skysphere concept > sphere conceptcars > Gelecek > Audi Türkiye
Audi skysphere concept

Premium mobilitenin yeniden tanımlanmış hali

Audi skysphere concept, Audi sphere concept aracı serisinin ilk üyesidir. Araçlar tek bir amaç için geliştirildi: aracın interaktif bir alan ve deneyim merkezi haline geldiği bir otomotiv geleceği tasarlamak. Elektrikli iki kapılı roadster, otomatikleştirilmiş sürüş vizyonunu, devrim niteliğindeki yeni iç tasarımı ve tamamen entegre dijital ekosistemi bir araya getiriyor.

 
Bir sahil yolu boyunca tam otomatik modda seyreden üstü açık Audi skysphere konsept aracının yandan görünümü.

5,19 metre uzunluğunda “Grand Touring” modundaki Audi skysphere concept yenilikçi lüks deneyimini yeniden tanımlayan birinci sınıf bir elektrikli roadster'dır.

Audi skysphere concept'in Dünya Prömiyerindeki özel anlar

Audi skysphere concept, tasarım ve deneyimin büyüleyici bir birleşimidir; Ingolstadt'taki tasarımcılar ve geliştiriciler ile Kaliforniya, Malibu'daki Audi Design Loft arasındaki sanal ve fiziksel etkileşim sonucu şekillenmiştir. Şimdi, "İlerlemeyi Kutlama” Etkinliği iki dünyayı bir araya getiriyor. Yönetim kurulu üyesi Hildegard Wortmann'ın, AUDI AG markasının başkanı Henrik Wenders'ın, ve Malibu'daki Audi Design Loft Loft'un Direktörü Gael Buzyn’in markanın üç yeni konsept aracından ilkini nasıl tanıttığını görün.

 
Audi skysphere konsept aracının arkasındaki ışık şeridinin bir görünümü.

Önde olduğu gibi, arka tasarım da aracın tüm genişliği boyunca uzanan dijital olarak kontrol edilen bir LED panele sahip. Ayrıca ışık efektleri konsept aracın sürüş modunu da gösteriyor.

Fikirden konsept araca: Audi skysphere concept nasıl ortaya çıktı?

Audi skysphere concept'i geliştirme sürecinde, dijital tasarım geleneksel işçilikle iç içe geçti. Belgeler, Malibu'daki Audi Design Loft ile Almanya'nın Ingolstadt kentindeki ekip arasında binlerce kilometreye yayılan tasarım sürecini ilerletmek için 3D teknolojisinin nasıl kullanıldığını gösterirken aynı anda hem spor hem de sedan özellikleri taşıyan konsept bir aracın yenilikçi iç tasarımı ve teknik yapısı hakkında bizlere fikir veriyor.

 
Boş bir alanda Audi activesphere konsepti duruyor.

Gözler gelecekte

Audi skysphere concept Audi'nin mobilitenin geleceğini yeniden tanımlamak istediği bir dizi konsept araç ve fikirden yalnızca ilkidir.