Elektromobilite rahatlamamı sağlıyor | Audi Türkiye
Audi Türkiye Teknoloji
“Elektromobilite rahatlamamı sağlıyor."

"Elektromobilite rahatlamamı sağlıyor”

Olimpik kayak efsanesi Anna Veith, elektromobilitenin neden kendisi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunu açıklıyor.

Metin: Nadia Riaz-Ahmed - Fotoğraf: LOOP New Media Okuma süresi: 4 min.

A black Audi e-tron GT{ft_e-tron-gt} is parked at the Arx hotel.A black Audi e-tron GT{ft_e-tron-gt} is parked at the Arx hotel.

Alp kırsalının ortasında, Avusturya'nın küçük bir köyünde Veith ailesinin "Arx Hotel"i bulunuyor. Doğa tutkunları buraya geliyor ve aralarında genellikle elektrikli araçlarıyla gelen konuklar da var. Veith, otel arazisinde bulunan iki şarj noktasıyla bugün için iyi bir donanıma sahip olduklarını, ancak gelecekte talebin artması halinde daha fazla şarj noktasına yer açabileceklerini söylüyor. Eski kayak yarışçısı, "Son yıllarda otelimize giderek daha fazla sayıda elektrikli araç kullanan insan geliyor," diyor. "Onlarla sık sık elektromobilite hakkında konuşuyorum" diyor. Zaman içinde bunun "bir komüniteye" dönüştüğünü de ekliyor. "İnsanların elektrikli otomobilleriyle neler yaşadıklarını öğrenmek çok heyecan verici. Özellikle de uzun mesafeler kat edenlerin" diye devam ediyor Veith.

 

Olimpiyat ve dünya şampiyonu iki yılı aşkın bir süredir Audi e-tron GT quattro kullanıyor. O zamandan beri hayatı olumlu yönde değişti. "Bir sporcu olarak, daha sonra kendime daha fazla zaman ayırmak  için A noktasından B noktasına mümkün olduğunca çabuk ulaşmayı öğrendim" diyor. Bugün çok farklı bir şekilde seyahat ediyor. Daha stressiz. "Elektromobilite rahatlamama yardımcı oluyor ve beni daha fazla mola vermeye zorluyor" diyor. Şarj istasyonunun türüne bağlı olarak Audi e-tron GT quattro'nun bataryası 20 dakikadan kısa bir sürede yüzde 80 oranında şarj oluyor. "Şarj molalarını yaşam kalitesi ile ilişkilendiriyorum, çünkü bu şekilde hem yolda hem de hayatımda çok daha rahat oluyorum."


Anna Veith sits at the steering wheel in the Audi e-tron GT{ft_e-tron-gt} and looks into the camera.Anna Veith sits at the steering wheel in the Audi e-tron GT{ft_e-tron-gt} and looks into the camera.
A rear view of Anna Veith's black Audi e-tron GT quattro.A rear view of Anna Veith's black Audi e-tron GT quattro.
Anna Veith plugs the charging cable into her Audi e-tron GT quattro{ft_e-tron-gt}.Anna Veith plugs the charging cable into her Audi e-tron GT quattro{ft_e-tron-gt}.

Elektromobilite sayesinde yolda ve hayatta daha rahatım

Anna Veith

A black Audi e-tron GT quattro stands at the charging station at the hotel.A black Audi e-tron GT quattro stands at the charging station at the hotel.