Evde şarj | Audi Türkiye

Audi Türkiye Şarj
Evde şarj

Evde şarj

Eviniz elektromobilite için hazır mı? Şarj sistemleri ve akıllı eviniz ile elektrikli Audi'nizi birbirine bağlama hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinin.

 
 

Şarj sistemleri

e-tron şarj sistemi kompakt

Tamamen elektrikli veya hibrit Audi modelleri içindir.

  • Elektrikli otomobilinizi veya hibrit modelinizi ister endüstriyel prizde, isterse ev prizinde, evde veya tatil evinde şarj edin: Modüler e-tron şarj sistemi kompakt size maksimum esneklik sağlar. E-tron şarj sistemi kompakt Audi e-tron, Audi e-tron Sportback ve Audi e-tron GT'de standart olarak bulunur (Ortalama güç tüketimi¹ kWh/100 km olarak: 20,2–19,3 (NEDC); 22.6-20.6 (WLTP); Ortalama CO₂ emisyonları¹ g/km cinsinden: 0. Aralıklarda verilen elektrik tüketimi ve CO₂ emisyonu rakamları, araç için seçilen donanıma bağlıdır).
Uyumluluk
Kompakt e-tron şarj sistemi Audi'nin tüm tam elektrikli araçları ile uyumludur.
Teslimat kapsamı
Bir araç bağlantı kablosu ve biri ev tipi fişli diğeri endüstriyel fişli olmak üzere iki şebeke bağlantı kablosu içeren bir kontrol ünitesi.
Şarj gücü
Audi e-tron modelleri için 11 kW'a kadar

Kontrol panelinde kullanıcı manuel olarak yüzde 100 ve yüzde 50 şarj gücü arasında geçiş yapabilir. Bu, evde mevcut başka elektrikli cihazlar kullanılıyorsa faydalı olabilir.
Durum göstergesi
Şarj sisteminin durumu ve şarj işlemi, e-tron şarj sistemi kompaktında kontrol ünitesindeki LED'ler aracılığıyla gösterilir.
Sıkça sorulan sorular

AC veya DC ne anlama geliyor?

AC (Alternating Current) kısaltması alternatif akım, DC (Direct Current) kısaltması ise doğru akım anlamına gelmektedir. Elektrikli arabaları şarj etmek için hem alternatif akım hem de doğru akım kullanılabilir. Yüksek voltajlı bataryada yalnızca doğru akım depolanabildiğinden, alternatif akımın önce doğru akıma dönüştürülmesi gerekir. Bu nedenle e-araçlar, alternatif akımı (örneğin topraklı priz üzerinden) doğru akıma dönüştüren AC/DC dönüştürücü olarak adlandırılan bir dönüştürücüye ihtiyaç duyar.

DIN VDE 0701-0702:2008 uyarınca kompakt şarj sistemi ve bağlantılı şarj sistemi için periyodik testler için bir belge var mı?
İlgili belgeyi burada bulabilirsiniz.
Belgeyi aç
Daha fazla sorunuz mu var?