Audi'den plug-in hibrit teknolojisi | Audi Türkiye

Plug-in hibrit: elektrikli ve klasik sürüş teknolojisinin kombinasyonu

Plug-in hibrit modeller, elektromobilite ve klasik sürüş teknolojilerinin avantajlarını bir araya getirmektedir. Bunlar Audi'de TFSI e olarak bilinir.

TFSI e ile yeni bir seri

e-tron terimi, Audi'nin tam elektrikli otomobillerini tanımlamaktadır. Plug-in (eklenti) modelleri, “TFSI e” olarak bilinmektedir. Eklenti, aracın iki şekilde kullanılabileceğinin açık bir göstergesidir. Elektrikli sürüş, kısa mesafeler için kompakt bir akü ve daha uzun mesafeler için ek bir içten yanmalı motor ile donatılmıştır.

Ortalama tüketim*: benzin 2.4–2.0 l/100km | güç 19.1–17.5 kWh/100km (WLTP) Birleşik CO₂-emisyonları*: benzin 54–46 g/km | güç 0 g/km

Şehirde ultra sessiz sürüş

Her gününüz şehir trafiğinde geçiyorsa, elektrikli motoru kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bir elektrikli otomobilin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Aracın elektrikli olarak kullanımı esnasında içerisi ultra-sessizdir ve dışarıdan ise yüksek hızlarda neredeyse sadece rüzgar veyol sesi algılanabilir. Aynı zamanda, bu sürüş modunda CO₂ emisyonu söz konusu değildir.

Mesafe bir sorun değil

Eğer rotanız için şarj yeterli değilse içten yanmalı motor, yardımcı motor olarak kullanıma açılır ve sonrasında tamamen devreye girer. Bu da mesafeyi önemli ölçüde artırır. Bir mola sırasında, her zamanki gibi deponuzu yakıtla doldurabilir ve sonrasında hemen yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Biraz daha zamanınız varsa, alternatif olarak pilleri de şarj istasyonunda şarj edebilirsiniz.