dogus-fb-yelken-kapak.jpg

Audi Türkiye’nin de destekleyicilerinden olduğu Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcuları yeni bir Türkiye Rekoru’nu hedefliyor

Doğuş Grubu'nun öncülüğünde, sürdürülebilirlik ve sporun harmanlayan tarihi rekor denemesinde sporcular 3 Ocak’ta Hopa’dan start aldı.

Doğuş Grubu, 'Doğuştan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek' vizyonuyla Türkiye’nin sosyal sorumluluk alanında lider gruplarından biri olarak, Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcularını Türkiye rekoru turuna çıkardı.

Audi Türkiye’nin de sponsorlarından biri olan Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi sporcularından oluşan ekip, Karadeniz'in en doğu noktası olan Hopa'da start aldı. 10 gün sürecek rekor denemesi, Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna uzanacak.

Doğuş Grubu'nun sürdürülebilirliği merkeze alan yaklaşımıyla; yenilenebilir enerji kullanımı sayesinde minimum emisyon salımı ve karbon nötr olarak gerçekleştirilecek bu tur ile Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi sporcuları Türkiye’de bir ilke imza atmayı hedefliyor. Artvin Hopa’dan başlayan tur, Sinop, İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmaris Knidos Feneri ve Kıbrıs Zafer Kayalıkları gibi önemli noktaları içeriyor ve İskenderun’daki balıkçı barınağında son bulacak.

Audi Türkiye’nin temiz çevreye katkısı

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin destekçilerinden biri olan Audi Türkiye, bu etkinliğe, sürdürülebilirliğe ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekecek olması açısından da ayrıca önem veriyor.

Sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmak amacıyla değer zincirinin her halkasını dahil ederek, özellikle yenilenebilir enerji kullanımının artışı için çalışmaya devam eden Audi Türkiye, bilindiği üzere Türkiye'de satışa sunduğu elektrikli otomobillerle mobilite vizyonunu gerçeğe dönüştürmek yolunda adımlar atıyor. Audi Türkiye ayrıca, Doğuş Otomotiv’in Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi kapsamında, yetkili satıcı ve servislerininde yenilenebilir enerjiye dönüşüm için de yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor.

Sporcular için yeni hedefler

Doğuş Grubu'nun desteğiyle Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi tarafından gerçekleştirilen rekon denemesi, bir yandan Türk denizciliğine ve yelken sporuna dikkati çekmeyi hedeflerken, bir yandan da genç sporculara olimpiyat dışında yeni hedefler ve vizyon sunmayı da amaçlıyor.

Dört olimpiyat tecrübesi bulunan Ateş Çınar, Fenerbahçe Doğuş Yelken Okul Müdürü Barış Koncagül, Evren Koncagül ve Doğukan Kandemir’in de yer aldığı ekip, 1600 mil mesafeli bu deniz seyrinde, rüzgar gücüyle zorlu bir rekoru deniyorlar.

Türkiye’de bir ilk

'Cesaretimiz Doğuştan: Kanatlarımız Rüzgar, Yolumuz Deniz' sloganı ile gerçekleştirilen bu rekor denemesi, Türkiye'de bir ilk olarak karbon ayak izi ölçümüyle de dikkat çekiyor.

Doğuş Grubu markalarından Audi, D-One Connected, Under Armour, d.ream, Vdf, Galataport İstanbul, Leica İstanbul, Antur, Radyo Voyage, NTV ve PuhuTV'nin destekleriyle, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’ndeki rekor denemesine imza atan sporcular kolektif çalışma bilinci, teknoloji ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle donanıyor.

  • dogus-fb-yelken-2.jpg
  • dogus-fb-yelken-1.jpg
  • dogus-fb-yelken-3.jpg
  • dogus-fb-yelken-5.jpg
  • dogus-fb-yelken-10.jpg
  • dogus-fb-yelken-6.jpg
  • dogus-fb-yelken-7.jpg
  • dogus-fb-yelken-8.jpg
  • dogus-fb-yelken-9.jpg