Mayıs 2018’de Audi A3 Sportback için Almanya teklifi:
S-line spor paketi

Mat zımparalanmış alüminyum döşemeler
Depolama ve valiz kompartıman paketi
5 paralel tekerlek parmağı tasarımıyla dökme alüminyum tekerlekler, kısmen cilalı, 8 J × 18 ile 225/40 R 18 ebatlarında lastikler
Spor koltuklar, kontrastlı dikişli ön koltuk arkalığında S kabartmasına sahip önde siyah kumaş sekans/deri dahil
Renkli ekranlı sürücü bilgi sistemi
Aydınlatılmış makyaj aynası
Ön kanatlarda S-line amblemi
S-line spor süspansiyonu
Siyah kumaş tavan döşemesi
Alüminyum döşemeler ve S harfiyle önde aydınlatılmış kapı eşiği giydirmeleri
Kontrastlı dikiş ve S amblemiyle siyah deri, çok fonksiyonlu 3’lü tekerlek parmaklı S-line deri direksiyon,
Delikli siyah deri selektör kolu düğmesi
Şeritli ve kontrast dikişli paspas


Design paketleri

Design paketleri AUDI AG
Design paketleri standart veya opsiyonel ekipmandan oluşur veya Audi exclusive malzemeleri ve renklerinin Audi Design tarafından koordine edilen bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Bir design paketi seçerken, siz müşteri olarak daha fazla tavsiyeye ihtiyaç duymayacaksınız ve modifikasyonları doğrudan yeni aracınızla birlikte sipariş edebileceksiniz.Örnek:
Audi design selection - bir AUDI AG teklifiAudi design selection'ın asil kombinasyonu lüksü açığa çıkarır. Bu paket aşağıdaki iç aksamı, renkleri ve malzemeleri içerir:

10’lu tekerlek parmağı tasarımıyla dökme alüminyum tekerlekler, kısmen cilalı, 8 J × 18 ile 245/40 R 18 ebatlarında lastikler
Alüminyum eklentili aydınlatılmış kapı eşiği giydirmeleri
Aluminyum Trimaran döşemeler, opsiyonel: meşe, doğal gri veya siyah piyano rötuşlu
3’lü tekerlek parmağı tasarımıyla, çok fonksiyonlu ve krom vurgulu deri direksiyon
Koltuk döşemesi- kumaş özet/deri siyah veya taş grisi koltuklar
Kontür/ambiyans aydınlatma paketi, çoklu renkli


Suni deri iç mekan elemanları
Alcantara/deri kombinasyonu ve Fine Napa derisi koltuk döşemesiyle birlikte, iç elemanlar kontrastlı dikişlere sahip suni deriyle tamamlanmıştır. Kontrastlı dikişlerin rengi koltuk döşemesiyle aynıdır. (Örneğin, Sedir kahve için diz koruyucu kontrastlı dikişsiz siyahtır.)


Kenarlıklı paspaslar
Alcantara/deri kombinasyonu ve Fine Napa derisi Atlas bejinde, şeritli Granit grisi paspaslar renk açısından koltuk döşemesiyle aynı renktedir. Sedir kahve ince Napa derisi için paspaslar siyahtır, kenarlık renkleri koltuk renkleriyle aynıdır.

Audi exclusive tasarım paketleri
Audi exclusive’in tasarım paketleri özel malzemeleri ve sadece Audi exclusive’in sunabileceği iç mekandaki renk yelpazesiyle cezbedicidir. Dış mekandaki ayrı son kat boya ve iç mekandaki malzemeler Audi Design’ın uzmanları tarafından doğrudan koordine edilmektedir. Siz, müşteri olarak daha fazla tavsiyeye ihtiyaç duymayacaksınız ve modifikasyonları doğrudan yeni aracınızla birlikte sipariş edebileceksiniz.

Örnek:
Tasarım paketi siyah/kırmızı Audi exclusive, sadece S-line spor paketiyle Audi A4 Avant için mevcuttur - Audi Sport GmbH’den Mayıs 2018 teklifiBu paket aşağıdaki iç aksamı, renkleri ve malzemeleri içerir:

Spor koltuklar için, ön:

Ön koltuk arkalığında S kabartmasıyla, Crescendo kırmızısı kontrastlı dikişle birlikte koltuk döşemesi, orta kol dayanağı, kapı ve yan orta konsoldaki kapılardaki kol dayanakları , Fine Napa derisi, siyah Audi exclusive
Crescendo kırmızısı kontrastlı dikişle, kontroller Audi exclusive siyah deridir; çok fonksiyonlu 3’lü tekerlek parmağı tasarımıyla deri direksiyon artı yanlarda delikli deri ve Audi exclusive’e özel dikiş
Crescendo kırmızısı kontrastlı dikişle siyah deri (düğme delikli deridir) selektör kolu düğmesi ve kolluğu
Alcantara siyahı kapı giydirme eklentileri
Siyah kenarlıklı, Crescendo kırmızısı kontrastlı dikişle ve Express kırmızısı şeritlerle siyah Audi exclusive paspasları

Audi exclusive kişiselleştirme
Paket yerine renkler ve malzemelerin özel bir kombinasyonunu yapmaya karar verirseniz, bir dizi seçenek içinden seçim yapabileceksiniz. Bireysel isteklerinizin gerçekleşmesi için Audi yetkili satıcınızla özel bir randevu ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Size istediğiniz zaman tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyacaktır. Her araç için her bir kişiselleştirme elemanı mevcut olmadığı ve aynı zamanda, tüm kişiselleştirme seçenekleri Audi Konfigüratöründe listelenmediği için, tüm isteklerinizi detaylı bir şekilde ele alabilmeniz için kişisel danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. İsteğinize bağlı seçimlerin  gerçekleştirilebilmesi bulunuduğunuz ülkeye özgü koşullar sebebiyle farklılık gösterebilir.
Websitesinde, görsellerde ve katalogdaki malzemeler ne kadar rengi atmama özelliğe sahip?
Renk ve malzemelerin ayrıca seçimi için genellikle Audi yetkili satıcınız ile kişisel danışmanlık randevusu almanızı tavsiye ediyoruz. Showroom’daki araçların yanında pek çok bayi kişiselleştirilebilir gövde rengi seçenekleri ve Alcantara, döşemeler veya halıların yanında deriler için de mağazada bulunan güncel numunelere sahiptir. Gerçek ürünün dijital veya basılmış görüntüsü sadece bir izlenim verebilir. Gerçekteki içerik, diğer pek çok şeyin yanında, monitörünüzün veya dış ışığınızın rengi ve parlaklığına bağlıdır.
 • Audi exclusive Stüdyo

  Yaratıcı fikirleriniz ve bireysel isteklerinizi gerçekleştirin! Sportiften zarife birçok olağanüstü renk ve malzeme kombinasyonlarından oluşan estetik bir tasarıma odaklanın.

  Devamını okuyun