Autostadt Wolfsburg'da Hissedilebilen | Audi Türkiye
Audi Türkiye Lifestyle
Autostadt Wolfsburg'da Hissedilebilen İlerleme

Autostadt Wolfsburg'da Hissedilebilen İlerleme

Autostadt Wolfsburg'daki yeni tasarlanan Audi House of Progress köşkünde Audi, ilerlemeyi somut ve erişilebilir hale getiriyor.

Metin: AUDI AG - Fotoğraf: Raphael Olivier Okuma süresi: 4 min.

Exterior view of the Audi House of Progress in the Autostadt Wolfsburg.Exterior view of the Audi House of Progress in the Autostadt Wolfsburg.

Binaya girer girmez yeni Audi köşkünün neden Audi House of Progress olarak adlandırıldığını anlıyorsunuz: Eğer aynı yerde bulunan eski binaya aşinaysanız, yenilemelerin ne kadar kapsamlı olduğunu hemen fark edeceksiniz. Örneğin, binanın ortasındaki lobinin betonarme kısmı kesilerek açılmış ve böylece daha fazla şeffaflık, yeni görüş hatları ve yeni sergiler için alan yaratılmıştır. Ancak yapılan her yenilik ziyaretçiler için bu kadar açık değil. Zamansız ve sade mimarisi sayesinde, gelecekte içerik değiştiğinde köşkün kapsamlı bir şekilde yeniden inşa edilmesi gerekmeyecek ve büyük ekranlardaki sunumlar dijital olarak güncellenebilecektir. Bu da yeni konuların ve önemli noktaların sergilere kolayca ve az bir çabayla entegre edilebileceği anlamına geliyor.

Entrance area with elegant seating.Entrance area with elegant seating.

İlerici izlenim, dışarıdan giriş alanına kadar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Vizyonlar Tablosu Audi'nin gelecek vizyonu hakkında bir fikir veriyor. Hareketli bir yürüme yolu sizi, köşkün iki kata yayılmış sergi alanlarına götürüyor. Birinci kat, sergilenen iki araçla (Audi A6 e-tron concept ve plug-in hibrit Audi A8 60 TFSI e) Dijitalleşme ve Tasarım marka değerlerine adanmıştır. Bir diğer önemli nokta ise, çeşitli animasyonları eğlenceli bir şekilde gösteren ve böylece bu teknolojinin olanaklarını ortaya koyan dijital OLED matris arka lambalarıdır. Markanın tasarım temasını daha somut hale getirmek için geri dönüştürülmüş malzeme ECONYL gibi farklı malzemeler, Audi RS e-tron GT'nin kilden bir modeli ve güncel boya renkleriyle 3D baskılı vazolar sergileniyor. Audi markasının hayranları Autostadt'ta geçirdikleri bir günün ve Audi House of Progress'e yaptıkları ziyarete dair bir hatırayı evlerine götürebilirler. Ayrıca, Audi Design'dan çeşitli eskizler temin edilebilir.Audi A8 TFSI e:l/100 km cinsinden yakıt tüketimi ortalama: 2,1–1,7kWh/100 km cinsinden güç tüketimi ortalama: 23,6–21,9g/km cinsinden CO₂ emisyonları ortalama: 49–40
Seçilen aracın donanımına bağlı olarak aralıklarla birlikte yakıt/güç tüketimi ve CO₂ emisyonları hakkında bilgiler.
Bu araç için sadece WLTP'ye göre tüketim ve emisyon değerleri bulunur, NEDC'ye göre değerler bulunmaz.

Audi RS e-tron GT:kWh/100 km cinsinden güç tüketimi ortalama: 22,1–19,8g/km cinsinden CO₂ emisyonları ortalama: 0
Seçilen aracın donanımına bağlı olarak aralıklarla birlikte yakıt/güç tüketimi ve CO₂ emisyonları hakkında bilgiler.
Bu araç için sadece WLTP'ye göre tüketim ve emisyon değerleri bulunur, NEDC'ye göre değerler bulunmaz.

*Gösterilen araç, üretim modeli olarak mevcut olmayan konsept bir araçtır.


 
The exhibits Audi A8 60 TFSI, Audi A6 e-tron concept and digital OLED taillights.

Birinci kat, Dijitalleşme ve Tasarım marka değerlerine ithaf edilmiştir. Audi A8 60 TFSI e ve Audi A6 e-tron concept örnek amaçlı sergilenmektedir. Dijital OLED matris arka lambalar, markanın yüksek aydınlatma tasarım ve teknoloji standartlarını vurguluyor.

Performans marka değerini yansıtan teknik olarak sofistike bir zemin projeksiyonu, tamamen elektrikli Audi RS e-tron GT'nin üçüncü marka değerini temsil ettiği ikinci kata götürür. Ayrıca modern mobilitenin ve yaşam tarzının Audi’de el ele gittiğini göstermek için Audi e-tron foil by Aerofoils e-surfboard bulunmaktadır. Dördüncü marka değeri olan Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda, ilgilenen ziyaretçiler, sürdürülebilir odaklı bir yaşam döngüsüne sahip bir araç örneği olarak Audi Q4 e-tron'a daha yakından bakabilirler. Ayrıca, Audi'nin giderek daha sürdürülebilir bir mobilitenin amaçları doğrultusunda ilerlettiği döngüsellik ve işbirlikçi girişimler hakkında dijital bir danışma da bulunmaktadır.

View from above into the rotunda with the Blog of Progress as a central element.View from above into the rotunda with the Blog of Progress as a central element.

Ziyaretçiler köşkte dolaşırken Progress blogunun önünden geçmeye devam ediyor. Progress blogu hem gerçek hem de mecazi anlamda köşkün lobisinde merkezi bir unsurdur. Ekran, üst katlardaki iki sergi katını giriş alanına bağlar ve tüm alanlardan görülebilir. Haber akışı, markanın günlük öne çıkan konuları hakkında gerçek zamanlı olarak bilgi veriyor.

Son olarak, bir sosyal medya standı ziyaretçilere Audi sphere ailesinden bir konsept aracın arka bölümüne oturma fırsatı sunuyor. Audi House of Progress’i ziyaret ettikten sonra geriye markanın yoğun ve sürükleyici, dijital ve dokunsal bir deneyimi kalıyor- Autostadt Wolfsburg'da Hissedilebilen İlerleme deneyimi.