Audi A5 Cabriolet | Audi Türkiye
Audi A5 Cabriolet

A5 Cabriolet

Hissi deneyimleyin.
Audi A5 Cabriolet

Yakıt tüketimi, ortalama:¹: 7,0-4,0 l/100 km
CO₂ emisyonları, ortalama¹: 160–106 g/km

Heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşayın. A5 Cabriolet'nin dinamiklerini çeşitli seviyelerde hissedin: modelin güncellenmiş tasarım dilinde, gelişmiş teknolojilerin kullanımında ve bir dizi güçlü motorun performansında.

Güzel manzara – hem içeriden hem de dışarıdan

Geniş hava girişleri ve krom çıtalar Audi A5 Cabriolet'nin ön kısmına sportif ve daha keskin bir görünüm verirken yan taraflardaki sportiflik, ortadaki dikkat çekici marşpiyellerle vurgulanır. Opsiyonel 20 inç hafif alaşım jantlar, ön plana çıkartılan tekerlek kemerleri ile vurgulanır. Geniş arka kısım, difüzördeki mat alüminyum gümüş renkli kiriş ve yamuk şeklindeki entegre egzoz borusu kaplamaları ile vurgulanır.

Audi A5 Cabriolet rear
Dış tasarım hakkında daha fazlası

Etrafınızın tadını çıkarın

50 km/saate kadar hızlarla hareket ederken tavan 15 saniye içinde açılabilir ve 18 saniye içinde tekrar kapatılabilir. Audi A5 Cabriolet'nin tavanı kapatıldığında genel tasarıma zarif bir şekilde uyar. Bagaj kapasitesi 370 litredir.

Audi A5 Cabriolet opening top
Matrix LED headlights with Audi laserlight

İyi aydınlatılmış

LED teknolojili farlar artık Audi A5 Cabriolet'de standarttır. Audi lazer ışıklı Matrix LED farlar opsiyonel olarak mevcuttur. Audi lazer ışığı, yüksek araç hızlarında uzun LED farları tamamlar ve görme mesafesini neredeyse iki katına çıkararak uzun LED fara göre gözle görülür derecede daha fazla emniyet ve rahatlık sağlar. Coming home/leaving home (eve geliş/evden çıkış) özelliğinin dinamik ışık sıralaması ve dinamik göstergeler de bu aydınlatma paketinin birer parçasıdır.

Bağlantılar? Kişisel ve dijital

Opsiyonel Audi phone box⁵ (bkz. fotoğraf) sayesinde akıllı telefonunuzda yüksek arama kalitesinin ve endüktif kablosuz şarjın keyfini çıkarın. Veya Audi A5 Cabriolet'nizin kapılarını Audi connect anahtarı⁶ ve Android akıllı telefonunuz⁷ ile kolayca kilitleyin ve kilidini açın.

Audi phone box

Ödün vermek? Hiç gerek yok

Audi A5 Cabriolet'nin iç tasarımındaki yatay tasarım öğeleri, yeniden tasarlanmış orta konsol ve parlak siyah renkli kapı çıtaları büyüleyici bir ferahlık hissi yaratır. İlerici yapıya sahip bu iç tasarım, yüksek kaliteli işçilik malzemeleri, son teknoloji ürünü bilgi-eğlence platformu ve isteğe bağlı ortam aydınlatma paketi ambiyans aydınlatma paketi plus ile tamamlanır. Okapi kahverengisi ve isteğe bağlı S line tasarım paketi sayesinde iç tasarıma isteğe bağlı vurgular verilebilir.

Cockpit Audi A5 Cabriolet
Driver opens door of an Audi A5

Arka plandaki asistan sistemler

Opsiyonel sürücü asistan sistemleri⁸ Audi A5 Cabriolet'niz ile yola çıktığınızda size yenilikçi destek sağlar. Örneğin şehir trafiğinde, araçtan çıkış uyarısı, siz kapıyı açmadan önce bir LED sinyali aracılığıyla arkadan yaklaşan trafik konusunda sizi uyar

En iyi sürüş tarzı? Çeşitlilik

Audi A5 Cabriolet'deki opsiyonel dinamik direksiyon, aracın direksiyon oranını ve direksiyon gücünü her an araç hızına göre hassas bir şekilde ayarlar. Audi drive select ile sürüş hissini ayarlayabilirsiniz: dinamik, konfor, otomatik, bireysel ve verimlilik modlarından birini seçin. Ve konu motorlara geldiğinde: 100 kW'den başlayan birçok TFSI ve TDI varyantı arasından seçim yapabilirsiniz (Ortalama yakıt tüketimi¹: 7,0-4,0 l/100 km; ortalama CO₂ emisyonları¹: 160-106 g/km).

Driving Audi A5 Cabriolet
1
*** Yakıt tüketimi araç donanımına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için www.audi.com.tr/tr/web/tr/wltp adresini ziyaret edin.
2
Audi connect hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen www.audi.com/connect adresini ziyaret edin veya Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
3
Google ve Google logosu, Google Inc.’in tescilli ticari markalarıdır.
4
Servis, bir Audi yetkili satıcısından temin edilebilecek ücretli bir veri planı gerektirir. Amazon Alexa entegrasyonunun yalnızca 2020 yılının 30. takvim haftasından itibaren üretilen araçlarda mevcut olması bekleniyor. Amazon, Alexa ve ilgili tüm logolar Amazon.com Inc. veya iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır. Amazon Alexa entegrasyonu yalnızca aşağıdaki dillerde mevcuttur: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca. MMI touch özellikli MMI navigasyon plus özelliğinin sistem dili, Amazon Alexa entegrasyonu tarafından desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Amazon, Amazon Alexa'nın işlevlerinden ve içeriğinden sorumludur. Bazı Alexa işlevleri, uyumlu akıllı ev teknolojisine bağlıdır. Ülkeler bazında mevcudiyet farklılık gösterebilir. Mevcudiyet hakkında detaylı bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin.
5
Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin.
6
Opsiyonel olarak temin edilebilen akıllı araç anahtarı, Audi connect anahtarı için bir ön koşuldur.
7
Uyumlu cep telefonlarıyla ilgili bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin (gereksinimler Android işletim sistemi, NFC teknolojisi ve akıllı telefona entegre edilmiş güvenlik unsurlarını içerir).
8
Uyumlu cep telefonlarıyla ilgili bilgiler için lütfen Audi yetkili satıcınız ile iletişime geçin veya www.audi.com/bluetooth adresini ziyaret edin (gereksinimler Android işletim sistemi, NFC teknolojisi ve akıllı telefona entegre edilmiş güvenlik unsurlarını içerir).