Evde Şarj | Elektromobilite - Şarj | Audi Türkiye

Audi Türkiye Şarj
Evde şarj

Evde şarj

Kendi dört duvarınız elektrikli mobilite için hazır mı? Başlangıç konumunu kontrol edin ve burada şarj sistemleri ile elektrikli Audi'nizin bağlantısı hakkında bilgi edinin. (Ülkeye özgü bulunurluk değişiklik gösterebilir.)

 
 

Şarj sistemleri

e-tron şarj sistemi kompakt

e-tron şarj sistemi kompakt

Tamamen elektrikli veya hibrit Audi modelleri içindir.

Elektrikli otomobilinizi veya hibrit modelinizi ister endüstriyel prizde, isterse ev prizinde, evde veya tatil evinde şarj edin: Modüler e-tron şarj sistemi kompakt size maksimum esneklik sağlar.
E-tron şarj sistemi kompakt Audi e-tron, Audi e-tron Sportback ve Audi e-tron GT'de standart olarak bulunur (Ortalama güç tüketimi¹ kWh/100 km olarak: 20,2–19,3 (NEDC); 22.6-20.6 (WLTP); Ortalama CO₂ emisyonları¹ g/km cinsinden: 0. Aralıklarda verilen elektrik tüketimi ve CO₂ emisyonu rakamları, araç için seçilen donanıma bağlıdır).

Uyumluluk
Kompakt e-tron şarj sistemi Audi'nin tüm tam elektrikli araçları ile uyumludur.
Teslimat kapsamı
Bir araç bağlantı kablosu ve biri ev tipi fişli diğeri endüstriyel fişli olmak üzere iki şebeke bağlantı kablosu içeren bir kontrol ünitesi.
Şarj gücü
Audi e-tron modelleri için 11 kW'a kadar

Kontrol panelinde kullanıcı manuel olarak yüzde 100 ve yüzde 50 şarj gücü arasında geçiş yapabilir. Bu, evde mevcut başka elektrikli cihazlar kullanılıyorsa faydalı olabilir.
Durum göstergesi
Şarj sisteminin durumu ve şarj işlemi, e-tron şarj sistemi kompaktında kontrol ünitesindeki LED'ler aracılığıyla gösterilir.
Sıkça sorulan sorular

AC veya DC ne anlama geliyor?

AC (Alternating Current) kısaltması alternatif akım, DC (Direct Current) kısaltması ise doğru akım anlamına gelmektedir. Elektrikli araçları şarj etmek için hem alternatif akım hem de doğru akım kullanılabilir. Yüksek voltajlı bataryada sadece doğru akım depolanabildiğinden, alternatif akımın önce doğru akıma dönüştürülmesi gerekir. Bu nedenle, e-araçlar alternatif akımı (örneğin Schuko soketi aracılığıyla) doğru akıma dönüştüren AC/DC dönüştürücüye ihtiyaç duyar.

e-tron şarj sistemi connect, şarj sistemi compact'a kıyasla ne gibi avantajlar sunuyor?

e-tron, çevrimiçi bilgileri ve ev alt yapısı bilgilerini entegre ederek, şarj sistemi elektrik kesintilerini önler.
Ancak bu işlev uyumlu bir üçüncü taraf ev enerji yönetim sistemi veya bir akım sensörü gerektirir ve şarj maliyetlerini azaltabilir (enerji maliyetleri düşük olduğunda, örneğin geceleri şarj etme).

Sistem ayrıca kendi ürettiği fotovoltaik elektriğin kullanımını optimize etme (işlev, uyumlu üçüncü taraf ev enerji yönetim sistemi ve mevcut bir fotovoltaik sistem gerektirir) ve şarj edilen enerjiyi belgeleme seçeneği sunar.

ÖNEMLİ: Akıllı şarj fonksiyonları sadece bağlantılı bir şarj sistemi ve ILF özellikli bir araç ile birlikte gerçekleştirilebilir! Güncel olarak bunlar, şunlardır:
- Audi e-tron 48/20 üretim haftası itibarıyla veya daha yüksek
- Audi e-tron GT

*ILF = Akıllı şarj fonksiyonu

Şarj kablom / wallbox'ım ile diğer üreticilerin araçlarını da şarj edebilir miyim?

Audi'nin standart veya opsiyonel şarj aksesuarlarını bir Audi araç ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunlar Audi BEV* modeliniz için özel olarak geliştirilmiş ve teknik olarak optimize edilmiştir.

*BEV = (kısaltma: bataryalı elektrikli araç) = içten yanmalı motoru olmayan saf elektrikli araç.

Başka sorunuz var mı?
Burada Audi müşteri hizmetleri tarafından toplanan elektrikli tahrik konusunda sıkça sorulan tüm soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.
SSS bölümü