Dış mekan > Audi exclusive > Audi Türkiye
Dış mekan

Dış mekan

Dünyada sınırsız sayıda renk bulunur.

50’yi aşkın Audi exclusive renklerinden her biri çok özeldir. Renkleri ayrı ayrı karıştırmaktan farklı boya katmanları uygulamaya kadar her adım, kişisel rüya renginizi elde etmeniz için en üstün hassasiyeti içerir.

Kişiselleştirilebilir renkler

Bana özgü rengim nasıl yaratılıyor?

Seçilen renginiz organik ve inorganik pigmentlerin yanında bir bağlayıcı, bir çözücü ve bir dizi katkı maddesinin bir karışımıdır. Organik pigmentler rengin parlaklık ve ataklığını sağlarken inorganik pigmentler rötuşun hava koşullarına dayanıklılığını sağlar. Bu da kalıcı bir renk yoğunluğu sunar. Astar boyalar için pigmentler ve macunların yapılabilmesi için bağlayıcı ayrışır. Ardından farklı renkli pigment macunları karıştırılarak son renk verilir.

Metal levhacık eklemek metalik elmas beji gibi metalik gövde renklerinin muhteşem etkileyici efektlerini yaratır. Levhacıklar genellikle alüminyumdan yapılır, ancak bazen pirinç de kullanılır. Metalik gövde rengi etkisi yaratmak ince metal levhacıkların bir arada kalmasını sağlamak özellikle nazik bir imalat sürecine dayanır.

Bu iş adımları Audi exclusive gereksinimlerinin ne kadar yüksek olduğunu ortaya koyar.

Audi exclusive renkler

Audi gövde renklerinin farklı katmanlarını tanıyor musunuz?

İnsan saçından daha kalın olmasa da, bir Audi’deki son kat boya dört katmandan oluşur. Ve metal efekti son görünüm için de altı katman. Bu Audi’nizin çevresel etkiler ve aşınmaya karşı mümkün olan en iyi korumaya sahip olmasını sağlar. Ve kişiliğiniz de bu sayede ışıldar.

Öncelikle, korozyona karşı korumak için gövdeye astar uygulanır. Bu adım için tüm araç, her girintinin her milimetresinin boya katmanıyla kaplanması için bir daldırma tankında döndürülür. Ardından gövde 180°C’de 45 dakika kurutulur.
Astar sertleştiğinde gövde ikinci aşamaya hazırlık için temizlenmelidir. Bu, her bir toz parçacığını uzaklaştırmak için gövdeyi döner hareketle fırçalayan devekuşu tüyleri kullanılarak gerçekleştirilir.

Audi exclusive kişiselleştirilebilir renkler

Bunu, yüzey düzensizliklerini düzelten ve taş hasarı sonucunda son katmanın çatlamasını engellemek için gereken elastikiyete sahip ikinci veya astar boya katmanı adımı takip eder.

Üçüncü katman son boya katı, yani; aracınızı yapılandırırken seçtiğiniz görünür renktir. Temel rötuş Audi’nizin yüzeyine hızlı dönen bir püskürtücü kullanarak uygulanır; sprey jet minik renk damlacıklarından oluşan aşırı ince bir buğu üretir. Bu da son kat boyanın eşit olarak ve aracın yüzeyinde nerede gerekiyorsa oraya dağıtılmasını sağlar. İç aynalar veya yakıt deposu kapağı gibi daha küçük parçalar boya tabancası kullanarak seçilen renkte manuel olarak boyanır.

Dördüncü adımda renksiz vernikten oluşan koruyucu katman eklenir ve bu katman 140°C’de yarım saat boyunca sertleştirilir. Vernik katmanı UV hasarı, yaşlanma ve çevresel etkilere karşı koruma sağlamanın yanında kuş pisliği ve ağaç reçinesine karşı da korur. Renksiz vernik, favori renginizin istediğiniz kadar uzun süre keyfini çıkarabilmeniz için son parlaklık ve renk derinliği görünümü sağlar.

Kurutma süreci tamamlandığında gövde bir daha kontrol edilir ve gövde rengine boyanan tüm ara parçalar monte edilir. Ve Audi halkaları da eklendiğinde aracınız montaja doğru ilerler.

  • Audi exclusive Stüdyo

    Yaratıcı fikirleriniz ve bireysel isteklerinizi gerçekleştirin! Sportiften zarife birçok olağanüstü renk ve malzeme kombinasyonlarından oluşan estetik bir tasarıma odaklanın.

    Devamını okuyun