Audi A6 Sedan | Modeli |Audi Türkiye
Audi A6 Sedan

A6 Sedan

İlerleme sadece hissedilmekle kalmaz. Yaşanır.
A6 Sedan

"Yakıt tüketimi, ortalama:¹ 7.4–4.0 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 170–104 g/km

Tasarım verimlilikle ve sportiflik stil ile buluştuğunda. Yenilik ve kesinlikle birlikte ilerlediğinde ve ilerici zarafet her bir çizgide belirgin olduğunda. Tasarım ile işlev bir ifadeye dönüştüğünde ve ilerleme her şeyin üstüne çıktığında. Üst sınıfın hızını belirleyen otomobil: Audi A6 Sedan. Hiç olmadığı kadar atletik. Her zaman olduğu gibi üstün.

Tüm görselleri karşıdan yükle
00:00 | 00:00
1920x1080-audi-a6-sedan-rear-2021-AA6_L_181023_1.jpg
1920x1080-audi-a6-sedan-rear-2021-AA6_L_181023_1.jpg
 • Unlock, lock and start the engine using an Android smartphone² – you can opt to replace the conventional vehicle key with the Audi connect key³, making everyday use of the Audi A6 Sedan even more convenient.

 • Room for more: More generously dimensioned than its predecessor, the Audi A6 Sedan offers greater legroom in the back while maintaining the same luggage capacity of 530 litres.

 • The Audi A6. Your time is now.

 • The short luggage compartment cover terminates in a curved trailing edge for optimum aerodynamics and a final visual touch.

 • Even greater convenience, confidence and safety on long and short journeys – the Audi A6 Sedan is setting new standards in the full-size class with optional improved driver assist systems⁴.

 • By merging sensor data, the Audi A6 Sedan continuously calculates a detailed model of ist surroundings and evaluates⁴ the driving situation. Depending on the equipment (partly optional), the sensor set comprises up to five radar sensors, five cameras and twelve ultrasonic sensors.

 • The entry LED⁵ projects the Audi rings onto the ground with LED light, creating an unmistakeable presence.

 • As unmistakeable as your aspirations: The optional Audi design selection offers you an attractive range of special materials and colours for the interior to choose from.

 • Operating the MMI of the Audi A6 Sedan is easier and more intuitive than ever before with voice control. This is made possible by the optional natural language interaction⁶ – a voice-actuated assistant that understands and answers you and executes specific vehicle functions with no need for predefined phrases. Leaving your hands free for more important things.

 • The optional Audi design selection offers quality with a handcrafted feel. Pictured here: high-quality inlays in fine grain birch natural, agate grey along with door trim and armrest in pearl beige.

 • As soon as your smartphone is in the optionally available Audi phone box² and connected to the vehicle via Bluetooth, it is automatically recognised and can be operated quickly and easily via the MMI, the multifunction steering wheel or voice commands.

 • Top-class operating concept. MMI touch response technology offers the convenience of the latest smartphones, while also being fully suitable for use in cars: When your finger gently touches the display, it does not immediately trigger a function – this happens only when you press the display lightly with a defined amount of force.

 • Setting out, discovering new things, seeing the world with new eyes – these are desires that many people share and that our brand picks up on.

 • Superb precision, excellent comfort and convenience and outstanding technological expertise, all combined in one vehicle: the Audi A6 Sedan.

Açık bir ifade. Her açıdan.
Genişletilmiş singleframe'den, sportif krom detaylı yan hava menfezlerine ve dar formlu farlara kadar ilerici bir yapıya sahip olan A6 Sedan'ın ön kısmı ilk bakışta harika bir etki yaratır. Tekerlek kemerlerinin üstündeki güçlü kavislere sahip keskinleştirilmiş omuz çizgisi, quattro mirasını vurgular. Dış aynalar, tornado çizgisi üzerinde sportif bir şekilde konumlandırılmıştır. Üstelik coupé benzeri akıcı tavan çizgisi, karakteristik alüminyum stiline sahip, zarif ve üç boyutlu olarak biçimlendirilen arka kısma ulaşır.
Aydınlatma teknolojisi hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan with ambient lighting

Keyif verici

Opsiyonel ambiyans aydınlatması paketi eşsiz bir atmosfer yaratır ve A6 Sedan'ın iç mekânına, ferah ve büyüleyici bir ortam kazandırır. Belirgin forma sahip ışık hatları, gösterge panelini, orta konsolu ve diğer çarpıcı tasarım yapılarını kesintisiz aydınlatmayla 30 farklı renk tonunda vurgular.

İç mekan hakkında daha fazlası

Sadeleştirilmiş tasarım. Azami kullanım kolaylığı.

Opsiyonel olarak sunulan MMI Navigasyon plus ile birlikte ekran ebadı 10,1 inçe çıkan üst ve standart 8,6 inçlik alt HD ekranlar, zarif ve şık gösterge paneline kusursuz bir şekilde uyum gösterir ve sürücünün gereksinimlerine göre ideal olarak ve özel bir şekilde hazırlanır. Üst gösterge ekranında sürücü, araç bilgilerini, bilgi eğlence sistemini ve navigasyon sistemini yönetir; alt gösterge ekranında ise metin girişleri, klima ve çeşitli konfor işlevleri kontrol edilebilir.

Cockpit Audi A6 Sedan
İşletim sistemi hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan rushing by

Üstün performans

A6 Sedan, Avrupa lansmanına, bir dizel bir benzinli olmak üzere iki güçlü motorla başladı. Benzinli motor, 3.0 TFSI1 340 hp güç çıkışı ve 500 Nm tork ile altı silindirli motor 0'dan 100 k/s'e 5,1 saniyede ulaşır. Benzer performans 286 hp güç çıkışına ve 620 Nm torka sahip 3.0 TDI2 V6 dizel motor tarafından da sunuluyor. Tüm motorlar yeni yarı hibrit teknoloji ile donatılmış durumda.

Motor hakkında daha fazlası
Audi A6 Sedan in rearview

Daha çevik. Daha fazla manevra kabiliyeti. Daha sportif.

Standart olarak sunulan ilerici direksiyon sistemi ve opsiyonel olarak sunulan dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi, çevikliği ve manevra kabiliyetini arttırır. Sportif bir şanzıman ile güçlü bir sürüş dinamiği sağlanır. Opsiyonel olarak sunulan 21" jantlar, sportifliği vurgular.

Sürüş dinamikleri hakkında daha fazlası

Sekiz nesildir daima bir nesil ileride.

Vizyonuyla inovasyon yaratıyor. Dijitalleşmeyi gerçeğe dönüştürüyor. İlerici işletim konsepti ve zengin sürücü asistan sistemleri daha fazla güvenlik sunar. Artan konfor, üst sınıftaki yeni standartları belirler. İşte bu bizim arzumuz. İşte bu bizim tutkumuz. A6 Sedan'ın sekizinci nesli.

Audi A6 Sedan in the city
1
Ortalama yakıt tüketimi, lt/100 km: 7,1 - 6,7; ortalama CO2 emisyonları, gr/km: 161 - 151
2
Ortalama yakıt tüketimi, lt/100 km: 5,8 - 5,5; ortalama CO2 emisyonları, gr/km: 150 - 142